ردیاب سگ

ردیاب سگ

ردیاب سگ


ردیاب سگ

سلام عزیزان . اون هایی که سگ نگهداری میکنن حتما گاهی اوقات نگران گم شدن سگ خودشون شدن. هلث کده با مقاله ردیاب سگ اینجاست تا نگرانی شما رو رفع کنه.

 

تاریخچه ردیاب

 • ۱۹۹۸ – اولین آزمایشات با کاشت شناسائی فرکانس رادیویی (RFID) در سال ۱۹۹۸ توسط دانشمند بریتانیایی کوین وارویک انجام شد. از کاشت وی برای بازکردن درها، روشن کردن چراغ‌ها و ایجاد خروجی کلامی در داخل ساختمان استفاده شد. پس از نه روز کاشت برداشته شد و از آن زمان در موزه علوم لندن نگهداری می‌شود.

 

 • ۲۰۰۴–۱۸ مارس ۲۰۰۴ – نوکیا، فیلیپس (اکنون تحت NXP Semiconductors) و سونی انجمن NFC را تأسیس کردند، یک صنعت غیرانتفاعی برای پیشرفت استفاده از تعامل بی‌سیم NFC در الکترونیک مصرفی، دستگاه‌های تلفن همراه و رایانه‌های شخصی شکل گرفت. استانداردها شامل چهار نوع برچسب متمایز هستند که سرعت و قابلیت‌های مختلف ارتباطی را شامل انعطاف‌پذیری، حافظه، امنیت، حفظ داده‌ها و مقاومت در برابر نوشتن ارائه می‌دهند. NFC Forum از نرم‌افزار NFC برای اطمینان از قابلیت همکاری بین دستگاه‌ها و سرویس‌ها، پیاده‌سازی و استانداردسازی می‌کند.

 

 • ۲۰۰۵ – در اوایل مارس ۲۰۰۵ علاقه‌مندی Amal Graafstra یک ترانسپوندر RFID محصور در bioglass EM4102 125 khz را در دست چپ خود کاشت. این سیستم با دسترسی به سیستم کنترل دسترسی به دفتر وی استفاده شد. بلافاصله پس از آن در ژوئن ۲۰۰۵ او یک فرستنده HITAG S 2048 پیشرفته تر با فرکانس پایین کاشت. در سال ۲۰۰۶ او کتاب RFID Toys را تألیف کرد، Graafstra از ایمپلنت‌های خود برای دسترسی به خانه اش، بازکردن درهای اتومبیل و ورود به رایانه خود استفاده می‌کند. با افزایش علاقه عمومی، در سال ۲۰۱۳ وی شرکت biohacking Dangerous Things را تأسیس کرد و اولین ترانسپوندر NFC قابل کاشت در جهان را در سال ۲۰۱۴ تأمین اعتبار کرد. وی همچنین در برنامه‌ها و برنامه‌های تبلیغاتی مختلف از جمله TEDx صحبت کرده و یک اسلحه هوشمند ساخته‌است که فقط پس از خواندن کاشت خود آتش می‌زند.
 • منبع: ویکی پدیا

 

ردیاب سگ چه نیازی هست؟

حیوانات خانگی ، بخصوص سگ ها عضوی جدید در بسیاری از خانواده های امروزی شده اند و به عنوان یک دوست و همدم  برای ما در دنیای جدید به شمار می روند .

اما به علت بازیگوشی و عجولی زیاد سگ ها کنترل و نگهداری آن ها خیلی سخت است . امروزه گم شدن سگ ها و حیوانات خانگی به یکی از معضلات صاحبان آنها تبدیل شده است . براساس آمار سالانه بیشتر از 10 میلیون سگ و گربه در کشور آمریگا گم می شوند که البته در ایران به علت بررسی نشدن موضوع  آمار دقیقی در دسترس نیست.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ویژگی های سگ گلدن

 

اما راه حل چیست؟

امروزه با پیشرفت تکنولوزی و استفاده از فناوری های جدید می توان با این مشکلات مقابله کرد یکی از بهترین راه حل ها استفاده از ردیاب مخصوص سگ ها و حیوانات خانگی است ، که با استفاده از ماهواره جی پی اس موقعیت لحظه ای آنها را به ما اطلاع می دهد .

 

این  ردیاب ها با وصل شدن به قلاده حیوانات میتوانند موقعیت لحظه ای حیوان را به ما اطلاع دهند و همچنین امکان گم شدن ردیاب به دلیل وصل شدن به قلاده بسیار کم می شود .

نحوه کار ردیاب مخصوص حیوانات :

این ردیاب ها با استفاده از ماهواره جی پی اس موقعیت لحظه ای حیوان را دریافت و به وسیله سیم کارتی که از قبل در آن تعبیه شده برای ما ارسال می کند . صاحب حیوان می تواند به وسیله اپلیکیشن مخصوص موبایل یا با استفاده از سایت به صورت آنلاین به موقعیت لحظه ای دسترسی داشته باشد یا به صورت آفلاین با استفاده از اس ام اس موقعیت جغرافیایی حیوان را دریافت کند.

 

یکی دیگر از قابلیت های ردیاب های مخصوص سگ و حیوانات قابلیت شنود صدای محیط است که میتوان با تماس گرفتن با سیم کارت داخل دستگاه صدای محیط را شنود کرد که  از این طریق می توان به صدای محیطی که حیوان در آن قرار دارد دسترسی داشت و شاید با صدای حیوان از حالش آگاه شد.

 

تعیین محدوده مشخص جغرافیایی :

از قابلیت های  بسیار مهم و کاربردی این ردیاب ها  تعیین محدوده مشخصی جهت  حرکت و قرار گیری حیوان  است .  صاحب حیوان می تواند به وسیله اپلیکیشن مخصوص ردیاب یک محدوده مشخص را روی نقشه برای حیوان ترسیم کند که اگر از آن محدوده خارج شد سریعا به وسیله ردیاب متصل به قلاده حیوان برای صاحبش یک پیام هشدار ارسال میشود که شخص میتواند به صورت آنلاین مکان حیوان خانگی خود را بر روی موبایل و یا کامپیوتر ردیابی کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ویژگی سگ ژرمن

 

کاربردهای ردیاب حیوانات :

1. حیوانات خانگی :

شاید مهمترین کاربرد ردیاب حیوانات جهت استفاده برای حیوانات خانگی نظیر سگ ها و گربه ها باشد و به دلیل علاقه روز افزون ما به حیوانات کمتر کسی شاید آرزوی داشتن حیوان خانگی را نداشته باشد،

و شاید به علت نگهداری سخت آنها  از این کار پشیمان شده باشد .

اما با استفاده از ردیاب گربه و سگ و یا دیگر حیوانات خانگی نگهداری این حیوانات بسیار ساده خواهد شد. حتی میتوان همزمان چند حیوان نگهداری کرد و با استفاده از ردیاب آنها را کنترل کرد.

 

2. فروشنده های حیوانات :

از کاربردهای مهم این ردیاب ها استفاده از آن توسط فروشنده های سگ ها و گربه ها و یا دیگر حیوانات است . فروشنده ها به دلیل تعداد زیاد حیوانات شاید  مشکلات زیادی در نگهداری حیوانات داشته باشند که با استفاده از ردیاب ها می توان تا حد زیادی از این مشکلات کاست .همچنین فروشنده ها می توانند ردیاب ها را به عنوان یک پیشنهاد به خریداران حیوانات ارایه دهند

3- سازمان های مردم نهاد  :

انجمن ها و سازمان های زیادی وجود دارند که به صورت خیریه در نگهداری و ایجاد سرپناه برای حیوانات     بی سرپرست اقدام می کنند که می توان از این ردیاب ها در جهت نگهداری و کنترل راحتتر این حیوانات استفاده کرد.

 

4– مناطق حفاظت شده طبیعی :

در بسیاری از مناطق حفاظت شده طبیعی حیوانات در معرض انقراض زیادی وجود دارند که نگهداری و حفاظت از آن ها اهمیت بسیار زیادی برای ما و طبیعت دارند . می توان به وسیله ردیاب های متصل به قلاده حیوانات در هر لحظه این حیوانات را ردیابی و کنترل کرد و از نابودی بیشتر این حیوانات تا حد زیادی جلوگیری کرد.

5- دامداری ها :

از کاربردهای دیگر و مهم ردیاب های حیوانات استفاده برای دام ها در دامداری ها و یا دامدارهای محلی است. که با استفاده از آن دامدارها می توانند با اطمینان خاطر بیشتری در جهت نگهداری و چراندن دام ها اقدام کنند. در مقایسه با  قیمت بسیار زیاد دام ها ، قیمت ردیاب دام بسیار پایین می باشد.

ویژگی های ردیاب سگ ها و حیوانات :

 1. قابلیت نصب سیم کارت که با کمترین میزان سیگنال هم کار ردیابی را انجام می دهد.
 2. ردیابی با استفاده از ماهواره جی پی اس که در تمام نقاط دنیا بدون محدودیت مکانی موقعیت را دریافت و با استفاده از سیم کارت به صاحب حیوان ارسال می کند .
 3. مشاهده مسیرهای طی شده توسط حیوان با استفاده از اپلیکیشن و سایت
 4. قابلیت نصب کارت حافظه جهت ذخیره سازی مسیرهای طی شده برای زمانی که دسترسی به اینترنت وجود نداشته باشد.
 5. امکان تعیین محدوده مشخص با نقشه یرای حیوان
 6. امکان استفاده هم به صورت آنلاین با استفاده از اپلیکیشن موبایل و یا استفاده از سایت و هم آفلاین با استفاده از اس ام اس
 7. ضد آب بودن و مقاومت بالا در برابر ضربه و گرد و غبارو دماهای بسیار بالا و بسیار پایین که به صاحبان حیوانات اطمینان خاطر می دهد که در هر شرایطی قابلیت ردیابی حیوان خود را دارند.
 8. سایز کوچک و وزن خیلی سبک
 9. قابلیت شنود صدای محیط به وسیله میکروفونی که در داخل دستگاه تعبیه شده است.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ خالدار

10- دارای دکمه کمک اضطراری روی دستگاه که با فشار دادن آن برای صاحب حیوان پیام هشدار ارسال می شود.

 

بیشتربخوانید بیشتر بدانید

چگونه ردیاب مخصوص حیوانات را تهیه کنیم ؟

این ردیاب ها توسط شرکت هایی زیادی در جهان عرضه می شود اما در ایران شاهد بازار محدودتری برای این محصول هستیم .

شرکت آلفا تکنولوژی در ایران با وارد کردن با کیفیت ترین انواع ردیاب همواره رضایت مصرف کنندگان را در اولویت اهداف خود قرار داده است. در همین راستا این شرکت با وارد کردن بهترین و کوچکترین ردیاب های مخصوص حیوانات تلاش می کند تا امنیت این موجودات دوست داشتنی را بیشتر کند و صاحبان آنها را در نگهداری نسبتا سخت آنها یاری دهد.

 

چگونه ردیاب مخصوص حیوانات را تهیه کنیم ؟

چگونه ردیاب مخصوص حیوانات را تهیه کنیم ؟

یمپلنت (کاشت) میکرو تراشه در انسان (به انگلیسی: (Microchip implant (human) معمولاً یک دستگاه مدار مجتمع یا فرستنده RFID است که در شیشه سیلیکات قرار گرفته و در بدن انسان کاشته می‌شود. این نوع کاشت زیر پوستی معمولاً دارای یک شماره شناسه منحصر به فرد است که می‌تواند با اطلاعات موجود در یک پایگاه داده خارجی مانند شناسایی شخصی، اجرای قانون، سابقه پزشکی، داروها، آلرژی‌ها و اطلاعات تماس مرتبط باشد.

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین نکات تقویت سگ x بخوانید...