روستیک چیست

روستیک چیست

روستیک چیست

روستیک نامی است که بسیاری از سبک‌های طراحی را شامل می‌شود. بنا بر تعریف، دکوراسیون روستیک دکوراسیونی طبیعی، قدیمی و حاوی عناصری با سطح زبر و ناهموار است. بنابراین، سبک‌های متفاوتی با این ویژگی‌ها وجود دارند که هریک با دیگری متفاوت است اما همه آن‌ها روستیک به حساب می‌آیند.

برخی از سبک‌های روستیک عبارت‌اند از: سبک توسکان، سبک ساحلی، سبک خانه روستایی و نیز هر سبکی که حال‌وهوای خانه‌های قدیمی و روستایی را برای شما تداعی می‌کند.

روستیک چیست

یکی از مشخصه‌های سبک روستیک طبیعی‌بودن عناصر و مواد به‌کاررفته در آن است. به این معنا که مواد سازنده مبلمان و دیوارها در این سبک بیشتر سنگ و چوب و روکش‌هایی از جنس کرباس و پارچه‌های قدیمی است. به‌گفته کتی هاجز، طراح داخلی، استفاده از مواد آلی در طبیعی‌ترین شکل آنها جوهره اصلی سبک روستیک است. طراحی روستیک ساده، طبیعی و الهام‌گرفته از زمین است.

استفاده از مواد خام در این سبک رایج است. بنابراین، در این سبک به‌جای استفاده از چوب‌های صیقلی، جلادار و رنگ‌شده تا جای ممکن از چوب‌ها و سنگ‌ها در طبیعی‌ترین شکل آنها استفاده می‌شود تا عناصر طبیعت وارد فضای خانه شوند. در این سبک، به‌جای استفاده از کاغذدیواری و رنگ‌های روغنی از سنگ و چوب برای سطح‌سازی و ایجاد ابعاد در دیوارهای فضای داخلی استفاده می‌شود.

روستيك چيست

دکوراسیون مدرن و هرآنچه به آن مربوط می‌شود را به‌طور کامل فراموش کنید. در این سبک، اثری از مبلمان‌ پرزرق‌وبرق، نورپردازی هندسی و مواد مدرن مثل پلاستیک و فلز نخواهید یافت.

البته در سبک روستیک معاصر، عناصر طبیعی و زمینی به‌زیبایی با عناصر مدرن ترکیب می‌شوند تا دکوراسیونی با حال‌وهوای جدید به وجود بیاید. سبک روستیک به‌خودی‌خود تاریک‌تر، سنگین‌تر و شلوغ‌تر از سبک مدرن است.

بنابراین، ترکیب این دو سبک فضایی روشن و باز و درعین‌حال طبیعی تولید خواهد کرد؛ یعنی دکوراسیونی شبیه خانه زیبای کولن‌ها در سری فیلم های سینمایی گرگ‌ومیش.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت همسر خارجی

هاجز می‌گوید: «میزهای عسلی، صندلی‌های راحتی و هیزم عناصر موردعلاقه من برای افزودن اندکی حال‌وهوای روستیک به دکوراسیون بدون زیاده‌روی در این سبک است».

سبک روستیک چیست

برای اینکه خانه شما به سبک دکوراسیون روستیک دست یابد باید عوامل طبیعت وارد خانه شود. نزدیک کردن خانه به طبیعت مانند این است که از لوازم طبیعی در خانه استفاده شود. مهم نیست خانه‌ای که در ذهن دارید در کنار دریاچه قرار دارد یا در کوهستان، تنها کافی است عواملی که یک خانه را جنگلی می‌کند یا به آن نزدیک می‌کند در خانه قرار گیرد.

درختان، تنه درختان و حتی چوب‌های برش خورده آن‌ها اولین و ابتدایی‌ترین مواردی هستند که می‌توانند در خانه جای گیرند و حس و حال یک خانه روستایی را پدید آورند. گاهی چیدن یک ست از میز و صندلی تفریحی بیرون منزل و در دکوراسیون تراس یا بالکن نیز همین حال و هوای خانه‌های روستایی را در ذهن تداعی می‌کند.

چرم روستیک چیست

برای تشخیص چرم طبیعی می‌توان از حواس پنجگانه استفاده كرد:
1 حس بینایی: رویت رنگ چرم، خواص ظاهری چرم، طبیعت ظاهری چرم (رگه‌ها، جای زخم‌های چرم و غیره)
2 حس بویایی: تشخیص بوی طبیعی چرم و یا بد ساخته شدن چرم كه بوی بدی همراه دارد.

3 حس شنوایی: شنیدن صدای خشكی، نرمی و زبری چرم‌ها همراه با تشخیص بقیه خواص.

4 حس لامسه: مهم‌ترین راه تشخیص چرم است، نرمی، لطافت، زیر دست چرم، فینیشینگ ماهرانه و غیره.
اما با پیشرفت صنعت چرم مصنوعی، تشخیص سریع چرم طبیعی به آسانی امكان پذیر نیست، اما چرم طبیعی را می‌توان با شاخصه‌هایی مثل بوییدن، توجه به تفاوت سایه و روشن رخ چرم در قسمت‌های مختلف، نازك و ضخیم شدن پوست، رویت عواملی طبیعی مانند محل لك، آبله، جوش ورگ شخیص داد و البته نرم و نازك بودن چرم دلیل مرغوبیت آن نیست.
با این همه خرید از تولیدكننده‌های نامدار و فروشگاه‌های معتبر، بهترین تضمین برای طبیعی بودن و اصالت چرم است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت قد مرد

تم روستیک چیست

اگرچه ایده برگزاری مراسم عروسی روستیک از چند سال اخیر مورد توجه خاصی قرار گرفته است، ولی واقعیت این است که این نوع عروسی سال‌هاست که در بین برخی خانواده ها برگزار میشود. ازدواج‌های Rustic معمولا در باغ، مزرعه و یا جایی که طبیعت زیبایی داشته باشد انجام میگیرد. در این نوع تم ازدواج از بافت‌های طبیعی زیادی مانند پوست درخت، مواد آلی مختلف و … به کار برده میشود.

روستیک در واقع، هر جایی از حومه شهر مثل باغها که فضای باز و بزرگی بهمراه طبیعت زیبایی داشته باشد را در بر میگیرد و میتوان این نوع سبک زیبارو در مراسم اجرا کرد.

دکوراسیون تم روستیک معمولا  ترکیب بسیاری از عناصر طبیعی از جمله چوب، گل‌های وحشی، میوه‌ها و چیزهای دیگر را در بر دارد. این تم در ابتدا کمی نامرتب به نظر میرسد که ممکن است مورد پسند همه نباشد. برای برگزاری یک مراسم به سبک روستیک نیازی به مواد و عناصر خاصی ندارید و با حداقل موجودی میتوان این تم رو به نمایش مهمانها درآورد. برای مثال، با استفاده از دکوراسیون سنتی و گل‌های وحشی و چند تکه چوب می‌توانید ازدواج به یاد ماندنی داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیفیت پارچه مبل x بخوانید...