روکین

روکین

روکین

قرص روکین (Rokin) ترکیبی از هورمون‌های استروژن و پروژسترون می‌باشد که برای جلوگیری از بارداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. قرص روکین با پیشگیری از آزادسازی تخمک در طول دوره قاعدگی از حاملگی جلوگیری می‌کند. این دارو به غلیظ شدن مایع واژن کمک کرده و از باروری تخمک‌ها و تغییرات رحم پیشگیری کرده و به همین ترتیب از بارور شدن تخمک جلوگیری می‌کند. این دارو در درمان عوارض قبل از قاعدگی نظیر درد قبل از قاعدگی ، تغییرات اشتها و اضطراب موثرتر از قرص‌های جلوگیری از بارداری دیگر عمل می‌کند.

لازم به ذکر است که این دارو باعث افزایش وزن نمی‌شود و همچنین نفخ و ورم، در مصرف روکین بر خلاف سایر قرص‌های ضدبارداری اتفاق نمی‌افتد.

روکین برای کیست

در مورد نحوه آغاز مصرف اولین بسته قرص خود با پزشک مشورت کنید. به طور معمول آغاز مصرف این قرص‌ها در دوران قاعدگی (روز اول) خواهد بود . بهتر است برای اطمینان بیشتر مصرف آن از روز اول خونریزی قاعدگی شروع و تا پایان ۲۱ قرص شبی یک قرص میل شود. مصرف بسته بعدی قرص ، پس از یک فاصله هفت روزه آغاز می‌شود. توصیه می‌شود که فاصله مصرف دو قرص متوالی بیش از ۲۴ ساعت نباشد.
توجه: قبل از مصرف قرص روکین اگر به انواع استروژن و یا پروژسترون حساسیت دارید پزشک خود را در جریان قرار دهید.

روکین و تنبلی تخمدان

بعد از مصرف این دارو بخصوص در افرادی که پریود نامنظم دارند، ممکن است تأخیر در بارداری ایجاد شود که معمولا به صورت

موقت است.

روکین ریسک بیماری‌های قلبی عروقی را خصوصا در افراد سیگاری افزایش می‌دهد در طی مصرف دارو از سیگار کشیدن پرهیز

شود.

دارو ممکن است سبب ایجاد لک روی صورت شود از پوشش مناسب و یک ضد آفتاب در برابر نور خورشید استفاده شود.اثرات دارو ممکن است با آنتی‌بیوتیک ها  و داروهای ضد صرع و یا شرایطی مثل تهوع و استفراغ کم شود.قبل از جراحی با پزشک مشورت شود حداقل ۴ هفته قبل از جراحی باید مصرف دارو قطع شود.در بیماران دیابتیک دارو ممکن است سبب افزایش قند

بیشتر بخوان بیشتر بدان  شربت آدی ژل اس

خون شود.

در جای خشک و خنک دور از دسترس کودکان نگهداری شود.دارو تا ۶-۴ هفته بعد از زایمان نباید مصرف شود.حتما با تجویز

پزشک مصرف شود.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دارو سفیکسیم x بخوانید...