ریسپریدون


ریسپریدون

ریسپریدون در سال 1993 سازمان غذا و دارو در آمریکا مصرف این دارو را برای درمان بیماری اسکیزوفرنی مورد تایید قرار داد. سپس در سال 2003 این دارو برای درمان علائم بیماری جنون و دوقطبی مورد تایید قرار گرفت.

در سال 2006 این دارو برای درمان بی قراری در بیماران اوتیستیک تجویز گردید. مطالعات نشان می دهند که این دارو برای درمان برخی دیگر از اختلالات روانی مانند اختلال وسواس، افسردگی و اختلال توره بسیار اثر بخش است. رپسپریدون به صورت قرص، شربت و آمپول در بازار دارویی موجود است.

مطالب تصادفی برای شما:

ریسپریدون چیست

در بیماران سالمند مبتلا به زوال عقل امکان بروز عوارض جانبی خطرناک و احتمالاً مرگبار (مانند سکته قلبی، نارسایی قلبی، تپش قلب سریع یا نامنظم و سینه پهلو) اندکی افزایش می‌یابد. این دارو برای درمان مشکلات رفتاری ناشی از بیماری زوال عقل توصیه نمی‌شود. در مورد مزایا و خطرات استفاده از این دارو و همچنین در زمینه درمان‌های ایمن‌تر و موثرتر برای درمان مشکلات رفتاری ناشی از بیماری زوال عقل با پزشک مشورت نمایید.

ریسپریدون برای کودکان

بعضی دارو‌ها را نمی‌توان در بعضی از شرایط تجویز نمود و بعضی دارو‌ها نیز در صورتی که نیاز به درمان تکمیلی باشد تجویز می‌گردد؛ بنابراین بهتر است که قبل از مصرف دارو، پزشکتان از موارد زیر مطلع باشد:

در صورتی که باردارید یا قصد باردار شدن دارید و یا به نوزاد خود شیر می‌دهید.
اگر هرگونه مشکل کبدی یا کلیوی دارید.
اگر مشکل تنفسی دارید.
اگر سابقه هرگونه مشکلات روحی و روانی مانند اسکیزوفرنی را دارید.
اگر تا به حال به مواد مخدر و یا الکل اعتیاد داشته‌اید.
اگر بیماری مانند میاستنی گراویس دارید که باعث ضعف عضلانی در شما شده است.
اگر به شما گفته شده است که آتاکسی نخاعی یا مغز استخوان دارید. این بیماری‌ها موجب مشکل در کنترل حرکات (تکلم سخت و حرکات چشم سریع) می‌شوند.
اگر مشکل قلبی دارید.
اگر در حال مصرف داروی خاصی هستید. این داروها شامل تمامی داروهای در دسترس است، چه برایتان تجویزشده است و چه بدون تجویز پزشک آن را مصرف می‌کنید نظیر داروهای گیاهی و داروهای مکمل.
اگر سابقه واکنش آلرژیک به دارویی دارید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  زادتین

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پوکساکیم 5 چیست x بخوانید...