زندگی با هوو نی نی سایت

زندگی با هوو نی نی سایت

زندگی با هوو نی نی سایت


زندگی با هوو

چندهمسری یا چندکامی وضعیتی است که در آن زن یا مرد بیش از یک همسر دارند. چندهمسری شامل دو نوع چندزنی و چندشوهری می‌شود. چندزنی حالتی است که در آن مرد در یک زمان با چند زن ازدواج کند. چندشوهری حالتی است که زن به‌طور هم‌زمان دو شوهر یا بیشتر داشته باشد. اگر مایل هستین در مورد زندگی با هوو مطالب بیشتری بدانید با هلث کده همراهی کنید.

 

چند همسری در ادیان

چندهمسری در مسیحیت (جز برخی فرقه‌ها مثل مورمون‌ها) ممنوع است؛ در حالی که در یهودیت و اسلام، چندزنی با شرایط خاص جایز شمرده می‌شود.

در بیشتر کشورهای توسعه‌یافته زندگی زناشویی فقط به صورت تک‌همسری است و مرد یا زن به‌طور قانونی نمی‌توانند در یک زمان با بیش از یک نفر ازدواج کنند. اما چندهمسری هنوز جایگاه خود را در بسیاری از جوامع و فرهنگ‌ها حفظ کرده‌است.

مفهوم دقیق چندهمسری چندان روشن نیست و این به فقدان تعریف دقیق از «همسر» بازمی‌گردد. معمولاً تعریف همسر در چندهمسری به روابطی محدود نمی‌شود که توسط دولت به رسمیت شناخته شده‌اند. اما این که دقیقاً چه نوع رابطه‌ای را می‌توان «همسری» در نظر گرفت به درستی مشخص نیست. در سوسیوبیولوژی و جانورشناسی اصطلاح چندهمسری به هر نوع جفت‌گیری چندگانه اشاره دارد.

 

منبع:ویکی پدیا

 

با چند همسری چه باید کرد؟

عدد زوجین به معنی عمل ازدواج با همسران متعدد است، این موضوع مخالف ازدواج تک همسری که متداول‌تر است می‌باشد.

در جامعه کنونی وقتی دختری وارد زندگی مشترک می‌شود هرگز به این موضوع فکر نمی‌کند که ممکن است همسرش عشق زندگی خود را با زن دیگری هم تقسیم کند. زندگی چند همسری و به خصوص کنار آمدن با هوو کار آسانی نیست، در این مقاله ما به بررسی مشکلات زندگی چند همسری و دلایل گرایش به این سبک زندگی می‌پردازیم.

 

اگر شوهرتان مجدد ازدواج کرد، چگونه با این موضوع می‌توانید کنار بیایید؟ قطعا برای یک زن پذیرش این شرایط سخت است اما اگر چنین مشکلی پیش بیاید، به نحوی باید آنرا برطرف کرد. گاهی این موضوع برای شما غیرقابل پذیرش است و به جدایی فکر می‌کنید، اما طلاق همیشه هم راه مناسبی نیست، مخصوصا اگر فرزند داشته باشید و یا حمایت و استقلال مالی کافی را برای طلاق نداشته باشید. در این شرایط اولین توصیه ما این است که با یک مشاور صحبت کنید، کسی که بتوانید احساسات منفی خود را با او در میان بگذارید و به کمک او شرایط بحرانی پیش آمده را مدیریت کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ني ني سايت كاشت ابرو

از مطالب زیر هم دیدن کنید

دلایل گرایش مردان به زن دوم


گرایش مردان متاهل به زن دوم دلایل متفاوتی ممکن است داشته باشد. از اصلی ترین دلایل می‌توان به تنوع طلبی، عدم پیوندعاطفی قوی با همسر اول، بچه دار نشدن و مشکلات زناشویی اشاره کرد. همچنین برخی بیماری‌های روحی و اختلال‌های شخصیتی مانند اختلال دون ژوانسیم و بیماری مانیک باعث تقویت تنوع طلبی و برقراری روابط متعدد مرد با زنان دیگر می‌شود. مردان با اختلال دون ژوان عموما به خاطر یکسری عامل‌های روانی می‌خواهند احساس حقارت شخصیتی خود را با تصرف توجه زنان متنوع کاهش دهند. بیماران مانیک در دوره‌های شیدایی احساس قدرت، ولخرجی و عشق ورزی زیادی دارند که بعضا به صورت غیرقابل کنترل در برقراری ارتباط با جنس مخالف بارز می‌شود.

 

دلایل پذیرش زن اول برای زندگی با هوو


در اکثر موارد برای زن اول پذیرش اینکه شوهرش همسر دومی داشته باشد بسیار سخت است.  این موضوع به طورمعمول موجب سرخوردگی و شکست عاطفی در او خواهد شد و چه بسا طلاق را تنها راه پیش رو ببنید. اما در مواردی نیز دیده شده که به دلایلی زن اول این موضوع را پذیرفته است و به زندگیش ادامه داده یا حتی خودش همسر دومی برای شوهرش انتخاب کرده و از او می‌خواهد با او ازدواج کند. این موضوع می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد:

  • عدم باردار شدن زن اول
  • پذیرش به خاطر حفظ ساختار زندگی
  • شرعی بودن رابطه با زن دوم: جلوگیری از ادامه خیانت همسر و پنهان کاری او
  • بیمار بودن، ناتوانی جسمی و نیاز به کمک در اداره امور خانه و پرورش فرزندان
  • مجبور شدن به زندگی با هوو به خاطرعدم وجود حمایت مالی بعد از طلاق

 

دلایل پذیرش زن اول برای زندگی با هوو

دلایل پذیرش زن اول برای زندگی با هوو

مشکلات زندگی چندهمسری


 

بیشتر بخوان بیشتر بدان  معنی پیکی بلایندرز

برگترین ایرادی که بر زندگی چندهمسری وارد است عدم تساوی حقوق زن و مرد در رابطه عاطفی است. از نظر انسانی انتظار می‌رود وقتی زنی تمام عشق و احساس خود را نثار یک مرد می‌کند، مرد نیز به او وفادار و پایبند بوده و تنها به او عشق و توجه کافی و کامل داشته باشد. در ادامه به دیگر ایرادات و مشکلات زندگی چند همسری می‌پردازیم:

 

روابط چند همسری از لحاظ اجتماعی پذیرفته شده نیست

تک همسری رایج ترین نوع رابطه است. بعضی افراد بر این باورند که شما فقط باید با یک نفر در یک زمان احساس نزدیکی و صمیمت داشته باشید. دوستان و خانواده شما ممکن است تصمیم شما را در مورد داشتن بیش از یک همسر به طور هم زمان را نپذیرند. در برخی از جوامع و ادیان، رابطه چند همسری غیر قابل قبول است و ممکن است تحمل و مقاومت در برابر قضاوت افراد پیرامون تان دشوار باشد.

 

جدال عاطفی

چند همسری به این معنی نیست که حسادت وجود نخواهد داشت. احتمال زیادی وجود دارد که آن همسران نسبت به هم حسادت داشته باشند. مرد باید همیشه با تمام این همسران بحث‌های عمیقی داشته باشد و سعی کند راه‌های مقابله با حسادت را پیدا کند.

برقراری تعادل بین همسران متعدد

یکی از سخت ترین چالش‌های روابط چند همسری، متعادل کردن برنامه ریزی‌ها و نیازهای همسران مختلف می‌باشد. ممکن است یک همسر نیاز به توجه بیشتری نسبت به دیگران داشته باشد و مرد باید راه حلی پیدا کند که هیچ یک از آن‌ها آسیب نبیند.

مشکلات فرزندان چند مادره

وارد شدن یک فرد جدید به عنان مادرناتنی به خانواده ممکن است مشکلات زیادی برای فرزندان ایجاد کند. ارتباط زن دوم با فرزندان زن اول و بلعکس چالش‌های خاص خودش را خواهد داشت. احتمال پذیرفته نشدن زن دوم توسط فرزندان یا پذیرفته نشدن فرزندان توسط زن دوم زیاد است، که بستر آرامش خانواده را با مشکل مواجه می‌کند. تربیت شدن فرزندان توسط دو مادر هم به نوبه خود سختی و مشکلاتی در پی دارد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت نازایی مردان

 

مشکلات زن دوم در زندگی چند همسری

در جامعه ما زندگی دو همسری به عنوان یک هنجار مثبت پذیرفتنی نیست. زنی که به عنوان همسر دوم یک مرد معرفی می‌شود جایگاه خوبی نزد عموم ندارد. چه بسا دیگران او را به عنوان عامل از هم پاشیدن یک زندگی سالم و مشترک بدانند. زن دوم همواره با مشکلات اجتماعی تحت فشار روانی خواهد بود. همچنین ممکن است در زندگی با همسر اول مورد آزار و تحقیر قرار گیرد. بسیاری از زنانی که راضی می‌شوند با مرد متاهل ازدواج کنند، اظهار داشته اند که قبل از ازدواج با او از متاهل بودنش خبر نداشته اند یا اینکه مرد به آن‌ها قول طلاق از زن اول را داده بوده است. برخی دیگر نیز به خاطر شرایط بد مالی و نیاز به حمایت، تن به چنین ازدواجی می‌دهند.

تنوع طلبی، عدم پیوندعاطفی، بچه دار نشدن، مشکلات زناشویی و اختلال‌های روحی در مردان متاه ، از عمده ترین دلایل گرایش آن‌ها به زن دوم است. این موضوع می‌تواند برای همسر اول غیرقابل پذیرش بوده و منجر به جدایی عاطفی و حتی طلاق شود. درمواردی نیز ممکن است زن اول راضی یا مجبور شود که وجود هوو را در زندگیش بپذیرد. زندگی چند همسره با مشکلات و چالش‌های زیادی روبروست. ایجاد عدالت و تعادل بین همسران کار آسانی نیست و فرزندان دو مادره با معضلات زیادی روبرو خواهند بود. ضمن اینکه سبک زندگی دو همسره در جامعه کنونی ایران، به عنوان هنجار مثبت قابل پذیرش نیست.

معمولا با وارد شدن زن دوم به زندگی، زن اول به شدت آسیب دیده و ترک دنیا می‌کند و همسرش را از خود طرد می‌کند. این شرایط باعث می‌شود رابطه عاطفی او با همسرش سرد شده و به حاشیه رانده شود. اقدامی که فضا را برای همسر دوم بیشتر باز می‌کند. در این شرایط سلامت روحی شما به عنوان زن اول برای استحکام بخشیدن به پایه‌های روابط زناشوییتان و حفظ جایگاهتان در زندگی مشترک بسیار مهم است. به کمک مشاوره می‌توانید در این شرایط درست ترین رفتار و عکس العمل را داشته باشید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شستن کاغذ دیواری x بخوانید...