زود انزالی مرد نی نی سایت

زود انزالی مرد نی نی سایت

زود انزالی مرد نی نی سایت


دلایل زود انزالی مردان

زود انزالی یکی از مشکلاتی است که در برخی مردان دیده می شود. و تاثیرات منفی بر روی مرد و همسرش داشته است . در این مطلب هلث کده به بررسی دلایل انزال زودرس مردان میپردازیم.

زودانزالی چیست؟

انزال زودرس یا زودانزالی یکی از اختلالات جنسی می‌باشد. هنگامی که مرد، قبل از آنکه شریک جنسی‌اش ارضا شود، دچار انزال شده و از او اسپرم خارج شود، گفته می‌شود مرد دچار انزال زودرس است.

گاهی انزال زودرس طبیعی بوده و بر اثر پرهیز طولانی از مسایل جنسی به وجود می‌آید. انزال زودرس دائمی، مشکلی جدی بوده و به عدم رضایت خود شخص یا شریک جنسی‌اش منجر می‌شود.

اگر هر دو طرف در طلب بهبودی باشند، درمان موفقیت‌آمیز است، باید به فرد مذکر اجازه داد که اطمینان رسیدن به تحریک جنسی طولانی را داشته باشد و به طرف مؤنث هم باید یاد داد که خیلی زود و به آسانی تحت تأثیر قرار گیرد.

بیشتربخوانید بیشتر بدانید

مهمترین عامل ایجاد و تشدید انزال زودرس در مردان اضطراب است. از دیگر عوامل می‌توان به اختلال نعوظ، افسردگی، توقعات غیر منطقی جنسی از خود، مشکلات احساسی و ارتباطی با همسر اشاره کرد.

اکثر موارد زود انزالی فاقد عامل یا دلیل خاص است. عوامل روانی مثل اضطراب، احساس گناه یا افسردگی نیز ممکن است به زود انزالی منجر شوند. در برخی موارد، زود انزالی ممکن است به خاطر عوامل پزشکی مثل مشکلات هورمونی، آسیب‌های جسمی و یا عوارض جانبی بعضی داروها باشد. ابتلا به عارضه زود انزالی منجر به بروز اختلالات روان مانند اضطراب، افسردگی

و سردی روابط زوجین می‌شود و بر روان آنان تأثیر می‌گذارد.

منبع:ویکی پدیا

 

دسته بندی علل زود انزالی

دکتر نیما نریمانی، فوق تخصص اورولوژی، ناباروری و اختلالات انزال در گفت‌وگوی زنده با برنامهٔ اینستاکلینیک محب در توضیح این سؤال که “دلایل زودانزالی چیست؟ ” گفتند: علل این مشکل به دو دسته تقسیم می‌شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  عنبر نسا برای عفونت واژن

گروه اول، علل اولیه هستند که در این حالت معمولاً یک اختلال در نوروترنسمیتر‌های مغزیِ فرد (انتقال‌دهنده‌های عصبیِ مغز) وجود دارد و به طور مشخص علت دقیق آن را نمی‌دانیم ولی ممکن است آن‌ها بیش‌فعالی و یا حتی فعالیتِ کمی داشته باشند، یا خود را به صورت‌هایی مثل حساسیت زیاد در سر آلت نشان دهند که این مسئله نیز علل خاص خود را دارد.

گروه دوم دلایل اکتسابی یا ثانویه هستند، افرادی که مشکل آن‌ها جزء این دسته می‌شود، قبلاً دارای این مشکلات نبوده‌اند و بعداً به وجود آمده است که از عوامل مؤثر در ایجاد این دسته از مشکلات می‌توان به استرس و اضطراب اشاره کرد. چیزی که در

جامعهٔ امروزِ ما بسیار شایع است.

مثلاً به عنوان نمونه به استرس کاری می‌توان اشاره کرد، به این صورت که فردی که مشکل مالی دارد، مجبور است چند شیفت کار کند، بنابراین ساعت خواب ِکافی ندارد؛ یا مشکل و اختلافات خانوادگی دارد و یا حتی بیماری دارد که ممکن است شرایط را برای ایجاد این مشکل فراهم کند مثل تیروئید پرکار و گاهی مواقع نیز به دلیل وجود عفونت‌های جنسی مثل عفونت پروستات این اختلالات به وجود می‌آیند؛ زمانی‌که التهاب پروستات اتفاق بیفتد، شانس این مشکل نیز بیشتر می‌شود.

بسیاری از جوانان آموزش‌های لازمِ جنسی را نداشته و رفتار‌های پرخطر جنسی دارند که آن‌ها را در معرض این عفونت‌ها قرار می‌دهد.

 

درمان زود انزالی

 ابتدا از فرد مراجعه‌کننده باید شرح حال گرفته شود و اگر علائم داشت بر اساس تشخیصِ نهایی می‌توان درمان را شروع کرد. پس هر کسی که مراجعه کرد و درخواست انجام تست را داشت، نباید بلافاصله تست گرفته شود.

وی در ادامهٔ توضیحات خود تأکید کردند که: مسئله‌ٔ نعوظِ بیمار خیلی مهم است. بسیاری از مردان میانسال یا سنین بالاتر دچار اختلالات نعوظ می‌شوند. چون خود فرد می‌داند این نعوظی که در حین رابطه دارد، به زودی از بین می‌رود، بنابراین به طور آموخته‌شده یاد می‌گیرد انزال باید زودتر انجام بگیرد پس زمان انزال کم کم، کوتاه خواهد شد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت منافذ باز پوست
درمان زود انزالی

درمان زود انزالی

وی همچنین به این موضوع هم اشاره کرد که: یکی از مسائل مهم دیگر، مشکلات همسرِ بیمار است. مثلاً در زوج‌های جوان، خانم ِ فردِ بیمار از رابطهٔ خود لذت نمی‌برد و این روابط برای وی دردناک است، ممکن است این مشکل نیز در بین زوج‌ها شایع باشد. بعضی مطالعات نشان می‌دهد که این مسئله باعث ایجاد زودانزالی در همسر آن‌ها حتی در ۵۰% از موارد می‌شود. در نتیجه همان‌طور که گفته شد ابتدا از فرد شرح حال گرفته و تست‌های پاراکلینیک انجام می‌شود سپس به دنبال درمان این

قضیه می‌گردیم.

اما باید این را هم گفت که مشکلی که ما داریم با درمان است زیرا فرد از اطرافیان، همکاران یا دوستان خود دارو‌ها را می‌گیرد و زمانی که همان دارو‌ها به بیمار داده می‌شود، وی عنوان می‌کند که آن‌ها را قبلاً مصرف کرده اما بی‌تأثیر بوده‌اند، در حالی‌که این کار کاملاً نادرست است، چون هر دارو قانونِ خوردن دارد، یعنی این‌که نوع دارو‌ها و نحوهٔ مصرف آن‌ها و همین‌طور چگونگی شروع و تمام شدن دارو‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است که باید حتماً طبق دستور پزشک و با نظارت کاملِ او انجام شود تا تأثیرگذار

باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواص اسطوخودوس x بخوانید...