زیبایی صورت نی نی سایت

زیبایی صورت

زیبایی صورت


زیبایی صورت

اگر به زیبایی صورت خود اهمیت  میدهید اگر میخواهید علایم پیر شدن پوست را به تعویق بیاندازید…با مقاله هلث کده درمورد زیبایی صورت همراه شوید…

زیبایی چیست؟

زیبایی یکی از مفهوم‌های فلسفی و مفهومی پیچیده و انتزاعی است. زیبایی می‌تواند یکی از ویژگی‌های وجودی در انسان، حیوان، مکان، شی، یا ایده باشد که یک تجربه ادراکی از لذت یا رضایت را در وجود دیگران ایجاد می‌نماید.

انقلاب کانت در فلسفه که به چرخش کوپرنیکی کانت مشهور است، توجه به زیبایی را از ابژه به سوبژه تغییر داد. در واقع مهم‌ترین تفاوت زیبایی‌شناسی مدرن با زیبایی‌شناسی کلاسیک در همین مسئله است که در دوران مدرن زیبایی از ویژگی‌های ذهن نگرنده شناخته شد نه یکی از ویژگی‌های ابژه.

سرشت زیبایی یکی از پایدارترین و بحث‌برانگیزترین موضوعات در فلسفه غرب است و به همراه چیستی هنر یکی از دو موضوع اساسی در زیبایی‌شناسی فلسفی می‌باشد. زیبایی به‌طور سنتی جزو ارزش‌های نهایی از جمله خوبی، حقیقت و عدالت شمرده شده‌است.[۱]

ویل دورانت باور دارد که زیبایی زاده میل است. یکی از نشانه‌های برجسته اینکه زیبایی زاده میل است این است که شئ مطلوب پس از آنکه به‌دست آمد زیبایی خود را از دست می‌دهد. آنچه می‌خواهیم برای خوبی آن نیست، بلکه برای آن خوب است که آن را می‌خواهیم.
آبی بودن آسمان برای خوشایندی ما نیست، بلکه چشمان ما به تدریج با آسمان آبی خو گرفته آن را خوشایند یافته‌اند. لذت طبیعی هر شکل و رنگی به نسبت تکرار آن در سر گذشت انسان است.
زن نیز برای آن منبع و دستور زیبایی شناخته شد که عشق مرد به زن قوی‌تر از عشق زن به مرد است اگر چه مدتش کوتاه‌تر است.[۲]

جرج سانتایانا باور دارد که زیبایی لذتی است که وجود خارجی یافته‌است (زیبایی وعده لذت)

منبع:ویکی پدیا

چرا زیبایی اهمیت دارد؟

یک چهره خالص و طبیعی نه تنها به زیبایی شما اجازه ی درخشیدن می دهد بلکه بهترین و آسانترین راه برای شما است.پس آیا ممکن است شما بعضی روزها وقت برای ارایش و زیبایی نداشته باشید ولی باز هم بی نظیر به نظر برسید؟جواب یک بله قاطع است.با رعایت نکات ساده ای که در زیر برای شما آمده است می توانید به طور طبیعی زیبا به نظر برسید.
اهمیت زیبایی و داشتن ظاهری زیبا امروزه بر کسی پوشیده نیست. آیا شما  نیز جزو افرادی هستید که هر روز چند ساعت جلوی آینه صرف می کنید تا زیبا به نظر برسید؟ در حالیکه آرایش یک راه سرگرم کننده برای نشان دادن خودتان و کاستن از ضعف هاست ولی شما نیاز نیست به آن وابسته باشید تا زیباییتان را مشخص کنید.

تمام این نکات به رژیم، سبک زندگی و مراقبت های روزانه شما بستگی دارد.حتی اگر یکی از این موارد نادیده گرفته شوند ممکن است روی سلامتی تان تاثیر بگذارد.

 

چرا زیبایی اهمیت دارد؟

چرا زیبایی اهمیت دارد؟

پیشنهاد شده از سراسر وب

عوامل موثر بر زیبایی

 1. با غذا خوردن یک پوست شفاف برای خود به ارمغان بیاورید.

عبارتی که می گوید “شما آنچه هستید که می خورید” بسیار درست است. یک رژیم غذایی مغذی بهترین راه دست یابی به پوست سالم است. به وعده های روزانه تان به اندازه کافی میوه و سبزیجات بیفزایید.غذاهای حاوی اسید چرب امگا ۳ مانند دانه کتان، گردو و غذا های غنی از ویتامین مثل پرتقال، سیب زمینی شیرین و کدو اجباری هستند.

هم چنین غذا هایی با منبع پروتئینی بالا را به رژیمتان بیفزایید مثل تخم مرغ، مرغ، لوبیا قرمز، عدس، نخود و پنیر های محلی.یک رژیم کامل، تمام موادی که بدنتان به ان نیاز دارد را در اختیارش قرار می دهد و بدن را سالم و پر طراوت نگه می دارد. تغذیه مناسب نقش مهمی در زیبایی شما دارد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  وسایل کاشت ناخن نی نی سایت

 

 1. مقدار زیادی آب بنوشید.

نمی توان به درستی اهمیت آب را بیان کرد.هر سیستم و عملکردی در بدن نیازمند آب است.یک بطری آب با خود داشته باشید و در طول روز بدنتان را هیدراته نگاه دارید. مصرف هشت یا تعداد بیشتری لیوان آب در روز به بدن کمک می کند تا سموم را دفع کند و صورتتان سالم و پر از حیات به نطر برسد و زیبایی پوست خود را حفظ کنید. هم چنین کمک می کند چین و چروک از بین بروند.

بهترین روش آشامیدن اب این است که بطری را با خیار، لیمو، برگ نعنا و دیگر سبزیجات با پوست روشن پر کنید و در طول روز با خود داشته باشید.این کار علاوه بر هیدراته کردن بدن، مواد مغذی لازم را نیز در اختیار بدن می گذارد و بدن می توانند به صرفه تر از آب بهره ببرد.

 

 1. در آرامش بخوابید.

یک خواب شب خوب با اینکه چطور به نظر می رسید کاملا تطابق دارد. این موضوع کاملا قاطع است زیرا شب ها در خواب بدن خود را ترمیم می کند و مواد سمی را دفع می کند. همان طور که شما باید تلفن همراهتان را شارژ کنید، بدن هم نیاز دارد خود را شارژ کند و با باتری پنجاه درصد به استقبال روز برود.فقط کافی است شب ها شش تا هشت ساعت بخوابید تا زمان بیدار شدن هم بهتر به نظر برسید و هم احساس بهتری داشته باشید. با این کار جلوی ایجاد شدن حلقه تیره زیر چشمتان را می گیرید و روند پیری را کند می کنید. وقتی شما می خوابید پوست شما کلاژن جدید می سازد پس نگذارید هیچ اتفاقی جلوی خواب زیباکننده شما را بگیرد. در نتیجه خوابیدن مناسب نقش مهمی در زیبایی پوست شما دارد.

 1. از مواد تشکیل دهنده آگاه باشید.

همان طور که وقتی چیزی می خورید روی سلامت کل بدنتان تاثیر می گذارد، چیزی را که روی پوست خود می زنید هم همان تاثیر را دارد. زیرا پوست شصت درصد از موادی را که به پوستتان می زنید جذب می کند.پس از اجزای تشکیل دهنده کرم ها و محصولات پوستی خود مطلع باشید. از محصولات حاوی پارابن، مواد شیمیایی نفتی و سولفات ها دوری کنید زیرا می توانند باعث ناراحتی پوستی یا خشکی موی شما شوند و تاثیر خوبی بر زیبایی شما نداشته باشند.بهتر است از محصولاتی با مواد تشکیل دهنده طبیعی استفاده کنید.

 

 1. برای داشتن پوست سالم ورزش کنید.

فعالیت بدنی هم برای سلامت بدن و هم سلامت روحی بسیار مفید است. یک فعالیت انتخاب کنید، هر چه که به آن علاقه دارید.می توانید شنا کنید، یوگا انجام دهید یا بدوید. از لحاظ علمی ثابت شده است که ورزش به پوست سود می رساند و حالتان را بهتر می کند.

با داشتن حداقل سه ساعت فعالیت فیزیکی در هفته در سلامتی تان کاملا مشهود خواهد بود.این فعالیت ها گردش خون را تقویت می کنند، به دفع سموم کمک می کنند، میانگین اکسیژنی که به پوست می رسد را افزایش می دهند و سبب کاهش استرس می شوند که به کل بدن از جمله پوست سود رسانی می کنند. ورزش کردن از نکات بسیار مهم در حفظ زیبایی است.

 

 1. به مراقبت های روتین پوستی خود وفادار باشید.

شما باید نوع پوست خود را بشناسید و بدانید چه مراقبت هایی برای پوست شما مناسب است و آن را به صورت روتین انجام دهید.روتین سه مرحله ای پوست شامل: شستن، پاکسازی و مرطوب کردن پوست است.

محصولی که در این سه مرحله استفاده می کنید کاملا به نوع پوست شما بستگی دارد .یک روتین صبح و شب برای خود تنظیم کنید و تضمین می کنیم که بهبودی قابل توجهی در پوست خود شاهد خواهید بود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ني ني سايت كاشت ناخن

هرگز بدون پاک کردن و شستن پوست خود به رخت خواب نروید زیرا با این کار فقط مشکلات را به پوست خود دعوت می کنید.برای دست ها و پا های خود از یک کرم و لوسیون بدن جداگانه استفاده کنید.

 1. لایه برداری را جدی بگیرید.

پوست به طور مداوم لایه ای از سلولهای مرده بر سطح خود می سازد.به این روند طبیعی با یک لایه بردار ملایم کمک برسانید.تجمع پوست مرده سبب ایجاد آکنه و جوش های سر سیاه در پوست می شود و منافذ پوست را مسدود می کند.

وقتی از لایه بردار استفاده می کنید بهتر است به موقع از کرم مرطوب کننده و سرم پوست خود استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.می توانید این لایه بردار ها را از بازار تهیه کنید یا اسکراب قهوه یا دیگر اسکراب های طبیعی را در خانه درست کنید.

لایه بردار ها را بیش از دو بار در هفته استفاده نکنید.شما با انجام این روش پوست نرم تر و تازه تری خواهید داشت.

 1. کرم ضد آفتاب اجباری است.

کرم ضد آفتاب یک گزینه انتخابی نیست.اشعه فرابنفش موجود در آفتاب باعث فرآیند پیری پوست می شود. اگر این گزینه را رعایت کنید در آینده از خود تشکر خواهید کرد.این کار از ایجاد نقاط تیره و پر پیگمانت در پوست جلوگیری می کند.

SPF یا همان فاکتود محافظتی در برابر نور خورشید نشان دهنده میزان محافظتی است که محصول برای شما به عمل می آورد. پوست شناسان توصیه می کنند از SPF حداقل ۳۰ قبل از خروج از خانه استفاده کنید.

 

 ۹. از شر استرس خلاص شوید.

در زندگی های مدرن امروزی همه ما برنامه های شلوغی داریم و استرس به طور معمول برایمان پیش می آید.هر چند استرس کنترل نشده می تواند سبب مشکلاتی مثل سر درد یا فشار خون شود. هم چنین ممکن است خود را به صورت آکنه، ریزش مو یا سفید شدن مو بروز دهد.

این ها تنها چندین نتیجه از استرس هستند که نام برده شد. بنابراین وقتی کارتان با شغل، قبض ها و استرس ناشی از آن ها اشباع شده است بهتر است یک راه برای رهایی از آن بیایبد. مدیتیشن کنید، یک لیوان چای بنوشید، به موسیقی گوش کنید یا هر کاری که شما را آرام می کند انجام دهید تا از مشکلات ناشی از استرس جلوگیری کنید. برای حفظ زیبایی خودتان هم که شده استرس خود را کنترل کنید.

 

 1. چای سبز بنوشید.

حتما دلیلی وجود دارد که این نوشیدنی بین مشتاقان سلامت این قدر پر طرفدار است.چای سبز احتمالا بهترین نوشیدنی گرم موجود است و حاوی مقادیر زیادی مواد مغذی، برای بدن است.حاوی نوعی آنتی اکسیدان است که باعث جلوگیری از آسیب دیدن سلول ها می شود.گردش خون را بهبود می بخشد، سبب کاهش کلسترول خون می شود، فشار خون را کنترل می کند و موجب سالم سازی پوست شما می شود.

هم چنین یک جزئی به نام ECG در چای سبز وجود دارد که سبب کاهش وزن به وسیله کاهش جذب می شود.نوشیدن چای سبز را به یک عادت تبدیل کنید تا از خواص آن بهره مند شوید.

 1. صورتتان را ماساژ دهید.

یک ماساژ صورت مناسب یکبار در روز می تواند سبب کاهش چروک عمیق پوست شود و پوستتان را بکشد و سبب طراوت پوست شود.هم چنین به شما احساس آرامش و رهایی از استرس می دهد.می توانید از مرطوب کننده یا روغن نارگیل استفاده کنید تا علاوه بر ماساژ سبب مرطوب شدن پوستتان هم شود.

 

 1. به موهایتان رسیدگی کنید.

فکر می کنید تمام عرق، آلودگی و کثیفی سبب درخشش موهایتان می شود؟مو های نرم و براق نشانه سلامتی است.می توانید به وسیله رساندن مواد مغذی به موهایتان از آن ها مراقبت کنید.به این صورت که هفته ای یکبار از روغن نارگیل، بادام یا روغن زیتون برای موهایتان استفاده کنید. مراقبت کننده های معدنی پوست به کمک روغن ها می آیند تا تمام مواد مورد نیاز مو را فراهم کنند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت حنا برای ریزش مو

از محصولاتی استفاده کنید که فاقد سولفات و پارابن هستند و باعث خشکی و وز شدن موهایتان نمی شوند.از گرما رساندن به موهایتان خود داری کنید.سعی کنید موهایتان در هوا خشک شوند و از محصولات حالت دهنده مو مثل اتو مو و فر کننده ها که باعث آسیب به موهایتان می شوند استفاده نکنید.

یک سرم یا نرم کننده حاوی روغن ارگان تهیه کنید.موهای به طور طبیعی براق به زیباییتان می افزاید.

 

 1. لباس های اندازه بپوشید.

چیزی که می پوشید بر این که چگونه خود را معرفی می کنید تاثیر گذار است.مطمئن شوید لباسی که می پوشید به طور کامل اندازه و مناسب شما باشند. پوشیدن لباس های خیلی تنگ یا خیلی گشاده باعث ناراحتی شما می شوند و باعث می شوند تنه شما بزرگ تر از معمول نشان داده شود.

موقع خرید دقت بیشتری کنید زیرا لباس هایی که اندازه شما نیستند فقط استایل شما را به هم می زنند.لباسی را انتخاب کنید که اندامتان در آن راحت هستند و به شما اجازه نفس کشیدن می دهند.

 

 1. برای خودتان وقت اختصاص دهید.

کمی به خودتان برسید و برای خودتان وقت سالن بگیرید. ابروها در صورت نقش بسیار مهمی دارند و مرتب نگه داشتن آن ها به زیبایی شما می افزاید. به طور مرتب به وضعیت موهای اضافی خود برسید(البته اگر برایتان اولویت دارد).

در مجموع به طور معمول در هفته و در روز وقتی برای زیبایی و سلامتی خود اختصاص دهید و به طور مرتب دوش بگیرید، از عطر یا دئودورانت استفاده کنید و به موهایتان برسید.

 1. از لبخندتان محافظت کنید.

دندان هایتان به جای شما از سلامتی تان صحبت خواهند کرد.هر شش ماه به دندان پزشک خود مراجعه کنید.به طور معمول روزی دو بار حداقل مسواک بزنید و از خمیر دندان مناسب حاوی فلوراید استفاده کنید.هر روز نخ دندان بکشید و از دهان شویه استفاده کنید تا لبخندتان زیبا و سلامت باشد.لبخند زیبا سبب افزایش اعتماد به نفس و زیبایی در شما می شود و محسنات بسیاری اهدا می کند.

 

 1. موهایتان را به طور منظم کوتاه کنید.

با کوتاه کردن مرتب موهایتان حداقل یکبار در دو ماه می توانید از انتهای ناسالم و دو بخشی مو ها خلاص شوید و موهایتان کمتر شکسته و وز به نظر می رسند و به آن ها حجک و براقیت هدیه می دهید.اگر می خواهید موهایتان را بلند کنید، گرفتن انتهای آن ها مو ها را تشویق به بلند شدن می کند.

 1. با جوش های مزاحم به درستی رفتار کنید.

بدترین کاری که می توانید با این دوستان مزاحم خود بکنید این است که آن ها را بترکانید.تحت هیچ شرایطی به جوش ها دست نزنید و سعی نکنید که آن ها را بترکانید چون این کار شرایط را بدتر می کند.

به جای آن از راه هایی استفاده کنید که سبب درمان این جوش ها بدون بر جای گذاشتن جای آن ها می شود. شما می توانید کمی روغن چای روی آن ها بزنید تا وقتی که خشک شوند.هم چنین می توانید از رتینول یا بنزوئیل پراکسید برای از بین بردن آن ها استفاده کنید.

می توانید از شستشو پوست با درصدی از سالسیلیک اسید استفاده کنید تا از پخش یا بدتر شدن جوش ها جلوگیری کنید.صبر داشتن در برخورد با این جوش های مزاحم بهترین راه است.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنزوئیل پراکسید برای جوش x بخوانید...