زیمکسیر ۵۰۰ برای چیست

زیمکسیر ۵۰۰ برای چیست

زیمکسیر ۵۰۰ برای چیست

زیمکسیر همان آزیترومایسین از شرکت اکسیر است. زیمکسیر یک آنتی بیوتیک معروف و پراستفاده است که در درمان انواع عفونت های ناشی از باکتری استفاده می شود.

علاوه بر این، از زیمکسیر برای درمان عفونت های ریه و

سایر بخش های دستگاه تنفسی مثلا برونشیت، سینوزیت، سینه پهلو، برخی موارد

بیماری مزمن انسدادی ریه و سیاه سرفه استفاده می شود.

زیمکسیر در فرم دارویی کپسول زیمکسیر 250 میلی گرم و کپسول زیمکسیر 500 میلی گرم ، سوسپانسیون خوراکی زیمکسیر 100 میلی گرم بر 5 میلی لیتر، 200 میلی گرم بر 5 میلی لیتر (سوسپانسیون زیمکسیر) میباشد.

آزيترومايسين در درمان عفونت هاي مجاري تنفسي، التهاب گوش مياني،

عفونت هاي پوست و بافت هاي نرم، عفونت-هاي تناسلي بدون

درگیری كلاميديايي و التهاب غيرگونوكوكي پيشابراه مصرف می شود.

زیمکسیر ۵۰۰ برای چیست

قرص آزیترومایسین ممکن است با یا بدون غذا مصرف شود. با این حال ، افزایش تحمل قرص در هنگام مصرف با مواد غذایی مشاهده شده است.

آزیترومایسین در بیمارانی که حساسیت زیادی به آزیترومایسین، اریترومایسین ، هر ماکرولید یا داروی کتولید دارند ، منع مصرف دارد.

کپسول زیمکسیر 500 برای چیست

زیمکسیر یک آنتی بیوتیک با اشکال قرص ، کپسول 250 و 500 میلی گرم و شربت 100 ، 200 میلی گرم بر 5 میلی لیتر می باشد.داروی زیمکسیر برای بیماری های برونشیت، سینوزیت، سینه پهلو و سیاه سرفه و عفونت ریه تجویز می شود. زیمکسیر برای درمان عفونت های باکتری مورد استفاده قرار می گیرد و عفونت های ویروسی را درمان نمی کند. شربت زیمکسیر بیشتر برای نوزادان و کودکان تجویز می شود. در ادامه با موارد مصرف، عوارض و هشدارهای مصرف زیمکسیر آشنا شوید.

قرص زیمکسیر 500 برای چیست

اگر هر یک از بیماری های کبدی و کلیوی ، بیماری ابتلا به اختلالات ریتم قلب ، و یا اگر سطح پتاسیم در خون شما پایین باشد و یا متبلا به بیماری میاستنی گراویس را دارید میبایست قبل از مصرف زیمکسیر با پزشک خود مشورت کنید.کسانی که به کلاریترومایسین، اریترومایسین آلرژی دارند نمیتوانند از این دارو استفاده کنند. اگر باردار هستید و یا قصد باردار شدن دارید و یا در دوران شیردهی هستید میبایست قبل از مصرف زیمکسیر با پزشک خود مشورت کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت دارو امام کاظم

قرص زیمکسیر ۵۰۰ برای چیست

مقدار دوز مصرف و نحوه مصرف زیمکسیر بر اساس سن، شرایط بیماری توسط پزشک تجویز می شود و برای بزرگسالان بیشتر از کپسول زیمکسیر استفاده می شود.

  • به منظور رسیدن به بهترین نتایج درمان و فراموش نکردن مصرف، دارو را سر ساعات معین مصرف کنید.
  • حتی اگر پیش از اتمام دوره درمان علائم بیماری رفع شده است حتما دوره مصرف دارو را مطابق دستور پزشک تکمیل کنید.
  • مصرف سوسپانسیون زیمکسیر معمولا برای کودکان و بزرگسالانی که به هر دلیلی قادر به مصرف کپسول نیستند توصیه می شود.
  • اگر مصرف دارو پیش از ۳۰ دقیقه سبب استفراغ شد، برای اطمینان از نیاز به تکرار دوز مجدد با پزشک تماس بگیرید.
  • اگر نوبت مصرف داروی خود را فراموش کردید، به محض آنکه به خاطر آوردید دارو را میل کنید. مگر آنکه نزدیک به نوبت بعدی مصرف باشد، در اینصورت نیازی نیست دوز فراموش شده را مصرف کنید.

کپسول زیمکسیر ۵۰۰ برای چیست

این دارو در رده B بارداری قرار ارد. این دارو در دوران بارداری بر روی جنین به صورت کامل مشخص نیست و میبایست این دارو با تجویز پزشک انجام گیرد. پس اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید با پزشک خود مشورت کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواص اسطوخودوس x بخوانید...