سارا والیانی

سارا والیانی

سارا والیانی

سارا والیانی متولد 17 اردیبهشت سال 1365 در شهر تهران است و به جز بازی در سینما و تلویزیون در عرصه تئاتر هم بسیار فعال است.

او چند سالی می شود که وارد سینما و تلویزیون شده است و تمرکزش البا بر تئاتر است. علیرغم تجربه کمی که داشته است، توانسته به یکی از بازیگران محبوب و مشهور تبدیل شود. او نخستین تجربه سینمایی اش را در قیلم رفگ خواب در سال 94 به دست آورد و در سریال هایی مانن افسانه هزار پایان، بوف کور، دنگ و فنگ روزگار، خونه یکی و … ایفای نقش کرده است.

سارا والیانی بازیگر

سارا والیانی متاهل است و همسر او محسن میرزاخانی است. محسن میرزاخانی هم در عرصه سینما فعالیت دارد او طراح صحنه و کارگردان است و در بعضی از نمایش ها با سارا همبازی بوده است. این زن و شوهر یک فرزند به نام آبتین دارند.

فیلمهای سینمایی سارا والیانی
سال عنوان فیلم کارگردان
1396 رگ خواب حمید نعمت الله
1395 بوف کور احمدرضا معتمدی
مجموعه های تلویزیونی سارا والیانی
سال عنوان مجموعه کارگردان
1396 افسانه هزار پایان شهاب عباسی

سارا والیانی در سریال از سرنوشت

سریال افسانه هزارپایان یک سریال کمدی فانتزی و طنز است و تهیه کننده و کارگردان آن شهاب عباسی است.

داستان این سریال، داستان زندگی خانواده‌ ای است که به بهانه تهیه جهیزیه عروسی راهی سفر می‌شوند ، اما با حمله راهزن‌ ها به کاروان، مسیر زندگی آن‌ها تغییر می‌کند. سارا نیز یکی از کاراکتر‌های این سریال بوده است که در کنار بازیگرانی مانند عزت الله رمضانی فر ، تورج نصر ، عزت الله مهرآوران ، مریم کاویانی ، نسرین مقانلو و … ایفای نقش کرده است.

بازی فیلم رگ خواب

رگ خواب فیلمی به کارگردانی و تهیه‌ کنندگی حمید نعمت‌الله و نویسندگی معصومه بیات است که در سال ۱۳۹۶ اکران شد. سارا در این فیلم با لیلا حاتمی ، کوروش تهامی و … همبازی شده است.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  فرزین محدث

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خلبان جهانبانی x بخوانید...