سولیفناسین

سولیفناسین

سولیفناسین

سولیفناسین برای درمان علائم تکرر، بی اختیاری و فوریت در ادرار تجویز می‌شود. فوریت در ادرار هنگامی رخ می‌دهد که فرد به طور ناگهانی و فوری نیاز به تخلیه ادرار داشته باشید. بی اختیاری ادرار به این معنی است که ادرار فرد بدون اختیار او ، همراه با سرفه ، عطسه و یا ورزش از مثانه‌اش خارج می‌شود. تکرر ادرار به معنی نیاز به تخلیه ادرار بیشتر از حالت طبیعی، گفته می‌شود.
این مشکلات می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد در بعضی افراد علت آن ضعیف شدن عضلات لگنی می‌باشد و در بعضی دیگر علت آن بیماری‌هایی است که باعث می‌شوند عضلات پیرامون مثانه سریع‌تر از حالت نرمال باشد.
داروی سولیفناسین با کاهش انقباض عضلات اطراف مثانه و افزایش حجم مثانه به کاهش اختلالات ادراری کمک می‌کند. این کار به تخلیه راحت‌تر ادرار و کاهش علائم مشکلات ادراری کمک می‌کند.

سولیفناسین سوکسینات ۵

این دارو در افرادی که سابقه احتباس ادرار دارند با احتیاط باید مصرف شود. بهتر است قرص سولیفناسین با معده خالی و یک لیوان آب مصرف شود.

توصیه می‌شود طی درمان با این دارو از انجام کارهایی که نیاز به هوشیاری کامل دارند مانند رانندگی و کار با ماشین‌آلات احتیاط شود.

اگر در حال استفاده از این دارو هستید از قرار گرفتن در هوای گرم و یا انجام فعالیت‌های بدنی شدید خودداری کنید.

اگر با مصرف قرص سولیفناسین دچار علائم حساسیت (تورم، سرگیجه و اختلال در تنفس) شدید مصرف دارو را قطع کرده و به مراکز درمانی رجوع کنید.

سولیفناسین را می‌توان همراه با غذا و یا بدون آن مصرف کرد. هر گونه حساسیت دارویی که قبلا داشته اید به اطلاع پزشک برسانید.

فهرست کلیه داروهای مصرف خود را در اختیار پزشک قرار دهید. ممکن است برخی داروها با داروی سولیفناسین تداخل داشته باشد.

در صورت نارسایی کبدی و کلیوی شدید به هیچ عنوان این دارو نباید تجویز گردد. این دارو نباید برای کودکان تجویز گردد. اگر در دوران بارداری یا شیردهی هستید این دارو را با احتیاط و با نظر پزشک مصرف کنید. برای اثرگذاری بیشتر دارو را هر روز در زمان‌های منظمی مصرف کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص روکین برای چیست

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلومیفن x بخوانید...