سگ ایریش ولف هاند

سگ ایریش ولف هاند

سگ ایریش ولف هاند


سگ ایریش ولف هاند

سلاه دوستان.هلث کده با مقاله ای در مورد سگی مهربان حساس و دودنده به نام سگ ایریش ولف هاند درخدمتتون هست. با ما باشید

معرفی

سگ تازی ایرلندی (به انگلیسی: Irish Wolfhound) توسط رومیان به ایرلند آورده شد. سلتی‌های باستانی از تازی ایرلندی جهت شکار گرگ استفاده می‌کردند. البته هنوز هم از این سگ گرگ‌ها برای شکار گوزنهای نر، خوکهای وحشی، گرگ‌ها و کایوتها استفاده می‌شود.

سگ گرگ‌ها می‌توانند یک انسان را به وسیله حمله کردن به گلوی او بکشند.

نژاد سگ آیریش ولفهاند در اصل در جنگها برای کشیدن ارابه های مردان بدون اسب مورد استفاده بوده است. او همچنین گوزن، گراز و گرگ هم شکار میکرده است. امروزه این سگ به عنوان همدم و همراهی برای خانواده سازگار شده و در اطاعت، ردیابی و فریب در حال پیشرفت است.

آمار حیاتی نژاد آیریش ولفهاند | Irish Wolfhound

دسته بندی نژاد: سگهای شکاری

قد: ۸۱ تا ۸۹ سانتی متر

وزن: ۵۲ تا ۸۲ کیلوگرم

طول عمر: ۶ تا ۸ سال

نکات برجسته نژاد ایریش ولفهاند | Irish Wolfhound

 • آیریش ولفهاند برای زندگی آپارتمانی توصیه نمی شود. اگرچه آنها سطح انرژی پایینی در داخل خانه دارند، اما به فضایی برای فعالیت و پله هم نداشته باشد نیاز دارند.
 • آیریش ولفهاند به حداقل ۴۰ دقیقه فعالیت روزانه نیازدارد که بهتر است این فعالیتها در خانه ای با یک حیاط بزرگ محصور انجام شود.
 • برای اینکه آیریش ولفهاند را از تعقیب طعمه های کوچک اطرافش دور نگه دارید به یک حیاط محصور نیاز است. آنها را نباید در حیاطی با نرده های الکترونیکی زیرزمینی نگه دارید. تمایل شدید آنها به تعقیب و گریز آنقدر زیاد است که شوک لحظه ای بر رویشان تاثیری نمی گذارد.

آیریش ولفهاند

 • سگ آرامی است که معمولا با همه همراه میشود. زود اجتماعی شدن و آموزش او را در برابر سگهای دیگر بخشنده و نسبت به گربه های داخل خانه بردبار میکند. او گربه های بیرون از خانه و حیوانات دیگر را به چشم شکار می بیند.
 • اگر شما بدنبال نژادی با طول عمر بالا هستید، آیریش ولفهاند برای شما مناسب نیست. او معمولا بین ۶ تا ۸ سال عمر دارد و اندازه های بزرگ این نژاد مستعد ابتلا به مشکلات بهداشتی زیادی هستند.
 • آیریش ولفهاند سگ نگهبان خوبی نیست اگرچه که اندازه آن میتواند عامل بازدارنده ای برای مزاحمان باشد.
 • آیریش ولفهاند ریزش موی متوسطی دارد و هر یک هفته یا دو هفته یکبار به برس زدن نیاز دارد. اگر میخواهید او را برای رقابتهای حلقه آماده کنید باید اجازه دهید موهایش بلندتر باشد.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ داگو بوردکس

آیریش ولفهاند

 • را در زمان پیاده روی با قلاده ببندید تا از تعقیب حیوانات و اشیاء در حال حرکت، مانند ماشین کنترلی جلوگیری کنید.
 • آیریش ولفهاند یک اسب کوچک نیست و بچه ها نباید سوارش شوند، مهم نیست چقدر کوچک. مفاصل او تحمل فشار را ندارند. برای کشیدی سبد یا وسایل نقلیه دیگر هم ساخته نشده است.
 • آیریش ولفهاند ها زمانی که همراه صاحبانشان باشد رشد میکنند. آنها برای بیرون از خانه مناسب نیستند، اگرچه که از بازی کردن در بیرون از خانه لذت میبرند.
 • برای داشتن یک توله سگ سالم، هرگز از پرورش دهندگان نامعتبر یا فروشگاههایی که حیوانات خانگی میفروشند خریداری نکنید. بدنبال پرورش دهنده ای باشید که تمامی آزمایشات مربوط به سگها را در زمینه بیماریهای ژنتیکی انجام داده باشد و سگهایی که مزاج سالم داشته باشند.

وزن و اندازه نژاد آیریش ولفهاند | Irish Wolfhound

وزن در نرها: (۶۴-۶۸) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۵۲-۶۴) کیلوگرم.

قد در نرها: (۸۶-۸۹) سانتی متر، قد در ماده ها: (۸۱-۸۶) سانتی متر.

پیشنهاد شده از سراسر وب

شخصیت نژاد آیریش ولفهاند | Irish Wolfhound

سگ ایریش ولف هاند هوشمند و مهربان است که تمایل زیادی به همراهی با انسان دارد. با خانواده اش آرام، با وقار و علاقه مند است. او بسیار حساس است و برای آموزشش باید از روشهای تقویت مثبت مانند ستایش و پاداش مواد غذایی استفاده کنید. استفاده از کلمات خشن و تنبیه بدنی باعث افسردگی و گوشه گیری در آنها میشود.

زمانی که وظایف یک سگ نگهبان را انجام میدهند، هشدار میدهند ولی مشکوک نمی شوند. در بدن آنها استخوان تهاجمی وجود ندارد، بنابراین برای سگ نگهبان گزینه ضعیفی هستند.

خلق و خوی سگ تحت تاثیر عواملی مانند وراثت، آموزش و اجتماعی شدن شکل میگیرد. سگی با خلق و خوی خوب و مزاج سالم کنجکاو و بازیگوش است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سال سگ
همیشه از اینکه یکی از والدین

(معمولا هم مادر زیرا در دسترس است) خوی و خصلت خوبی دارد مطمئن شوید تا بتوانید توله سگی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی میکنید. مواجه و برخورد با دیگر بستگان سگ به شما کمک مفیدی خواهد کرد برای اینکه بتوانید بفهمید زمانی که توله سگتان رشد کرد از لحاظ خلق وخو چه جور سگی خواهد شد.

مانند هر سگی این نژاد هم نیاز دارند که خیلی زود روابط اجتماعی را شروع کنند، آنها باید زمانی که هنوز کوچک هستند با افراد گوناگون، صداها، مناظر و تجارت مختلفی مواجه شوند. این روند به شما این اطمینان را میدهد که سگتان به سمت تبدیل شدن به یک سگ همراه و اهل گردش رشد می کند.

شخصیت نژاد آیریش ولفهاند | Irish Wolfhound

شخصیت نژاد آیریش ولفهاند | Irish Wolfhound

ثبت نام کردن او در کلاسهای مخصوص به سگها شروع بسیار خوبی است. دعوت از بازدیدکنندگان بطور منظم، بردن او به پارکهای شلوغ، فروشگاهها و مکانهایی که اجازه ورود سگ را میدهند، دیدار با همسایگان در اوقات فراغت باعث می شود که مهارتهای اجتماعی او صیقل داده شود.

مشکلات و سلامتی نژاد آیریش ولفهاند | Irish Wolfhound

آیریش ولفهاندها عموما سگهای سالمی هستند؛ اما مثل تمام نژادها آنها هم مستعد ابتلا به برخی از بیماریها هستند. ممکن است که همه آیریش ولفهاندها همه این بیماری ها را نگیرند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید مهم است که نسبت به آنها آگاهی داشته باشید.

اگرشما یک توله سگ خریدید پرورش دهنده ای را پیدا کنید که گواهی عدم سوء پیشینه سلامت برای هردو پدر و مادر توله سگ را به شما نشان دهد. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت ثابت میکند که یک سگ برای یک بیماری خاص آزمایش شده است.

حساسیت به داروهای بیهوشی: آیریش ولفهاند به داروهای بیهوشی و برخی داروهای دیگر حساسیت دارند و اگر دوز مشخص و منظمی از آنها مصرف نشود ممکن است منجربه مرگ سگ شود. این حساسیت احتمالا به درصد چربی کم بدن این نژاد نسبت به نژادهای دیگر مربوط میشود. یک دوز معمولی برای سگی به اندازه آیریش ولفهاند بیشتر از چربی کم بدن اوست. دامپزشکی را انتخاب کنید با این حساسیت آشنایی داشته باشد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  خصوصیات سگ باست هوند

حیوانات

آشنایی با سگ ایریش ولف هاندآشنایی باایریش ولف هاندباست هوندتاریخچه ایریش ولف هاندتاریخچه سگ ایریش ولف هاندتاریخچه نژاد ایریش ولف هاندتربیت ایریش ولف هاندتربیت سگ ایریش ولف هاندتربیت نژاد ایریش ولف هاندتربیت و نگهداری سگ ایریش ولف هاندتغذیه ایریش ولف هاندتغذیه سگ ایریش ولف هاندتغذیه نژاد ایریش ولف هاندخصوصیات ایریش ولف هاندخصوصیات سگ ایریش ولف هاندخصوصیات نژاد ایریش ولف هاندخلق و خوی ایریش ولف هاندخلق و خوی سگ ایریش ولف هاندراهنمای تربیتی سگ ایریش ولف هاندراهنمای تغذیه سگ ایریش ولف هاندسایز سگ ایریش ولف هاندسایز نژاد ایریش ولف هاندسایزایریش ولف هاندسگ ایریش ولف هاندسگ ایریش ولف هاند در ویکی پدیاطول عمر سگ ایریش ولف هاندطول عمر نژاد ایریش ولف هاندطول عمرایریش ولف هاندقد انواع سگ ایریش ولف هاندقد ایریش ولف هاندقد سگ ایریش ولف هاندقد نژاد ایریش ولف هاندمشخصات ایریش ولف هاندمشخصات سگ ایریش ولف هاندمشخصات ظاهری ایریش ولف هاندمعرفی ایریش ولف هاندمعرفی سگ ایریش ولف هاندمعرفی نژاد ایریش ولف هاندنژاد ایریش ولف هاندنژاد سگ ایریش ولف هاندنگهداری ایریش ولف هاندنگهداری سگ ایریش ولف هاندوزن ایریش ولف هاندوزن سگ ایریش ولف هاندوزن نژاد ایریش ولف هاندویژگی نژاد ایریش ولف هاندویژگی های ایریش ولف هاندویژگی های ظاهری ایریش ولف هاند

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ گردانی x بخوانید...