سگ بدلینگتون تریر

سگ بدلینگتون تریر

سگ بدلینگتون تریر


سگ بدلینگتون تریر

سکی از انواع سگ های تریر سگ بدلینگتون تریر هست. با این مقاله کامل هلث کده  همراه شوید

انواع سگ تریر

سگهای تریر سگهایی هستند که گونه‌های گوناگونی دارند و به‌طور نوعی کوچک، پرجنب جوش، پر طاقت و همچنین بسیار شجاع و بی باک هستند. خیلی از انواع سگهای تریر در انگلیس و ایرلند به وجود آمدند. از آن‌ها برای کنترل جمعیت موشها و خرگوش و روباه استفاده می‌شد و از نوع بزرگتر آن‌ها برای شکار گورکن استفاده می‌شد. در واقع کلمه تریر از زبان فرانسوی گرفته شده که نتیجه کلمه «ترا» در لاتین به معنی زمین می‌باشد.

 

تریر اسکاتلندی در کنار یک وست هیلند وایت تریر

خیلی زود از تریرها در مسابقات شکار استفاده شد و مثلاً در مسابقه برای گرفتن موش صحرایی از درون لانه اش. و سگی که از همه سریع تر موشها را می‌کشت برنده می‌شد. در سال ۱۷۰۰ میلادی بول‌داگ‌ها با تریرها پیوند داده شدند که انواع مختلفی را بوجود آورد.بعدها از آمیزش تریرها با برخی گونه‌های دیگر تریرهای دیگری نیز به وجود آمد. در زیر به برخی از انواع تریرها اشاره می‌کنیم:

دو تریر یورک شایر

  • وست هایلند وایت تریر.(تریر سفید هایلند غربی)
  • بول و تریر؛ که این از پیوند این دو نزاد انواعی چون تریر بوستون و بول تریر به وجود امد نوع دیگر بول تریر بول تریر مینیاتوری می‌باشد.
  • تریر اسکاتلندی
  • تریر شکارچی؛ از این سگ هنوز در پیدا کردن یا تعقیب یا آوردن حیوان شکار شده استفاده می‌شود.نژاد این سگها معمولاً خالص نمی‌باشد.از انواع این نژا می‌توان به این دو گونه زیر اشاره نمود:
    • تریر جسور؛ این نوع تریر در شمال انگلستان برای شکار روباه پرورش داده شد.
    • تریر شکار؛ که در جنوب انگلستان برای رم دادن شکار و پیدا کردن محل روباه‌ها پرورش داده شد.
  • تریر عروسکی؛ که می‌توان از آن‌ها به تریر عروسکی انگلیسی و تریر یورکشایر اشاره نمود

سگ‌ها قدیمی‌ترین حیوانات اهلی هستند که تاکنون نزدیک به 15000 سال در کنار ما انسان‌ها زندگی کرده‌اند. ما با کمک این دوستان وفادار و دوست‌داشتنی توانستیم کار‎های زیادی انجام بدهیم. سگ‌ها از طریق گله‌داری، شکار کردن، کشیدن بار، محافظت و نگهبانی و کمک به پلیس‌ها در زمان‌های مختلف به ما کمک کردند؛ بنابراین تعجب‎آور نیست که انسان‌ها و سگ‎ها ویژگی‎های مشترک زیادی با یکدیگر دارند. ما هزاران سال باهم زندگی و پیشرفت کردیم ، بنابراین منطقی است که بسیار شبیه به هم هستیم. پس سگ‌ها بی‌دلیل بهترین دوست انسان‌ها نشدند! در این مقاله واسط کالا شما را با نژاد دیگری از این حیوان، یعنی سگ نژاد بدلینگتون تریر آشنا می‌کند. پس با ما همراه باشید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  خصوصیات سگ باست هوند

خصوصیات سگ بدلینگتون تریر

سگ نژاد بدلینگتون تریر (The Bedlington Terrier) به‌عنوان قاتل جانوران موذی و جانشین سگ‌های شکارچی پرورش یافتند. امروزه از این سگ‌ها به‌عنوان همراه و در حلقه‌های نمایش استفاده می‌شود. باوجوداینکه این نژاد از سگ هنوز هم دارای غرایز شکار عالی، حس بویایی شدید و اراده برای رفتن به زمین هستند، اما به‌ندرت از این نژاد در مزارع استفاده می‌شود.

بدلینگتون تریرهای بامحبت و بازیگوش، به‌شدت از قرار گرفتن در مرکز توجه لذت می‌برند. درواقع بهتر است بگوییم سگ بدلینگتون تریر دوست دارد که تنها حیوان خانه باشد! اگرچه این سگ‌های دوست‌داشتنی رفتار دوستانه‎ای با همه‌ی مردم ‌دارند، اما با حس شهود قوی‌ای که دارند می‌توانند بهترین نگهبان‌ها برای صاحبان خود باشند.
اگر به دنبال نژادی هستید که برای آپارتمان و ساختمان‌های بزرگ مناسب باشد، بدون شک سگ نژاد بدلینگتون تریر می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد، به‌شرط اینکه عشق و ساعات ورزش زیادی داشته باشد! البته نگهداری سگ در خانه مضراتی هم دارد که پیشنهاد می‌کنیم با خواندن مطلب زیر از این مضرات آگاه شوید:

اطلاعات بیشتر درباره‌ی این نژاد

بدلینگتون تریر با ظاهر منحصر‌به‌فرد و بره مانند خود توجه بسیاری را به خود جلب می‌کند. شخصیت سرگرم ‌کننده‌ی این سگ باعث می‌شود که ازنظر اکثر افراد سگ دوست‌داشتنی‌ به نظر می‌رسد. بااین‌حال این نژاد، نژادی کنجکاو، باهوش، هوشیار و پرخاشگر نسبت به حیوانات کوچک دیگر است!

این سگ‌های بازیگوش، با اشتیاق، خود را وارد فعالیت‌های خانوادگی می‌کنند. آن‌ها دوست دارند که مرکز توجه باشند و برای به دست آوردن این جایگاه، کارهایی بامزه می‌کنند! سگ‌های بدلینگتون تریر از مهمان‌های شما استقبال می‌کنند و آن‌ها را با کارهای خود سرگرم می‌کنند. صاحبان این نژاد از سگ بر این باورند که آن‌ها قضاوت زیرکانه‎ای دارند و سگ‌های نگهبان فوق‌العاده‌ای هستند.

سگ بدلینگتون تریر و ورزش!

خوب است بدانید که ورزش برای شاد و سالم نگه‌داشتن یک سگ بدلینگتون تریر بسیار مهم است. اما او سطح انرژی و فعالیت متوسطی دارد. او سطح فعالیت خود را با شما مطابقت می‌دهد و می‌تواند با یک پیاده‌روی یا یک بازی جذاب به‌سادگی خوشحال شود.
اگرچه او به‌ندرت در این زمینه استفاده می‌شود، اما توانایی‌های شکار او شامل اشاره، بازیابی، ردیابی و البته دنبال کردن حیوانات و حشراتی است که لانه دارند.

سگ بدلینگتون تریر و ورزش!

سگ بدلینگتون تریر و ورزش!

رابطه‌ی این سگ‌ها با کودکان

نژاد بدلینگتون تریر اگر با بچه‎ها بزرگ شود، می‌تواند یک همبازی پر‎انرژی برای آن‌ها باشد. بااین‌حال، اطمینان حاصل کنید که کودکانتان هنگام تعامل با هر نژاد از سگی، تحت نظارت یک بزرگ‌سال قرار بگیرند تا از آسیب دیدن هردو جلوگیری شود.
همچنین توجه کنید که درست است که بدلینگتون تریر‌ها ممکن است رفتارهای نسبتاً خشن را از جانب بچه‌ها تحمل کنند، اما اگر شرایط برای آن‌ها غیرقابل‌تحمل شود آن‌ها متوجه نمی‌شوند که پوست کودک به‌سختی پوست سگ نیست و ممکن است به کودک شما آسیب برسانند!

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ اصحاب کهف

پیشنهاد شده از سراسر وب

رابطه‌ی این سگ‌ها با سگ‌های دیگر

سگ بدلینگتون تریر به‌خوبی می‌تواند با سگ‌های دیگر کنار بیایند، مخصوصاً اگر با آن‌ها تربیت شوند. مانند اکثر تریرها، این سگ‌ها ممکن است که شروع‌کننده‌ی دعوا نباشند اما اگر با سگ دیگری دعوا کنند هرگز عقب‌نشینی نخواهند کرد!

درست است که سگ‌های بدلینگتون تریر ممکن است سگ‌های بامزه و شیرینی به نظر برسند، اما آن‌ها به‌هیچ‌عنوان سگ‌های مطیعی در برابر سگ‌های دیگر نیستند و تلاش سگ دیگری برای تسلط بر آن‌ها را به‌راحتی قبول نمی‌کنند!
این سگ‌های بازیگوش اگر تحریک شوند می‌توانند مبارزان بسیار سرسختی باشند، بنابراین هنگام معرفی کردن به سگ‌های دیگر به‌ویژه سگ‌های بزرگ‌سال از همان نژاد، بسیار احتیاط کنید. سگ‌های بدلینگتون تریر مخصوصاً سگ‌های نر تا زمانی که آسیب جدی نبینند به مبارزه کردن ادامه خواهند داد.

حیوانات

آشنایی با بدلینگتون تریرآشنایی با سگ بدلینگتون تریربدلینگتون تریرتاریخچه بدلینگتون تریرتاریخچه سگ بدلینگتون تریرتاریخچه نژاد بدلینگتون تریرتربیت بدلینگتون تریرتربیت سگ بدلینگتون تریرتربیت نژاد بدلینگتون تریرتربیت و نگهداری سگ بدلینگتون تریرتغذیه بدلینگتون تریرتغذیه سگ بدلینگتون تریرتغذیه نژاد بدلینگتون تریرخصوصیات بدلینگتون تریرخصوصیات سگ بدلینگتون تریرخصوصیات نژاد بدلینگتون تریرخلق و خوی بدلینگتون تریرخلق و خوی سگ بدلینگتون تریرراهنمای تربیتی سگ بدلینگتون تریرراهنمای تغذیه سگ بدلینگتون تریرسایز بدلینگتون تریرسایز سگ بدلینگتون تریرسایز نژاد بدلینگتون تریرسگ بدلینگتون تریرسگ بدلینگتون تریر در ویکی پدیاطول عمر بدلینگتون تریرطول عمر سگ بدلینگتون تریرطول عمر نژاد بدلینگتون تریرقد انواع سگ بدلینگتون تریرقد بدلینگتون تریرقد سگ بدلینگتون تریرقد نژاد بدلینگتون تریرمشخصات بدلینگتون تریرمشخصات سگ بدلینگتون تریرمشخصات ظاهری بدلینگتون تریرمعرفی بدلینگتون تریرمعرفی سگ بدلینگتون تریرمعرفی نژاد بدلینگتون تریرنژاد بدلینگتون تریرنژاد سگ بدلینگتون تریرنگهداری بدلینگتون تریرنگهداری سگ بدلینگتون تریروزن بدلینگتون تریروزن سگ بدلینگتون تریروزن نژاد بدلینگتون تریرویژگی نژاد بدلینگتون تریرویژگی های بدلینگتون تریرویژگی های ظاهری بدلینگتون تریر

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ در خواب x بخوانید...