سگ بورزوی

سگ بورزوی

سگ بورزوی


سگ بورزوی

سلام دوستان. بامعرفی یه نژاد سگ روس در خدمت شماییم…سگ بورزوی

هلث کده را همراهی کنید…

تاریخچه سگ بورزوی

برزوی (به انگلیسی: Borzoi)، نام یکی از نژادهای سگ است که خاستگاه آن به روسیه بازمی‌گردد. وزن جنس نر برزوی ۷۵–۱۰۵ پوند (۳۴–۴۸ کیلوگرم) است و وزن جنس مادهٔ آن ۵۵–۹۰ پوند (۲۵–۴۱ کیلوگرم). قد جنس نر برزوی ۷۵–۸۵ سانتیمتر (۳۰–۳۳ اینچ) است و قد جنس مادهٔ آن ۶۸–۷۸ سانتیمتر (۲۷–۳۱ اینچ). برزوی در هر بار زایمان ۱ تا ۱۱ توله می‌زاید.

تا قبل از انقلاب شوروی، دربار تزاری و اشراف‌زادگان علاقه خاصی به شکار داشتند. مثلاً در مسکو که آن زمان پایتخت نبود، پارک بزرگ «ساکلنیکی» که امروزه به پارک عمومی و مجموعه نمایشگاهی تبدیل شده، محوطه ای اختصاصی برای تفریح و شکار اشراف‌زادگان بود. سگ «بارزایا» هم به همین دلیل جایگاه خاصی داشت. همین‌طور سگ تازی که در میان روس‌ها به «بارزایا» ایرانی (Persian Borzoi) معروف است. امروزه هر دو سگ به عنوان حیوان خانگی در روسیه نگهداری می‌شوند. لازم به توضیح است که کبوتر بازی یکی دیگر از تفریحات رایج میان اشراف‌زادگان روس بوده.

منبع :ویکی پدیا

بیشتربخوانید بیشتر بدانید
تاریخچه سگ بورزوی 

تاریخچه سگ بورزوی

منشأ دقیق این سگ برازنده کمی رمز و راز باقی مانده است، اما برخی معتقدند این نژاد در طی قرن نهم و دهم بوجود آمه است و این که از سگ نژاد سالوکی برای ایجاد این سگ ظریف، برازنده، شجاع و بسیار سریع استفاده شده است. آنچه سگ های برزوی بدان مشهور هستند این است که به عنوان شناخته شده ترین سگ روسیه است که از آنها در قرن 17 برای شکار گرگ استفاده می کردند.

این دوک روس بود که اولین بار پس از سفر به عربستان، تعدادی از سگ های برزوی را وارد کرد. این سگ ها به اندازه کافی قوی و قدرتمند نبودند تا بتوانند از دمای سخت زمستان روسیه در امان بمانند، بنابراین دوک تنها این بار از این نژاد سگ وارد کرد در صورتی که با توجه به انتخاب نژاد آن مشخص می شود به دنبال سگ هایی برای چوپانی بوده است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ های روسی

سگ برزوی خیلی زود تبدیل به یک هدیه محبوب شد که توسط سزار روسیه به سلطنت های اروپایی ارائه شد و به زودی به لطف نوع، طبیعت آرام و ظاهری عجیب و غریبشان تبدیل به یک نژاد محبوب شدند.

مشخصات سگ برزوی

سگ نژاد برزوی همچنین با نام گرگ شکاری روسی، سگ شکاری تیزبین روسی، روسکایا پسووایا بورزایا و پسووی شناخته می شود.
طول عمر: 10 تا 12 سال
شجره نامه: دارد و در گروه سگ های شکاری قرار می گیرد.
ارتفاع: سگ های نر 75 تا 85 سانتی متر و ماده از 68 تا 78 سانتی متر
وزن: سگ های نر 34 تا 48 کیلوگرم و ماده 25 تا 41 کیلوگرم

خصوصیات نژادی

اندازه: خیلی بزرگ
میزان نیاز ورزشی: خیلی زیاد
قابلیت آموزش آسان: معمولی
میزان ریزش مو: زیاد
نظافت: زیاد
رفتار خوب با کودکان: معمولی
میزان سلامت این نژاد: معمولی
هزینه نگهداری: زیاد
میزان تحمل تنها بودن: زیاد
هوش: زیاد

سایر مشخصات سگ نژاد برزوی

برزوی، سگ اشرافی بومی روسیه است که در آنجا از آنها برای شکار گرگ استفاده می کردند. نام آنها در زبان روسی به معنی “سریع” است و فقط با نگاهی به این سگ های زیبا با پوشش خارجی براق و ماهیچه‌ای، سریع بودن آنها و کاربردشان در زمینه شکار را می توان خیلی واضح تشخیص داد.

اولین کسی که صاحب یک بورزوی در انگلستان بود، ملکه الکساندرا بود که یکی از آنها را به عنوان هدیه توسط تزار روسیه دریافت کرد. از آن پس، این نژاد به یک سگ بسیار مورد توجه و محبوب در سراسر کشور و همچنین در سایر نقاط جهان تبدیل شد.

با این حال، آنها نژادی نیستند که برای تفریح یا به صورت سگ های همراه انتخاب شوند، چرا که به خاطر اندازه بزرگی که دارند نیاز به فضای مناسب و کافی برای انجام تمام کارهای شخصی خود هستند. دلیل دوم اینکه این سگ ها باید توسط شخصی که با نژاد آشنا است و نیازهای خاص بینایی را آموزش می دهد، آموزش داده شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مشخصات سگ شتیزو

مهمتر از این، باید به عنوان ورزش روزانه به آنها یک تن ورزش داده شود تا حس خوشبختی داشته باشند و دچار مشکل نشوند. به طور خلاصه، آنها برای افرادی که در کشور زندگی می کنند و زندگی فعالی دارند گزینه مناسبی خواهند بود.

مشخصات ظاهری

سگ نژاد برزوی یک سگ برازنده، اشرافی با عزت است که با گذشت سال ها تبدیل به یک انتخاب محبوب در بین مردم جهان شده است. آنها دارای سرهای بلند و متناسب و لاغر هستند که مشاهده شده نوع ماده دارای سرهای کمی ریزتر از همتایان نر خود هستند.

قسمت بالای جمجمه آنها به شکلی گنبدی شکل است و دارای یک ظاهر تقریباً غیرقابل تصور است. این سگ ها دارای یک فک بلند، قدرتمند و عمیق با بینی بزرگ و سیاه هستند که به زیبایی حالت گردی به خود گرفته و به اشرافی بودن آنها می افزاید.

سگ های برزوی نگاهی مشتاقانه، هوشمندانه و هوشیارانه را با چشمان خود نشان می دهند که از نظر رنگ تیره و شکل بادامی که دارند به خوبی در فاصله مشخصی از یکدیگر قرار گرفته اند. حلقه دور چشمان آنها سیاه است که به زیبایی کلی و ظاهری زیبا و دلنشین آنها می افزاید.

نکات برجسته نژاد برزوی

نکات مثبت
حیوانات خانگی بسیار عالی و همراهان بسیار مهربانی هستند
• در برخورد با انسان ها می توانند استعداد های خود را شکوفا کنند
• آنها بسیار باهوش هستند ولی دوست دارند مستقل باشند و کارهایی را در زمانی که دوست دارند انجام دهند
• در برخورد با کودکان بسیار عالی هستند
• برای افراد فعال انتخاب های بسیار خوبی بشمار می روند

نکات منفی
• اندازه خیلی بزرگی دارند و به همان نسبت به فضای بزرگی برای حرکت و انجام کارهای خود نیاز دارند
• برای کسانی که بار اول می خواهند سگ نگهداری کنند گزینه مناسبی نیستند
• نیاز به ورزش روزانه خیلی زیادی دارند
• برای زندگی در آپارتمان مناسب نیستند
• با توجه به اندازه و میزان فعالیت آنها، به غذای بسیار زیادی نیاز دارند که هزینه آنها را افزایش می دهد

بیشتر بخوان بیشتر بدان  آشنایی با سگ مالتیز

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ گردانی x بخوانید...