سگ توسا اینو

سگ توسا اینو

سگ توسا اینو


سگ توسا اینو

سلام امروز با یه نژاد از سگ های ژاپنی و خطرناک به نام سگ توسا اینو در خدمت شماییم. باهلث کده همراه شوید

شرح نژاد توسا اینو

نژاد توسا اینو در ژاپن پرورش یافت. ژاپنی ها دوست داشتند خود را با عینک جنگی سرگرم کنند ، زیرا این نژاد پرورش داده شد. و همه چیز برای مخاطبان ژاپنی تا پایان قرن نوزدهم مناسب بود ، زیرا تا آن زمان ژاپن توسط دولت بسته شده بود.

اما پس از باز شدن مرزها ، آنها واردات انواع کالاها از جمله سگ را آغاز کردند. در اولین نبردها با جنگنده های کشورهای دیگر ، سگهای ژاپن شکست سنگینی را متحمل شدند.

مسابقات بیشتر نشان داد که سگهای سازگار بیشتری برای پیروزی وجود دارد ، اما مبارزان ژاپنی در این مورد ضعیف هستند. سگهای سبک وزن و باریک توانایی چسباندن گودالهای خارجی را با چسبندگی گسترده ، مرده و آستانه کم درد ندارند.

اما ژاپنی ها عقب ننشستند. آنها شروع به کار سخت در تولید مثل کردند و خصوصیاتی مانند میل به پیروزی ، استقامت ، شجاعت و ترس نداشتند. در نتیجه ، سگ آنقدر تغییر کرده است که اگر نگاه کنید عکس توسا اینو اکنون و در آغاز کار پرورش ، یافتن نقاط مشترک دشوار است.

شرح نژاد توسا اینو

شرح نژاد توسا اینو

پیشنهاد شده از سراسر وب

اکنون می توانید سگی را با پوزه بزرگ ، مربع شکل و بدنی قوی و قدرتمند مشاهده کنید. کت کوتاه تسکین عضلات متورم را پنهان نمی کند و استخوان های بزرگ جلوه بسیار جدی به حیوان می دهد. رشد سگ باید از 60 سانتی متر ، و یک سگ ماده از 55 سانتی متر شروع شود.

محدوده وزن از 35 تا 61 به بالا است. توسا اینو – سگ با حنایی ، موی سیاه ، زردآلو یا پشم قرمز. اتفاق می افتد که توله سگهایی ظاهر می شوند که لکه های سفید روی سینه یا پنجه های آنها خیلی بزرگ نیست.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ ارزان

این مجاز است و ازدواج محسوب نمی شود. اما بینی باید سیاه باشد و چشمها فقط قهوه ای تیره هستند ، نقض این استانداردها مجاز نیست. در سال 1997 این نژاد در FCI ثبت شد.

Tosa Inu رنگ سیاه

ژاپنی ها با دریافت سگ کاملاً جدیدی که در جنگ های سگ ها برنده شد ، بلافاصله تمام اقدامات را برای جلوگیری از صادرات اموال خود به خارج انجام دادند. آنها از این فرزندان می ترسیدند جنگ ژاپنی توسا اینو در نبردها از والدین خود پیشی بگیرند.

ضمناً ، در مورد اشتیاق ژاپنی ها برای جنگ سگ ها زیاد قضاوت نکنید. در اینجا ، نبردها بیشتر یک مراسم است تا یک نمایش خونین. صدمه زدن به سگها و حتی بیشتر از آن مجاز به مرگ نیست. بازنده سگی است که ابتدا سیگنال صوتی می دهد یا از خط مشخص شده عبور می کند. بیشتر مورد نیاز نیست

شایان ذکر است که پس از معرفی نژاد جدید توسا اینو ، ژاپنی ها شروع به استفاده از سگ برای اهداف دیگر (جنگ) کردند. سگها برای نگهبانی از خانه ها ، زندگی در خانه و فقط برای داشتن حیوان خانگی در این نزدیکی خریداری شدند.

نژاد اصلاح شده دارای هر دو داده های بهاری و خصوصیات جذاب شخصیت بود. پرورش دهندگان با درک اینکه بدن بیش از حد جسمی است ، توجه ویژه ای به ثبات روان حیوان داشتند. بنابراین ، توزا اینو با تعادل مشخص می شود. آنها سگهای آرامی هستند و به خود اعتماد دارند.

البته مقاومت برای جنگیدن لازم بود و این سگ نمونه ای از همین استقامت است. همچنین ، سگ جنگنده با واکنش سریع ، ترس و پشتکار مشخص می شود. مستیف ژاپنی توسا اینو دم خود را به خطر نمی اندازد و صاحب را ترک نخواهد کرد.

لازم به ذکر است که سگ از هوش بالایی برخوردار است. او عطش یادگیری دارد ، به سرعت تمام دانشی را که یک صاحب صلاحیت به او می دهد ، درک می کند. شاید دقیقاً به دلیل هوش بالایی است که سگ به وضوح بین خود و دشمنان خود را تشخیص می دهد ، بنابراین به غریبه ها اعتماد ندارد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سال سگ

 Tosa Inu رنگ برنز

با این حال ، شما نباید با این حیوان آرام باشید. صاحب چنین حیوان خانگی نباید از آموزش و فعالیت غافل شود ، این می تواند به سادگی خطرناک باشد. با تربیت و نگهداری نامناسب ، به جای یک حیوان خانگی مطیع و خوش اخلاق ، می توان حیوانی را بدست آورد که قوانین خاص خود را تنظیم کند ، نه تنها از همسایگان بلکه از صاحبان خود نیز ترس داشته باشد و در نتیجه باعث ناراحتی زیادی شده و مشکلات جدی ایجاد کند.

و توسا اینو در این زمینه تصمیم دارد. به هر حال ، این دختران باهوش می توانند در موقعیت های خاص به طور مستقل تصمیم بگیرند ، به دلیل قدرت خود ، آنها دائما به دنبال تأیید این موضوع هستند و سعی در تسلط دارند ، و بلافاصله برای شخص احترام و اعتماد ندارند ، این نیاز به زمان و ارتباط مناسب با سگ دارد.

با این حال مدت هاست که شناخته شده است که حتی یک سگ کوچک نیز باید توسط شخصی مسئولیت پذیر و وظیفه شناس گرفته شود و با برخورد صحیح ، یک سگ می تواند یک همدم عالی داشته باشد. قبل از گرفتن توله سگ توسا اینو، باید قدرت خود را بسنجید. چنین سگی برای مبتدیان در پرورش سگ ، برای افراد مسن و البته برای کودکان توصیه نمی شود.

چنین افرادی ممکن است قادر به کنار آمدن با قدرت جسمی سگ و ویژگی های روانی آن نباشند. پس از همه ، یک چلپ چلوپ زیبا در پای صاحب می تواند در یک لحظه به یک جانور عصبانی تبدیل شود ، که همه نمی توانند از پس آن برآیند.

مراقبت و تغذیه توسا اینو

یک سگ بی تکلف فقط به یک کاسه غذا ، نوشیدنی و آفتاب گیر احتیاج دارد. به نظر می رسد که همه همین است. با این حال ، صاحب مسئول می داند که هر حیوانی نیاز به مراقبت دارد. این ، به عنوان مثال ، مطابقت با روش های بهداشتی است. به چشم و گوش سگ نگاه کنید و در صورت لزوم به پزشک مراجعه کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ویژگی های سگ آکیتا

همچنین ، باید یک دکتر ویزیت شود تا واکسیناسیون بعدی را به سگ انجام دهد. همچنین لازم است اطمینان حاصل شود که حیوان خانگی از نظر انگلی به موقع درمان می شود. ضروری است که سگ را با غذای مخصوص سگ تغذیه کنید ، به صاحبان اجازه ندهید غذای مانده را بخورند ، این برای حیوان ضرر دارد.

چنین شرایطی برای همه صاحبان سگ اعمال می شود. اما آنچه برای توسا اینو لازم است ، معاشرت است. اگر در آینده تمایلی به آویزان کردن یک بند با یک حیوان خانگی قدرتمند بعد از هر مخلوط یا گربه ندارید ، از توله سگ باید او را با همنوعان خود آشنا کنید.

هرگونه تلاش برای تسلط باید متوقف شود. لازم به یادآوری است که سگ برای جنگیدن تربیت شده است و اگر حملات مضحک توله سگ خنده دار و لمس کننده به نظر برسد ، پس از گذشت چند ماه چنین حملاتی می تواند منجر به دردسر جدی شود.

قیمت توسا اینو

بلافاصله باید توجه داشت که قیمت توله سگها متفاوت است. با این حال ، شما نباید به دنبال پیشنهادات کاملاً هدیه باشید. این امر با این واقعیت همراه است که سگ سالم ، با شجره ای مشکوک و از همه مهمتر با روان غلط بدست نخواهد آمد. اما روان تضعیف شده یک نژاد جنگنده قدرتمند و قوی یک فاجعه واقعی و تهدیدی نهفته برای صاحبان آن است.

قیمت سگهای توسا اینو در مهد کودک ها منع خاصی ندارد – می توانید آن را به قیمت 22-30 هزار خریداری کنید. اگر چنین مبلغی گزاف به نظر می رسد ، باید فکر کنید که آیا اصلاً لازم است یک توله سگ برای خود بخرید ، زیرا برای پرورش و تغذیه آن به پول کمتری نیاز خواهید داشت. لازم است که یک دوست را سالها با مسئولیت انتخاب کنید و ، البته ، به دلیل 10-15 هزار روبل ارزش خرید یک حیوان غیرقابل کنترل به جای حیوان خانگی وفادار نیست.

توسا (به انگلیسی: Tosa) نوعی سگ با نژاد ژاپنی است که اسم آن از ولایت توسا در استان کوچی گرفته شده است.

منبع:ویکی پدیا

حیوانات

آشنایی با توسا اینوآشنایی با سگ توسا اینوتاریخچه توسا اینوتاریخچه سگ توسا اینوتاریخچه نژاد توسا اینوتربیت توسا اینوتربیت سگ توسا اینوتربیت نژاد توسا اینوتربیت و نگهداری سگ توسا اینوتغذیه توسا اینوتغذیه سگ توسا اینوتغذیه نژاد توسا اینوتوسا اینوخصوصیات توسا اینوخصوصیات سگ توسا اینوخصوصیات نژاد توسا اینوخلق و خوی توسا اینوخلق و خوی سگ توسا اینوراهنمای تربیتی سگ توسا اینوراهنمای تغذیه سگ توسا اینوسایز توسا اینوسایز سگ توسا اینوسایز نژاد توسا اینوسگ توسا اینوسگ توسا اینو در ویکی پدیاطول عمر توسا اینوطول عمر سگ توسا اینوطول عمر نژاد توسا اینوقد انواع سگ توسا اینوقد توسا اینوقد سگ توسا اینوقد نژاد توسا اینومشخصات توسا اینومشخصات سگ توسا اینومشخصات ظاهری توسا اینومعذفی توسا اینومعرفی توسا اینومعرفی سگ توسا اینومعرفی نژاد توسا اینونژاد توسا اینونژاد سگ توسا اینونگهداری توسا اینونگهداری سگ توسا اینووزن توسا اینووزن سگ توسا اینووزن نژاد توسا اینوویژگی نژاد توسا اینوویژگی های توسا اینوویژگی های ظاهری توسا اینو

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ در خواب x بخوانید...