سگ دوبرمن پینچر

سگ دوبرمن پینچر

سگ دوبرمن پینچر

سگ دوبرمن با نام کامل دوبرمن پینچر (Doberman Pinscher)، در قرن 19 و برای اولین بار در آلمان به عنوان یک سگ نگهبان پرورش داده شد. البته اصالت و سابقه نژادی دوبرمن تا حدودی ناشناخته است، اما خیلی‌ها باور دارند که دوبرمن ترکیبی از سگ‌های روتوایلر، تریر سیاه و قهوه‌ای و پینچر آلمانی می‌باشد.

دوبرمن با پوشش بدن نرم و براق، بدنی ورزشی و شکل خاص گوش‌ها و دم کوتاهش، در میان سگ‌ها همچون یک نجیب زاده باوقار است! دوبرمن بسیار پر انرژی و باهوش است و برای خدمت رسانی در نیروی پلیس، ارتش مناسب است و مهم‌تر از همه، نگهبان و همراه بسیار خوبی برای خانواده می باشد.

سگ دوبرمن پینچر اصیل

با توجه به اینکه که سگ دوبرمن پینچر در پایان قرن 19 پرورش داده شد، به نوعی در دنیای سگ‌ها تازه وارد است. با این وجود، این مسئله نتوانسته جلوی معروفیت و محبوبیت دوبی (به این اسم هم معروف است) را در دنیا بگیرد.

سگ دوبرمن هیکل ورزشی و زیبایی دارد و علاوه بر آمادگی بدنی، بسیار باهوش و وفادار است. دوبرمن در کنار اینکه سگ نگهبان بسیار شجاعی است، دوست و همراه بسیار خوبی برای خانواده می‌باشد.

سگ دوبرمن به درنده خویی معروف است و آن‌هایی که دوبرمن را نمی‌شناسند از او می‌ترسند و تصور می‌کنند که او یک سگ مهاجم است. بله، واقعیت هم همین است، دوبرمن یک محافظ تمام عیار است، اما در عین حال، باوقار، هشیار و دوست داشتنی است. دوبرمن هیچ‌گاه به دنبال دردسر نیست، اما بسیار شجاع است و درصورتی‌که احساس خطر کند، از خانواده و دوستانش تمام قد دفاع خواهد کرد.

سگ دوبرمن از اینکه بخشی از خانواده باشد لذت می‌برد و عاشق نزدیکی با آن‌هایی است که دوست‌شان دارد. همین علاقه از دوبرمن یک محافظ واقعی ساخته است. دوبرمن در ارتباط با دوستان، خانواده و میهمانان کاملا قابل اعتماد است، البته به شرطی که به خوبی با او رفتار شود!

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ظهور امام زمان نی نی سایت

سگ دوبرمن پینچر قیمت

میانگین 800$ – 1000$ دلار

سگ دوبرمن پینچر مینیاتوری

یه سگ خانواده و همراه وفادار و از خود گذشته است

نگهداری از موهای نژاد دوبرمن پینشر راحته

ریزش موی زیادی نداره

این نژاد یه سگ نگهبان فوق العاده است

دوبرمن پینچر ها بسیار باهوش هستن و اگر صاحبشون در تربیت سگ باتجربه باشه، بسیار راحت تربیت میشن

برای افراد فعال و ورزشکار سگ های خوبی هستن چون پایه بدو بدو و فعالیتن

سگ دوبرمن پینچر

برای کسانی که تاحالا سگ نداشتن انتخاب مناسبی نیستن

برای خانواده هایی که بچه خیلی کوچیک (زیر ۵ سال) دارن انتخاب خوبی نیستن

نیازشون به فعالیت بدنی بسیار بالاست

اگر به خوبی تعلیم نبینن و اجتماعی نشن، ممکنه احساس غالب بودن بهشون دست بده (هوا ورشون میداره!)

برخی از سگ های دوبرمن پینچر بعد از مدتی بداخلاق میشن و به مشکل برمیخورن

ممکنه در برابر سگ ها و حیوانات دیگه خشونت نشون بدن

دوبرمن ها به صداهای بلند حساس هستن

این نژاد بیماری های نژادی زیادی داره برای همین اگر توی فکر خرید یه دوبرمن هستین بدونین که برای بیماری هاش باید هزینه زیادی باید به دامپزشک پرداخت کنین.

سگ دوبرمن پینچر فروشی

قد و وزن مسئله ای است ک در جنسیت های مختلف از یک نوع سگ، متفاوت است. غالبا سگ های نر، دارای جثه بزرگ تر و سنگین تری هستند. سگ نر به نسبت گونه ماده خود نیز دارای قد بلند تری است.

قد این نژاد از سگ ها در گونه نر، حدودا برابر با 68 سانتی متر تا 72 سانتی متر است. در نوع ماده آن نیز، این سگ قدی برابر با 32 سانتی متر تا 35 سانتی متر دارد. همان طور که مشاهده می کنید، گونه نر این نژاد بسیار بلند قامت به حساب می آید. اما با گونه ماده خود دارای اختلاف قدی بسیاری است.

سگ دوبرمن پینچر دیوار

وزن اما بر خلاف قد در هر دو جنسیت مقداری شبیه به هم است. به شکلی که گونه نر نژاد دوبرمن پینشر، وزنی بین 40 کیلوگرم تا 45 کیلوگرم دارد. گونه ماده آن نیز دارای وزنی معادل 32 کیلوگرم تا 35 کیلوگرم است. با این که اختلاف قد در هر دو جنسیت نر و ماده بسیار زیاد می باشد. اما این اختلاف فاحش در وزن آن ها مشاهده نمی شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  تفاوت خوک و گراز

سگ دوبرمن پینچر اصیل فروشی

رفتار این سگ نسبت به بچه ها چندان دوست داشتنی نیست، باید این نکته را برای شما آشکار کنم که نباید سگ دوبرمن پینچر با بچه ها تنها بماند زیرا بسیار خطرناک است.
یکی از بهترین راهکارهای برای اهلی کردن این سگ این است که از زمان توله بودن اجازه دهیم که با بچه ها وقت زیادی بگذرانند و با آنها بازی کنند تا در بزرگی خطرآفرین نباشند.

سگ دوبرمن پينچر

این سگ نیاز به مراقبت و رسیدگی کمی دارد، شما می توانید با دوبار شانه زدن و حمام برای دو هفته در میان کارهای بهداشتی و نظافتی دوبرمن را انجام دهید.
برای حمام کردن سگ ها و گربه های خانگی خود از شامپوهای مخصوص حیوانات خانگی استفاده کنید.

این سگ ممکن است که از بیماری های متعددی رنج ببرد که این بیماریها میتواند شامل : بزرگ شدن قلب ، مشکلات مهره های کمری ، بیماری وان ویلبراند و بیماری پروستات
این سگ دچار بیماری آلرژی نمی باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیفیت پارچه مبل x بخوانید...