سگ فنجونی

سگ فنجونی

سگ فنجونی


سگ فنجونی

سلا عزیزان. شاید از اون دسته افرادی باشین که سگ های ریزه میزه رو خیلی دوست دارین. هلث کده مطالبی در مورد سگ فنجونی فراهم کرده. باماباشید.

معرفی سگ فنجونی

سگ های فنجانی به عنوان سگ های میکرو شناخته می شوند. امروزه تصاویر بسیار زیادی از انواع نژاد های سگ فنجانی را

داخل رسانه های اجتماعی و فضای مجازی مشاهده می کنید.

این سگ ها با توجه به جثه ظریف و ظاهر عروسکی که دارند، از محبوبیت زیادی در بین تمام علاقه مندان به حیوانات خانگی برخوردار گشته و در طول دهه گذشته به طور فزاینده‌ای رایج شده اند. از صفحات مجازی سلبریتی های گوناگون گرفته تا

تبلیغات تلویزیونی، به نظر می رسد که سگ های فنجانی در همه جا وجود دارند.

هیچ شکی وجود ندارد كه این سگهای كوچك كاملاً شایان ستایش هستند، اما آیا سگ های فنجانی در حقیقت كوچك باقی بوجود آمده و باقی می مانند؟ آیا آنها به عنوان حیوانات خانگی مناسب هستند؟ و مهم تر از همه آنها سالم هستند؟

متأسفانه، افسانه ها و تصورات غلط بسیار زیادی پیرامون سگ های فنجانی، خصوصاً پیرامون سلامتی آنها وجود دارد. بنابراین اگر می خواهید یکی از این سگ ها را به عنوان حیوان خانگی و اعضای خانواده خود انتخاب کنید، بهتر است بررسی های بسیار زیادی در زمینه نوع انتخاب خود انجام دهید.

تصمیم گیری آگاهانه می تواند تاثیر بسیار زیادی در ورود یک سگ سالم و جلوگیری از ورود یک سگ ناسالم به داخل خانواده داشته باشد. در ادامه ما اطلاعات مورد نیاز شما درباره سگ های فنجانی را در اختیار شما قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

چه موقع اندازه سگ های فنجانی در نظر گرفته می شود؟

قبل از اینکه به جزئیات بپردازیم، بسیار اهمیت دارد که مشخصات رفتاری یک سگ فنجانی را بدانیم. اگرچه یک نژاد واحد برای سگ های فنجانی وجود ندارد، بلکه تعدادی از نژادهای سگ مانند سگ های پامرانین، سگ های چی وا وا و مالتیایی را می توان به عنوان سگ های فنجانی پرورش داد. یک محدوده برای وزن سگ ها وجود دارد که می تواند آنها را برای در نظر گرفتن به عنوان سگ فنجونی انتخاب کند.

طبق گفته های باشگاه کنل آمریکایی، در صورتی که سگ ها بین 0.5 تا 2.5 کیلوگرم وزن داشته باشند و ارتفاع آنها هنگام رشد نهایتا 43 سانتی متر باشد، می توانند داخل گونه سگ فنجانی قرار بگیرند. علاوه بر این، نژادهای “اسباب بازی” شامل سگهایی می شوند که وزن آنها کمتر از 6 کیلوگرم باشد. بنابراین سگ های فنجانی نیز می توانند جزئی از طبقه بندی “سگ های عروسکی” محسوب شوند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ قدر جونی|سگ قهدریجانی

سگ جیبی چگونه پرورش داده می شود؟

درمورد تکنیک های پرورش دهندگان برای تولید چنین سگ های ریزی اختلاف نظر زیادی وجود دارد. شنیدن آن دشوار است، اما بسیاری از این تکنیک ها می توانند برای سلامتی و زندگی سالم سگها بسیار مضر باشند. پرورش دهندگان بی پروا یا غیر اخلاقی ممکن است از تکنیک هایی مانند:

• استفاده از روش تزریق یا تخمکشی از دیگر حیوانات مثل کبوتر ها، گاو های کوچک و امشال آنها به امید بوجود آوردن یک نژاد کوچکتر از دیگر نژاد ها. آمیزش و انتقال تخمک به این روش می تواند خطر وراثت یا اختلالاط ژنتیکی مانند کوری یا صرع را افزایش

دهد.

• از رشد بیش از حد توله سگ ها با استفاده از روش سوء تغذیه جلوگیری می کنند که می تواند منجر به عدم پیشرفت ژنتیکی و همچنین مشکلات سیستم اسکلتی، گوارشی و عصبی شود.

همچنین دیده شده که پرورش دهندگان متقلب توانسته اند نژاد های کوچکتر سگ های خانگی را به عنوان سگ های فنجانی

به بازار عرضه کنند.

انجام تحقیقات و بررسی های مورد نیاز، قبل از آوردن هر سگی به خانه خود بسیار مهم است. حتماً یک پرورش دهنده اخلاقی و معتبر پیدا کنید یا سگ خانگی خود را از پناهگاه محلی حیوانات بگیرید. سگهای فنجانی نه تنها بسیار گران قیمت هستند – بین 750 دلار و 3500 دلار – بلکه اضافه کردن یک حیوان خانگی ناسالم به خانواده می تواند عواقب جدی هم برای اعضای خانواده شما و هم برای سگ به همراه داشته باشد.

سگ جیبی چگونه پرورش داده می شود؟

سگ جیبی چگونه پرورش داده می شود؟

آیا می توان سگ های فنجانی را به صورت اخلاقی پرورش داد؟

جواب کوتاه به این سوال بله است. می توان یک پرورش دهنده اخلاقی را یافت که دارای سگ های فنجانی باشد – کلمه کلیدی “داشتن” است. بعضی اوقات، یک پرورش دهنده اخلاق بستری را با توله سگ های کوچکتر از متوسط به همراه می آورد که هنوز هم می تواند با وجود کوچک بودن سلامت آنها را تضمین کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ پاکوتاه

این ممکن است یک اتفاق نادر باشد، اما اخلاقی ترین راه برای پرورش دادن یک سگ فنجانی است. وقتی به دنبال یک سگ فنجانی هستید، از خرید این نژاد سگ از فروشگاه های حیوانات خانگی خودداری کنید.

آنها اغلب توسط کارخانه های تولید توله سگ، که دستگاه های تولید توله سگ انبوه دارند و توجه چندانی به سلامتی یا

خوشبختی سگ های خود ندارند، سگ های خود را تهیه می کنند.

اگر در یافتن یک سگ فنجانی که از روش اخلاقی پرورش داده شده است مشکل دارید، ما به شما پیشنهاد می کنیم نژادهای سگ اسباب بازی را که سگ های کوچکتری نسبت به سایر نژاد ها هستند ولی از نظر اندازه و وزن سالم تر هستند، در نظر

بگیرید.

مشکلات سلامتی رایج در سگ های فنجانی

نژادهای مختلف سگ مسائل مختلف سلامتی و بیماری های متفاوتی را تجربه می کنند، اما بیماری های قلبی، دیابت و مشکلات بینایی مانند آب مروارید در بین همه نژادها رایج است. از آنجا که سگ های فنجانی بسیار اندک هستند، با این حال، آنها اغلب مسائل بهداشتی که مربوط به اندازه آنها می شود را تجربه می کنند. برخی از مشکلات سلامتی رایج در بین فنجانی ها گزینه های زیر هستند:

§ هیپوگلیسمی یا کم شدن میزان قند در خون:

این افت شدید میزان قند در خون می تواند منجر به علائمی مانند لرز، تشنج و ضعف شود.

§ وزن نامناسب:

سگ های کوچکتر متابولیسم سریع تری دارند که به نوبه خود نیاز به تغذیه مکرر دارند. تغذیه مکرر که با ورزش کم یا زیاد انجام می شود می تواند منجر به وزن نامناسب شود.

§ بواسیر کاستروانتریت:

طبق برخی مطالعات، سگهای کوچکتر احتمال ابتلا به گاستروانتریت را دارند. علت دقیق HGE ناشناخته است، اما اغلب با اسهال خونی یا استفراغ، بی حالی و کاهش اشتها مشخص می شود.

§ شکنندگی استخوان:

استخوان های سگهای فنجانی از استخوان های یک سگ بزرگتر، کوچکتر و ضعیف تر هستند و آنها را مستعد شکستگی می

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ گران

کند.

بیشتربخوانید بیشتر بدانید

سگهای فنجانی با توجه به اندازه خیلی کوچک آنها، برای قدم برداشتن، پریدن و نشستن خیلی کوچک بوده و به همین دلیل دچار مشکلات بسیار زیادی در این زمینه می شوند. اگر فرزندان خردسال دارید، ممکن است یک سگ فنجانی انتخاب مناسبی برای شما نباشد. توجه به این نکته حائز اهمیت است که همه سگ های فنجانی این مشکلات سلامتی را تجربه نمی کند،

بلکه والدین بالقوه توله سگ فنجانی باید به خوبی از خطرات آگاه باشند.

تربیت سگ فنجانی

دقت کنید که اگر تمایل به داشتن و نگهداری از یک سگ فنجانی را دارید، بهتر است کمی بیشتر صبر کنید تا بتوانید یک سگ فنجاني که به صورت اخلاقی پرورش داده پیدا کنید. به همین صورت می توانید از پرورش غیر اخلاقی سگ های فنجانی و

مشکلاتی که در زندگی آنها بوجود می آید جلوگیری کنید.

امرانین انواع بسیار کوچک، مطیع و با جثه کوچک نیز دارد که به عنوان یکی از مهمترین حیوانات خانگی شناخته می‌شود. سگ های پامرانین را به سه دسته: عروسکی،خرسی و روباهی تقسیم کردند.

پامرانین سگی کوچک نژادی از خانواده اشپیتزها است که به سگ خانواده معروف است. او شخصیتی جذاب و مستقل دارد و برخلاف ظاهر کوچکی که دارد تصور می کند یک تگزاس را در قلمرو خود دارد.

او سگ فعالی است و راحت و سریع دچار ناهنجاری های اخلاقی خواهد شد. بطور کلی اگر همراهان بسیار خوبی برای کودکان و اعضای خانواده نیستند. چشم های زیبا و بادامی شکل آنها به طور عجیبی و با کنجکاوی خاصی خواهد درخشید.

پامرانین ها به رنگ های سفید، مشکی، پرتقالی، نسکافه ای، کرم و بلک اند تن وجود دارد. علیرغم جثه ی کوچکی که دارند دیدبان های بسیار خوبی هستند و در مواجه شدن با سگ های بزرگتر از خودشان شروع به پارس کردن کرده و خیلی وقتها بخاطر همین علت ممکن است آسیب جدی ببینند.خیلی لجوج هستند به همین دلیل باید برای تربیت آنها وقت و حوصله ی زیادی داشته باشید. پامرانین ها مناسب برای زندگی اپارتمانی نیستند

منبع: ویکی پدیا

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ صدف بیوتی x بخوانید...