سگ لئون برگر

سگ لئون برگر

سگ لئون برگر


سگ لئون برگر

سلام همراهان همیشگی.هلث کده با معرفی یه نژاد از سگ های آلمانی و کاری، به نام سگ لئون برگر مهمان شماست.

معرفی و تاریخچه

لئونبرگر (به انگلیسی: Leonberger)، نام یکی از نژادهای سگ است که خاستگاه آن به آلمان بازمی‌گردد.

منبع:ویکی پدیا

نژاد سگ لئونبرگر از لئونبرگ آلمان است. در اواسط دهه 1800، نجیب‌زاده‌ای به نام هنریک اسیگ (Heinrich Essig) ادعا کرد که لندزر نیوفولند (Landseer Newfoundland) را پرورش داده است و چندین‌بار سنت برنارد (St. Bernard) و سپس توله‌های آن را با سگ کوه پیرنه (Pyrenean) آمیخته است. در طول سال‌ها، اکنون اعتقاد بر این است که سایر نژادهای سگ برگرفته از لئونبرگرهای اولیه هستند. با این حال، هیچ سابقه کتبی باقی نمانده است. ظاهر سگ با ترکیب شیر با یال و بازوی لئونبرگر پرورش داده شده است.

این نژاد در خانواده سلطنتی و امپراطری فرانسه، اتریش- مجارستان، آلمان و ایتالیا محبوب شد.

اولین باشگاه‌های لئونبرگر توسط صاحبان این نژاد در سال 1891 تأسیس شد. آنها سگ‌های مزرعه محسوب می‌شدند و برای این مورد استفاده قرار می‌گرفتند که چرخ‌ها را بکشند. آنها در هر دو جنگ جهانی برای کشیدن چرخ‌دستی‌های مهمات مورد استفاده قرار ‌گرفتند. این نژاد در طول جنگ جهانی اول تقریباً منقرض شده بود اما توسط گروهی از علاقه‌مندان نجات یافت.

لئونبرگر ابتدا در اویل دهه 1900 در ایالات متحده و کانادا ظاهر شد. آنها توسط دولت کانادا به عنوان سگ‌های نجات وارد آب می‌شدند. این نژاد در ایالات متحده کاهش شدیدی داشت. در طول سال‌ها، تعداد لئونبرگر در اروپا و سپس در آمریکا افزایش یافت. باشگاه لئونبرگر آمریکا در سال 1987 تأسیس شد اما این نژاد تا سال 2009 به طور رسمی به عنوان گروه کاری AKC پذیرفته نشد.

ویژگی‌های عمومی شناختی

 • گروه: کاری
 • اندازه: لئونبرگرهای نر و ماده از نظر اندازه متفاوت هستند.
 • وزن: جنس نر بین 50 تا 77 کیلو و جنس ماده بین 40 تا 65 کیلو است.
 • قد: جنس نر بین 70 تا 80 سانتیمتر و جنس ماده بین 64 تا 74 سانتیمتر در شانه است.
 • پوست و رنگ: سر دارای پوشش سیاه و سفید بر روی پوستی به رنگ شیر زرد، طلایی، قرمز، قهوه‌ای مایل به قرمز، خاکستری یا زرد- قهوه‌ای است. دو یال متوسط طولانی، ضخیم، عمودی و مقاوم در برابر آب است.
 • مدت زندگی: 7 تا 10 سال.

ویژگی‌های لئون برگر

 • سطح عاطفی: بالا
 • دوستی: بالا
 • کودک دوست: بالا
 • دوستی با حیوانات خانگی: متوسط
 • نیاز به ورزش: بالا
 • شادی: متوسط
 • سطح انرژی: بالا
 • آموزش: بالا
 • هوش: بالا
 • تمایل به عوعو کردن: متوسط
 • مقدار تخلیه: بالا

مراقبت لئونبرگر

لئونبرگر آب دهن تراوش می‌کند به طوری که بسیاری از صاحبان آنها «چیزی شبیه پارچه» را همیشه دم دست نگه می‌دارند. این نژاد بیشتر در فصل بهار و پاییز مو می‌ریزید. لئو نیاز به مراقبت منظم دارد، به خصوص درباره مو که باید یک یا دو بار در هفته منظم شود. آنها معمولاً هیچ پوشش به خصوصی ندارند. لئو آب و هوای سرد را خوب تحمل می‌کند اما با توجه به پوشش دوگانه‌اش در آب و هوای گرم بیش از حد گرم می‌شود. خوب است که در آب و هوای گرم، مکان خنکی برای لئو فراهم شود و فعالیت های ورزشی در قسمت‌های خنک‌تر روز انجام شود.

لئونبرگرها دارای نیروی قوی برای کار و حفاظت هستند. به ورزش روزانه احتیاج دارند تا آنها را سرحال و شادب نگه دارد. علاوه بر این، لئو به برخی «مشاغل»، مانند حفاظت از خانه یا رقابت در اطاعت علاقه‌مند است. به طور کلی، معمولاً این سگ‌ها آرام، وفادار و دوست‌داشتنی هستند.

مطالب تصادفی برای شما:

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ پوتین

لئوها نیز از جمله سگ‌های بسیار باهوش هستند که به آموزش بسیار خوب پاسخ می‌دهند. در واقع، آموزش و اجتماعی شدن این نژاد ضروری است. لئونبرگر از نژاد سگ مهربان و آرام است که همدم لذت‌بخشی را فراهم می‌کند. این نژاد مانند انسان احساسات قوی دارد و ارتباط قوی با خانواده‌اش دارد. معمولاً این نژاد با بچه‌ها بسیار خوب است. این سگ‌های همه‌کاره دارای غریزه طبیعی برای محافظت و کمک به مردم هستند، آنها سگ‌های شگفت‌انگیز و حیوانات خانگی خانوادگی هستند.

مشکلات بهداشت عمومی

پرورش‌دهندگان متعهد تلاش می‌کنند تا بالاترین استانداردهای نژاد را در باشگاه لانه‌سازی آمریکا (AKC) حفظ کنند. سگ‌هایی که با این استانداردها تولید می‌شوند، شرایط سلامت را به خوبی به ارث می‌برند. با این وجود، برخی مشکلات بهداشتی ارثی در این نژاد رخ می‌دهد.

در ادامه شرایطی ارائه می‌شود که باید از آن آگاه باشید:

 • انبساط معده- آپاندیس (GVD): معمولاً «نفخ» نامیده می‌شود، این وضعیت برای زندگی تهدید کننده است که در بسیاری از نژادهای بزرگ سگ معمول است. این زمانی اتفاق می‌افتد که معده با گاز یا غذا پر شود و سپس به محصور شدن در معده بیانجامد و جریان خون به معده و طحال قطع می‌شود. بافت معده می‌میرد و حتی ممکن است معده پاره شود. شما باید از روش‌های تغذیه برای کم کردن این خطر استفاده کنید.
 • دیسپلازی هیپ: نژادهای بزرگ مستعد ابتدا به دیسپلازی هیپ هستند، بی‌ثباتی مفصل گردن که منجر به سایش بیش از حد، آرتروز مفصل و مشکلات مفصلی می‌شود. 

حیوانات

آشنایی با سگ سگ لئون برگرآشنایی باسگ لئون برگرباست هوندتاریخچه سگ سگ لئون برگرتاریخچه سگ لئون برگرتاریخچه نژاد سگ لئون برگرتربیت سگ سگ لئون برگرتربیت سگ لئون برگرتربیت نژاد سگ لئون برگرتربیت و نگهداری سگ سگ لئون برگرتغذیه سگ سگ لئون برگرتغذیه سگ لئون برگرتغذیه نژاد سگ لئون برگرخصوصیات سگخصوصیات سگ لئون برگرخصوصیات نژاد سگ لئون برگرخلق و خوی سگ سگ لئون برگرخلق و خوی سگ لئون برگرراهنمای تربیتی سگ سگ لئون برگرراهنمای تغذیه سگ سگ لئون برگرسایز سگ سگ لئون برگرسایز نژاد سگ لئون برگرسایزسگ لئون برگرسگ سگ لئون برگرسگ سگ لئون برگر در ویکی پدیاسگ لئون برگرطول عمر سگ سگ لئون برگرطول عمر نژاد سگ لئون برگرطول عمرسگ لئون برگرقد انواع سگ سگ لئون برگرقد سگ سگ لئون برگرقد سگ لئون برگرقد نژاد سگ لئون برگرمشخصات سگ سگ لئون برگرمشخصات سگ لئون برگرمشخصات ظاهری سگ لئون برگرمعرفی سگ سگ لئون برگرمعرفی سگ لئون برگرمعرفی نژاد سگ لئون برگرنژاد سگ سگ لئون برگرنژاد سگ لئون برگرنگهداری سگ سگ لئون برگرنگهداری سگ لئون برگروزن سگ سگ لئون برگروزن سگ لئون برگروزن نژاد سگ لئون برگرویژگی نژاد سگ لئون برگرویژگی های سگ لئون برگرویژگی های ظاهری سگ لئون برگر

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین نکات تقویت سگ x بخوانید...