سگ لابرادور رتریور | محبوب ترین سگ در آمریکا

سگ لابرادور رتریور | محبوب ترین سگ در آمریکا

سگ لابرادور رتریور | محبوب ترین سگ در آمریکا


سگ لابرادور رتریور

سلام همراهان هلث کده. مقاله امروز در مورد یک سگ پر طرفدار در آمریکاست . به نام سگ لابرادور رتریور..با ما باشید

معرفی لابرادور

رتریور یکی از نژاد های پر طرفدار درآمریکا است. سایزشان متوسط تا بزرگ، بدن محکم و ورزیده ای  دارند. لابرادور ها با هوششان ، شخصیت خوب و اعصاب آرامشان شناخته میشوند. اگر برای شکار آموزش داده شوند، این خصوصیات خوب، از آنها همراهان خوبی برای شکار می سازد. علاوه برقابلیت های حرکتی و ورزشی ای که دارند، لابرادورها سگ های خدماتی ( سگ سرویس) خوبی هم هستند. معمول است که به عنوان سگ راهنما برای نابینایان، سگ کمکی برای معلولان و سگِ درمانی تربیت شوند.
همچنین این سگ ها را میتوانید بین سگ های کشف مواد مخدر و مواد منفجره، نجات غریق و سگ های جستجو و نجات ببینید.

جدول معرفی سگ لابرادور رتریور

نام نژاد
 لابرادور ریتریور
 محبوبیت  رتبه یک
 اصلیت جغرافیایی
 کانادا، آمریکا ، انگلیس
 دسته ی نژاد  ورزشی، شکاری
اندازه جثه متوسط
طول عمر 10-14 سال
ویژگی شخصیتی عاطفی، هوشیار، شاداب، پرانرژی، صمیمی، باهوش، دوست داشتنی، وفادار، بازیگوش، اجتماعی
قد نر: بین 56 تا 61 سانتی متر
ماده: بین 53 تا 58 سانتی متر
وزن نر: بین 27 تا 34 کیلو گرم
ماده: بین 25 تا 32 کیلوگرم
رنگ های استاندارد سیاه، زرد ،شکلاتی

ویژگی های شخصیتی نژاد سگ لابرادور

قابلیت سازگاری  
مناسب برای آپارتمان
البته اگر به اندازه ی کافی فعالیت روزانه داشته باشند. و بهتر است در حیاط از آنها نگه داری کنید.
میزان سروصدا کردن  
سازگاری با بچه ها
سگ لابرادور با بچه بسیار خوش رفتار و صبور است.
سازگاری با دیگر سگ ها  
سازگاری با گربه ها  
نیاز به فعالیت  
نیاز به تیمار و توجه
نیاز زیادی به شانه کشیدن ندارند، البته این کار ریزش مویشان را کنترل می کند.
مشکلاتی سلامتی
طول عمر متوسط این نژاد 12 سال و 3 ماه برآورد شده. و برخی تا 19 سال عمر میکنند.
معمولا بیماری های کمی دارند و فقط چاقی و برخی بیماری های ارثی در آن ها شایع تر است.
ضریب هوش
در رده بندیِ استنلی کورن این نژاد هفتمین نژاد باهوش سگ ها انتخاب شده است. به همین خاطر مناسبِ ماموریت ها نجات و شناسایی و جست و جو هستند.
بازیگوشی
میزان ریزش مو
ریزش مو متوسط و فصلی: به صورت مداوم مو ریزی دارد. نیاز به یک جارو برقی خواهید داشت، شانه کردن به کاهش ریزش مو کمک خواهد کرد. و پوشش اش را نرم و تمیز خواهد کرد.
مهربان با غریبه ها  
قابلیت تربیت
تربیت آسان، لابرادور ها به حرف گوش کن بودن معروف اند. فقط انرژی زیادشان گاهی مشکل ساز می شود.
قابلیت سگ نگهبان شدن  
بیشتر بخوان بیشتر بدان  لباس سگ

ظاهر کلی نژاد سگ لابرادور

لابرادور ها سری کشیده و بزرگ و پوزه ای پهن دارند. جثه شان متوسط است. گوش هایشان آویزان و چشمهای صمیمی ای دارند.سینه شان تا آرنج کشیده باید باشد و پاهای جلویی باید صاف باشند. اما سنگین نباشند. سگ های نمایشی به بدنی نیاز دارند که ستبر به چشم آید و در همان حال چابک هم باشد. پشت حیوان (کمرش) قوی و صاف است. دم سموریِ لابرادورها، از ویژگی های متمایز کننده ی این نژاد است. دم اندازه ی متوسطی دارد و نزدیک بدن قطرش بیشتر است. تمام دم از موهای کوتاه و ضخیمی پوشیده شده است. لابرادور ها شناگران ماهری هستند. لای پنجه ی لابرادور ها بسته است (مانند اردک) و این در شنا و برگرداندن شکار از آب نجاتِ افراد از آب به حیوان کمک می کند. و پوشش کوتاه مو و متراکم شان هم در رنگ های سیاه زرد و شکلاتی دیده می شود .

ظاهر کلی نژاد سگ لابرادور

ظاهر کلی نژاد سگ لابرادور

مطالب تصادفی برای شما:

اندازه:

اندازه ی حیوان به خصوص در هنگام نمایش ها اهمیت پیدا می کند که اگر بیش از 2 سانتی متر با این ابعاد اختلاف داشته باشند، فاقد صلاحیت تشخیص داده خواهند شد.
نر: بین 27 تا 34 کیلو گرم و بین 56 تا 61 سانتی متر
ماده: بین 25 تا 32 کیلوگرم و بین 53  تا 58 سانتی متر

توله شکاری لابرادوری یک سگ کوچک با بدنی سفت و محکم است که شکار کشته شده را می‌یابد. همچنین از این توله‌های کانادایی به عنوان سگ‌های ورزشی نیز استفاده می‌شود.

این توله شکاری به‌طور دقیق ۲۳ اینچ (۵۹ سانتیمتر) ارتفاع و ۵۵ تا ۸۰ پوند (۲۵ تا ۳۶ کیلوگرم) وزن دارد. توله‌ها سیاه یا زرد هستند. اغلب اوقات یک توله زرد رنگ در میان توله‌های متولد شده سیاه ظاهر می‌شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سال سگ

لابرادور رتریور یکی از نژادهای پر طرفدار درآمریکا است. سایزشان متوسط تا بزرگ، بدن محکم و ورزیده ای دارند. لابرادورها با هوششان ، شخصیت خوب و اعصاب آرامشان شناخته می‌شوند. اگر برای شکار آموزش داده شوند، این خصوصیات خوب، از آن‌ها همراهان خوبی برای شکار می‌سازد. علاوه برقابلیت‌های حرکتی و ورزشی ای که دارند، لابرادورها سگ‌های خدماتی ( سگ سرویس) خوبی هم هستند. معمول است که به عنوان سگ راهنما برای نابینایان، سگ کمکی برای معلولان و سگِ درمانی تربیت شوند.

منبع:ویکی پدیا

حیوانات

آشنایی با سگ لابرادور رتریورآشنایی با لابرادور رتریورتاریخچه سگ لابرادور رتریورتاریخچه لابرادور رتریورتاریخچه نژاد لابرادور رتریورتربیت سگ لابرادور رتریورتربیت لابرادور رتریورتربیت نژاد لابرادور رتریورتربیت و نگهداری سگ لابرادور رتریورتغذیه سگ لابرادور رتریورتغذیه لابرادور رتریورتغذیه نژاد لابرادور رتریورخصوصیات سگ لابرادور رتریورخصوصیات لابرادور رتریورخصوصیات نژاد لابرادور رتریورخلق و خوی سگ لابرادور رتریورخلق و خوی لابرادور رتریورراهنمای تربیتی سگ لابرادور رتریورراهنمای تغذیه سگ لابرادور رتریورسایز سگ لابرادور رتریورسایز لابرادور رتریورسایز نژاد لابرادور رتریورسگ رتریورسگ لابرادورسگ لابرادور رتریورسگ لابرادور رتریور در ویکی پدیاطول عمر سگ لابرادور رتریورطول عمر لابرادور رتریورطول عمر نژاد لابرادور رتریورظاهر کلی نژاد سگ لابرادورقد انواع سگ لابرادور رتریورقد سگ لابرادور رتریورقد لابرادور رتریورقد نژاد لابرادور رتریورلابرادورلابرادور رتریورمشخصات سگ لابرادور رتریورمشخصات ظاهری لابرادور رتریورمشخصات لابرادور رتریورمعذفی لابرادور رتریورمعرفی سگ لابرادور رتریورمعرفی لابرادور رتریورمعرفی نژاد لابرادور رتریورنژاد سگ لابرادور رتریورنژاد لابرادور رتریورنگهداری سگ لابرادور رتریورنگهداری لابرادور رتریوروزن سگ لابرادور رتریوروزن لابرادور رتریوروزن نژاد لابرادور رتریورویژگی نژاد لابرادور رتریورویژگی های ظاهری لابرادور رتریورویژگی های لابرادور رتریور

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ در خواب x بخوانید...