سگ های محبوب در ایران

سگ های محبوب در ایران

سگ های محبوب در ایران


سگ های محبوب در ایران

سلام عزیزان. شاید کنجکاو شدین که بدونین چه سگ هایی در ایران محبوب هستند…هلث کده با یه مقاله جذاب در مورد سگ های محبوب در ایران درخدمت شماست.

 

چه  سگی بخریم؟

قبل از تصمیم به خرید سگ، اولین چیزی که باید دربارش فکر کنیم، نژاد سگ مورد نظرمون هست.  در سال های اخیر نگهداری از سگ تو خونه و آپارتمان، در کشورمون زیاد شده و این پروش دهندگان رو تشویق کرده نژاد های اصیل که قبلا در ایران کم یاب بودن رو به کشور وارد کنن و پرورششون بدن.

   سگ شیتزو ، این بامزه دوست داشتنی

سگ شیتزو با اختلاف زیادی از رقباش توی کشورمون درجه اول محبوبیت رو داره، حتی اگر نژادهایی رو که میکس شیتزو دارن در نظر نگیریم.

معنی اسم نژاد شیتزو، شیر کوچکه ولی این نژاد دوست داشتنی برخلاف اسمش یه عروسکه نه یه شکارچی! سگ شیتزو برای همراهی و همدم بودن ساخته شده و نژادی مهربون، شاد و اجتماعیه که دوست داره دنبال صاحبش راه بیفته و ازاین  اتاق به اون اتاق همراهی اش کنه.

خصوصیت نژادی سگ شیتزو، موهای زیبا، ابریشمین و نرم و پوزه بامزه و کوتاهه که ظاهری عروسکی و بانمک بهشون داده.

سگ شیتزو در مواجه با غریبه ها، بچه ها و سگ های دیگه خیلی آروم و خوش برخورده و یه سگ خونواده به تمام معناس! برای خانواده هایی که بچه کوچیک دارن به شدت توصیه میشه.

نژاد شیتزو جثه کوچیکی داره و برای زندگی در آپارتمان هم مناسبه. سگ شیتزو انرژی زیادی نداره و یه بار تخلیه انرژی در طول روز به مدت نیم ساعت برای خوش رفتار موندنش کفایت میکنه.

سگ شتیزو این بامزه دوست داشتنی

سگ شتیزو این بامزه دوست داشتنی

   سگ ژرمن شپرد ، باهوش و پر انرژی

سگ ژرمن شپرد یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین نژاد سگ در ایران و جهانه و در جایگاه دوم محبوبیت قرار میگیره.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بهترین نژاد سگ در دنیا

همون رکس معروف توی اون سریال پلیسی که چند سال پیش از تلوزیون پخش میشد و خیلی طرفدار داشت، یه ژرمن بود. نژاد ژرمن شپرد یکی از قدیمی ترین نژادهاییه که شناخته شده.

سگ ژرمن فوق العاده باهوش و با قابلیته. شجاعت و تعلق خاطر توی خون ژرمن هاست و باعث شده در هر کاری که براش آموزش دیده باشن، سربلند بیرون بیان. از سگ ژرمن در کارهایی مثل راهنمایی افراد ناتوان، ارتش، هلال احمر و پلیس استفاده میشه.

اون ها سگ های وفادار و مهربونی هم هستن و برای صاحبشون یه دوست فوق العاده میشن.

اگر پرمشغله هستین و وقت آزاد کمی دارین سگ ژرمن شپرد براتون انتخاب خوبی نیست. چون ژرمن ها انرژی ذهنی و بدنی بالایی دارن اگر مدت طولانی تنها بمونن حوصلشون سر میره و عصبی میشن و ممکنه رفتارهای مخرب مثل واق کردن، جویدن وسایل و کندن زمین از خودشون نشون بدن.

از تولگی در اصول تربیت سگ ژرمن کوشا باشین تا تا در بزرگسالی خوش رفتار و اجتماعی بشن. ژرمن ها نگهبان های خوبی هم هستن و با تربیت سگ نگهبان ژرمن شپرد به درستی میشه ازشون یه سگ نگهبان عالی ساخت.البته ژرمن تنها سگ نگهبان نیست و سگ های زیادی در لیست بهترین سگ های نگهبان قرار دارن.

بهترین نژاد سگ برای شما، چه نژادیه؟

اگر قصد گرفتن سگ دارید، انتخاب مناسب ترین نژاد سگ با توجه به علایق و سبک زندگی شما میتونه سخت باشه. برای همین تیم پت پرس برای کمک به شما یک کتاب طراحی و تهیه کرده که با خواندن و پاسخ به تست هاش میتونید:

 1. نژاد مناسب برای سبک زندگی و علایقتون رو از بین ۴۱ نژاد سگ موجود در ایران انتخاب کنید.
 2. با ویژگی هاش آشنا بشید.
 3. جنسیت یا نر و ماده بودنش رو تعیین کنید.
 4. اسم مناسب رو روش بگذارید
 5. با فضای زندگی با سگ و مسئولیت هاش آشنا بشید
 6. خونتون رو برای ورود سگ به زندگیتون، آماده کنید.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ سانان

 

  سگ تریر، نژادی که به اشتباه شناخته شده

چرا اشتباهی؟ با اینکه سگ تریر یکی از محبوب ترین و فراوان ترین نژاد سگ در ایرانه ولی نژادی که ما به اسم تریر میشناسیم، وجود خارجی نداره!

چرا؟ چون تریر یه اسم کلی برای دسته ای از نژاد سگ هست و نژادهای اون دسته، ویژگی های ظاهری بسیار متفاوتی با همدیگه دارن. سگ تریر ای که ما در ایران میشناسیم، یه سگ با موهای سفید و کمی فر، جثه متوسط و ظاهر عروسکی هست. شاید بشه گفت از بین سگ های نژاد تریر، به تریر وست هایلند بیشتر شبیه باشه. ولی معمولا سگی که به اسم تریر در ایران شناخته شده میکسی از تریر وست هایلند و نژاد شیتزو هست.

سگ تریر وست هایلند چه ویژگی هایی داره؟ یه سگ شاد و سرگرم کننده با اعتماد به نفسه که خودشو خیلی بزرگ میبینه. غریزه شکار بالایی که داره باعث شده برای نگهداری با جوندگان، خرگوش و پرندگان کوچیک مناسب نباشه.

تریر وست هایلند سگ باهوشیه و  به شرطی که جلسات آموزشیتون طولانی و خسته کننده نباشن، آموزش پذیره.

پوشش بدنش سفیده و دو لایه است و نیاز به برس کشیدن روزانه داره.

سگ تریر وست هایلند اگر غریبه ببینه یا حس کنه خطر در کمینه شروع به پارس کردن میکنه و میتونه خیلی پر سر و صدا باشه. البته شما میتونین این جور مواقع آموزشش بدین که فقط یک واق بزنه و ساکت بشه.

پیشنهاد شده از سراسر وب

نژاد های محبوب

نژادهای سگ پلیس مشهور عبارتند از:

 • بسکتبال (محل بمب و مواد مخدر)
 • بیگل (محل بمب‌ها، مواد مخدر استفاده شده در سراسر جهان)
 • مالینوای بلژیکی(حفاظت، حمله سگ، ردیابی مبتنی بر محوطه و ردیابی مبتنی بر هوا، محل قرارگیری بقای انسان، قرار دادن مواد مخدر، قرار دادن IED‌ها، قرار دادن شواهد)
 • Bloodhound (شناسه خاص بوی، ردیابی، محل بمب، دارو، شواهد.)
 • روتوایلر(حفاظت، حمله سگ)
 • انگلیسی کوک اسپانیل (اسلحه گرم، بمب، پول، مواد مخدر)
 • دوبرمن پینچر(حفاظت، حمله سگ)
 • چوپان هلندی (حفاظت، سگ حمله)
 • اسپینجر اسپانیل (محل بمب‌ها، مواد مخدر)
 • ژرمن شپرد(حفاظت، حمله سگ، ردیابی مبتنی بر زمین و ردیابی مبتنی بر هوا، محل قرارگیری بقای انسان، قرار دادن مواد مخدر، قرار دادن IED‌ها، قرار دادن شواهد)
 • پوینتر آلمانی (ردیابی مبتنی بر زمین و ردیابی مبتنی بر هوا، محل قرارگیری مواد مخدر، نشان دادن مکان)
 • لابرادور رتریور(حفاظت، سگ حمله، محل بمب‌ها، مواد مخدر)
بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ در تاریخ

منبع:ویکی پدیا

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ در خواب x بخوانید...