سگ ویزلا

سگ ویزلا

سگ ویزلا


سگ ویزلا

سلام دوستان. با یکی از بهترین نژاد سگ به نام سگ ویزلا در خدمتتون هستیم. باهلث کده همراه شوید

تاریخچه

سگ‌ها در طول هزاران سال گاهی با تناسل میان هم خط‌های خود و گاهی با غیر هم خط‌های خود درآمیخته‌اند که این بیشتر اوقات با در هم آمیختن خط‌های مختلف سگ همراه بوده، این روند تا به امروز به همین صورت ادامه داشته‌است، که نتیجه‌اش تنوع وسیع نژادها گروه‌ها و آمیختگی‌ها شده‌است. سگ‌ها تنها جانورانی هستند که این مقدار تنوع را از چی‌واوا تا گریت دین دارند.

این فهرست به نژادهای مختلف سگ می‌پردازد، نژادهای مختلف سگ معمولاً طبق نوع کاربردشان بسته به این که از کدام نژاد مشتق شده‌اند گروه بندی می‌گردند. انواع اصلی سگ‌ها به سگهای نگهبان، سگ شکاری، سگ گله و سگ کاری تقسیم‌بندی می‌شوند، بنا بر این به بسیاری از انواع و زیر انواع تقسیم می‌شوند. نژادهای موجود در این فهرست در حال گسترش است و ممکن است از نژادهای سنتی و با سابقه طولانی یا نژادهای جدید در آن باشد.

منبع:ویکی پدیا

معرفی ویزلا

 • ویزلا سگ بسیار پر انرژی است. این سگ به فعالیت زیادی نیاز دارد و روزانه حدود یک ساعت باید بازی و ورزش کند تا بتواند انرژی خود را تخلیه کند.

 

 • این نوع سگ به حمام کردن مداوم نیازی ندارد. حتی لازم نیست موهای آن ها را زیاد برس بزنید. آن ها ریزش موی کمی دارند و هفته ای یک بار برس زدن کفایت می کند.

 

 • ویزلا اجتماعی است و باید در کنار مردم رشد کند و بزرگ شود.

 

 • این سگ را نباید برای مدتی طولانی تنها بگذارید. آن ها دوست دارند در کنار شما باشند و اگر تنها بمانند ممکن است خرابکاری کنند. برای کسانی که مجبورند ساعات زیادی را در خانه نباشند، نگهداری این سگ توصیه نمی شود.

 

 • برای نگهداری آن ها بهتر است خانه ای حیات دار داشته باشید. اما حیات باید توسط حصار و محافظ دور تا دور پوشیده شود.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ چاینیز کرستد

 

 • با وجود این که این سگ ها بسیار اجتماعی هستند و علاقه دارند در خانه و کنار اعضای خانواده زندگی کنند، اما توصیه می کنیم خانواده هایی که کودک نوپا دارند از نگهداری این سگ خودداری کنند.
 • باید آن ها را به خوبی آموزش دهید و اجتماعی کنید. اگر به درستی تربیت نشوند، گوشه گیر می شوند.
 • این سگ با حیوانات خانگی کوچک نمی سازد. از جمله این حیوانات می توان خرگوش، پرنده و خوکچه هندی را نام برد. اما اگر در سنین پایین او را با سگ های دیگر و گربه نگهداری کنید، برای آن ها هم بازی خوبی می شود.
 • اگر قصد خرید سگ دارید، از مراکز معتبر خریداری کنید. قبل از خرید از سلامت سگ و پدر و مادرش اطمینان حاصل کنید.
معرفی ویزلا

معرفی ویزلا

ابعاد و وزن

وزن سگ نر : (23-33) کیلوگرم، در ماده : (23-33) کیلوگرم.

قد سگ نر : (55-60) سانتی متر، در ماده : (52.5-57.5) سانتی متر.

بهداشت و بیماری

ویزلا ها عموما سگ هایی هستند که خیلی کم به بیماری دچار می شوند. می توان گفت که این سگ ها، به طور کلی سالم هستند. اما در برخی مواقع ممکن است بعضی بیماری ها آن ها را درگیر کند. به همین علت در صورتی که شما دارنده ی سگی از این نژاد هستید، بهتر است با بیماری های احتمالی آن ها آشنا شوید.

مطالب تصادفی برای شما:

صرع :

 • این بیماری متاسفانه درمان ندارد. اما قابل کنترل است و حتی اگر سگ شما گرفتار این بیماری باشد، باز هم می تواند با رعایت یک سری موارد و مصرف دارو، به زندگی طبیعی خود ادامه دهد. اغلب اوقات این بیماری ارثی است. از جمله علائم آن می توان رفتار غیر طبیعی، تشنج، سفت شدن اندام ها و سقوط سگ را نام برد. در صورت وجود هر کدام از این نشانه ها، سگ خود را نزد دامپزشک ببرید.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  مشخصات سگ ماستیف ناپلی

دیسپلازی مفصل ران :

این بیماری در سگ های ویزلا نسبت به دیگر بیماری ها رایج است. سگ های مبتلا به این بیماری در هنگام راه رفتن ممکن است یکی از پاهای عقبی یا هر دو، دچار لنگیدن شود. به این دلیل که استخوان ران به مفصل ران به درستی اتصال پیدا نکرده و راه رافتن را با مشکل مواجه می سازد. در بعضی مواقع شاهد ورم مفصل خواهید بود. عوامل ژنتیکی و عوامل محیطی در پیش آمدن این بیماری تاثیر دارند. قبل از خرید سگ، اطمینان حاصل کنید که پدر و مادرش سالم بوده و آزمایشات لازم بر روی آن ها و توله سگ شما انجام شده و نتایج، سلامتی آن ها را نشان می دهد. با وجود سلامتی از لحاظ ژنتیکی، باز هم احتمال بروز این بیماری وجود دارد. غذای ناسالم و آسیب های ناشی از بازی و ورزش کردن می تواند سبب بروز دیسپلازی مفصل ران شود.

کم کاری تیروئید :

 • این بیماری در اثر مختل شدن عملکرد غده ی تیروئید ایجاد می شود. از علائم آن می توان چاقی، ریزش مو، بی حال، صرع و بیماری های پوستی را نام برد. برای درمان آن از دارو استفاده می شود. همچنین رژیم غذایی سالم و مناسب تاثیر بسیار مثبتی در بهبود این بیماری دارد.

پیشرو شبکیه آتروفی (PRA) :

 • در این بیماری، سگ نابینا می شود. این بیماری با نابود شدن گیرنده های نوری که در قسمت پشتی چشم قرار کرفته اند، ایجاد می شود و در نهایت سبب کوری می شود. لطفا از مکراکز معتبر سگ خود را خریداری کنید و قبل از خرید تاییدیه سلامت چشم سگ را از دامپزشک بگیرید. در هر صورت حتی اگر سگی به این بیماری مبتلا شده و نابینا شود، به دلیل قوی بودن حواس دیگر، می تواند زندگی خود را بدون مشکل ادامه دهد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ صدف بیوتی x بخوانید...