سگ پاکوتاه

سگ پاکوتاه

سگ پاکوتاه

اولین بار مردم در روم باستان شانس داشتن یک سگ از نژاد سگ پاکوتاه را داشته‌اند. داشتن پاهای کوتاه مزیت بزرگی برای این سگ‌ها محسوب می‌شد تا بتوانند در معادن و مکان‌های تنگ خود را جا بدهند.

جالب است بدانید نژاد سگ پاکوتاه پس از ایجاد یک جهش ژنتیکی در دنیای سگ‌ها به وجود آمد.

این جهش باعث ایجاد وضعیتی به نام کوتولگی آندروپلاستیک شد. درطی آن استخوان بلند پاهای سگ کوتاه شد. علت کوتاه شدن استخوان‌های سگ ترشح ناکافی هورمون‌های رشد بود.

در دنیای سگ‌ها کوتولگی نوعی بیماری ارثی مغلوب است که کیفیت زندگی این نژاد از سگ‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

سگ پاکوتاه پشمالو

سگ پاگ (Pug)

اولین بار این نژاد در سرزمین مردمان چشم بادامی یعنی چین مشاهده شد. پس از آن در قرن 16 و 17 به اروپا آورده شد و از آن زمان به عنوان یک نژاد سگ پاکوتاه مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفت. داشتن پاها و پوزه‌ی کوتاه از ویژگی اصلی این نژاد است.

وزن یک سگ پاگ بالغ و بامزه به 6 تا 8 کیلوگرم می‌رسد و به طور معمول قد آن 25 تا 33 سانتی‌متر است. اگر بگوییم سگ پاگ تنبل است اغراق نکرده‌ایم! برای همین لازم است که آن‌ها را به پیاده روی‌های روزانه ببرید.

سگ پاکوتاه خانگی

نژاد داکس هوند در آلمان به وجود آمده است. این سگ به آلمانی، گورکن ترجمه شده است. مردم آلمان به دلیل پاهای کوتاه و بدن کشیده ی آن ها که ترکیبی عالی از گورکن و شکارچی ماهر ایجاد می کند، داکس هوند ها را پرورش داده اند.

ولش کورگی کاردیگان بی شک از کوتاه ترین سگ هاست و قد آن فقط 26 تا 32 سانتی متر است. آنها به فعالیت ملایم و نظافت زیادی نیاز دارند. اگر میخواهید یک ولش کورگی کاردیگان را وارد خانواده تان کنید، باید آنها را آموزش دهید. خوشبختانه آنها بسیار باهوش هستند و آموزش دادن به آن ها راحت است. اما تمرین و آموزش دادن به آنها ضروری است، زیرا اگر آموزش نبینند ممکن است هنگام حضور سگ های دیگر رفتار های خوبی نشان ندهند و دچار پرخاش شوند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  انواع سگ

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین نکات تقویت سگ x بخوانید...