سگ پیت بول

سگ پیت بول

سگ پیت بول


سگ پیت بول

سلام سلام.

امروز با معرفی یه نژاد دیگه از سگ ها امدیم تا شما رو غافلگیر کنیم..سگ پیت بول

پس با هلث کده همراه شوید

تاریخچه پیدایش سگ پیت بول

پیت بول‌ها از جفت‌گیری میان بولداگ و تریر بدست آمده‌اند، سگی که از این جفتگیری بدست آمد شهامت و چابکی تریر و

نیرومندی بولداگ را داشت.

تلفیق اولیه دو نژاد بولداگ و انگلیش تریر در قرن نوزدهم “بول اند تریر” نام گرفت که بعدها نژادهای “بول تریر” و “استافورد شایر

بول تریر” نیز از این میکس کردن به وجود آمدند.

سگ های تریر دارای گربه مختلفی هستند که این نژاد ها به خاطر خصوصیات اخلاقی و ظاهری خاصی که دارند در گروه سگ های تریر قرار گرفته اند. این گروه از سگ ها با توجه به اینکه جثه کوچک تا متوسطی دارند ولی انرژی و شجاعت بالایی دارند.

به صورتی که در گذشته از این سگها به عنوان سگ های شکاری استفاده می شد.

منبع:ویکی پدیا

معرفی سگ پیت بول :

امریکن پیت بول به نام های دیگری نیز شناخته می شود از جمله : Pit Bull ، Pit Bull Terrier ، American Bull ، American Pit Bull ، American Pit Bull Dog ، Pit Dog ، Half-and-Half ، American Bull Terrier ، Yankee Terrier ، Yankee Bull Terrier ،Staffordshire Terrier . پیت بول یک سگ متعادل است که قدرت شگفت انگیزش برای اندازه متوسط آن غیر معمول میباشد. پیت بول با این نام درباشگاه Kennel ثبت نشده است بلکه تاریخچه مشترکی با سگ American Staffordshire Terrier ثبت شده در AKC دارد.

پیت بول همانند Am Staffs باهوش ، چهارشانه و عضلانی ، قدرتمند ولی با سرعت بالا هستند. ولی متاسفانه برخی از صاحبان بی مرام ، از این قدرت آنها جهت جنگ های غیرقانونی بین سگ ها استفاده میکنند. پیت بول ها دارای ویژگی‌های قابل توجه بسیاری از جمله جان سختی ، آموزش پذیری ، وفاداری و محبت می باشند. Staffordshire Terrier در سال ۱۹۳۶ در باشگاه آمریکایی Kennel پذیرفته شد.

نام این نژاد در سال ۱۹۷۲ به American Staffordshire Terrier اصلاح شد.

تا از Staffordshire Bull Terrier of England که کمی نسبت به آن سبک تر هستند متمایز شود. امریکن پیت بول اولین نژادی بود که در سال ۱۸۹۸ در باشگاه United Kennel ثبت شد.

پیت بول و استافورد شایر عملاً یک حیوان هستند ولی ثبت شده در دو باشگاه مختلف. اکثر پیت بول ها بین 35 تا 60 سانتیمتر ارتفاع و به طور متوسط بین 18 تا 27 کیلوگرم وزن دارند. پوشش کوتاه و براق آنها می تواند از هر رنگ یا ترکیب رنگی باشد. پیت بول نیاز به مراقبت آنچنانی ندارد ، برس زدن و یک حمام گاه به گاه کافی می باشد. متوسط طول عمر پیت بول تریر آمریکایی ۱۰ تا ۱۲ سال است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ گران

مشخصات سگ پیت بول

ظاهر :
پیت بول ها یک نسخه متوسط از سه نژاد دیگر هستند که به طور آزادانه به پیت بول شناخته می شوند و اغلب با American Staffordshire Terrier و Staffordshire Bull Terrier اشتباه می شوند. آنها عضلانی و سازگار و با توجه به جثه متوسط شان بسیار قدرتمند هستند.

سر بزرگ اما نه حجیم دارند که نسبت به بقیه بدن متناسب است . چین و چروک کمی بر روی پیشانی دارند. پوشش یک لایه آنها کوتاه و نزدیک به بدن است .

پوشش آنها می‌تواند هر رنگی به جز Merle باشد که ممکن است بصورت یکپارچه روی بدن پخش شده باشد و یا طرح هایی از رنگ دیگر روی بدن خود داشته باشند .

چشم آنها نیز می‌تواند هر رنگی به جز رنگ آبی بوده که با توجه به رنگ پوشش بدنشان تعریف می شود. گوشهای شان می توانند طبیعی باشد یا جراحی شوند ، دمشان کوتاه و مخروطی شکل است.

سایز و وزن :
ارتفاع پیت بول نر بالغ بین ۳۵ تا ۶۰ سانتیمتر در حالت ایستاده و می‌تواند از ۱۸ تا ۲۷ کیلوگرم وزن داشته باشد. تصور رایج که

سگ پیت بول

باید وزنی حدود ۴۵ کیلوگرم داشته باشد غلط است و درواقع سگهایی با این وزن در حلقه نمایش رد صلاحیت می شوند. ماده ها نسبت به نرها کوچکتر و حدود ۱۶ تا ۲۳ کیلوگرم وزن دارند.

رنگ و پوشش :
پیت بول یک پوشش یک لایه و کوتاه و براق دارد که به بدن نزدیک و در بافت کمی خشن است. تمام رنگ ها و الگوها در این نژاد مجاز می باشند به غیر از رنگ Merle و اینکه چشم ها هرگز نباید آبی باشند.

مراقبت های اصلاح :

پیت بول به هنگام نیاز باید حمام شود. به صورت هفتگی برس شده و گاه به گاه با یک دستمال مرطوب پاک شود تا پوشش آنها براق و سالم بماند. گوش آنها را به طور هفتگی برای علائم تحریک و عفونت یا ایجاد موم بررسی کنید. با یک گلوله پنبه ای و یک ماده شوینده تایید شده توسط دامپزشک گوشهای شان را تمیز کنید. توجه داشته باشید که هرگز با گوش پاک کن داخل مجرای گوش شان را تمیز نکنید. ناخن های شان را ماهی یکبار کوتاه کرده و هفته ای یکبار دندان های شان را جهت جلوگیری از ایجاد جرم و همچنین عدم ایجاد بوی نامطبوع هنگام پارس کردن مسواک کنید.

سگ پیت بول

سگ پیت بول

تاریخچه سگ پیت بول

سگ Staffordshire Bull Terrier از ترکیب مدل قدیمی بولداگ انگلیسی و تریرهای مناسب به وجود آمد. نژادهای دقیق تریرهایی که در این ترکیب استفاده شدند مورد بحث های زیادی بود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ویژگی های سگ آکیتا

اما امروزه معتقدند که در این ترکیب از نژادهای تریر

انگلیسی سفید ، تریر سیاه و قهوه ای و یا فاکس تریر استفاده شده است.

این ترتیب به عنوان Staffordshire Bull Terrier مشهور شد.

که در اصل توسط قصاب ها جهت هدایت گاوهایشان و توسط شکارچیان

جهت شکار گراز وحشی و سایر بازی ها مورد استفاده قرار میگرفت.

در نهایت از این نژاد در گاو بازی های خونین و جنگ با خرس استفاده میشد . در اواسط قرن ۱۸ این بازی ها ممنوع اعلام شد و جنگ سگ ها ، جای آنها را گرفت. سگ ها مجبور به جنگ با یکدیگر در میادین مخفی ای بودند که به Pits معروف بود. استافوردشایر به خاطر قدرت بدنی ، شجاعت ، استقامت و هوش خود در این جنگ ها بسیار موفق بود.

از سگ های مبارزه انتظار می‌رفت که مطیع و قابل اعتماد و به راحتی در همه زمان‌ها توسط صاحبان شان به کار گرفته شوند. استافوردشایر در اواسط قرن ۱۸ به ایالات متحده آمد و به عنوان Pit Bull Terrier, American Bull Terrier, American Pit Bull Terrier و بعدها Yankee Terrier شناخته‌شد. این نژاد برای اولین بار توسط باشگاه United Kennel در سال ۱۸۹۸ شناخته شده بود.
در سال ۱۹۳۶ همان نژاد توسط باشگاه American Kennel با عنوان Staffordshire Terrier پذیرفته شد.

این نژاد در تاریخ یکم ژانویه ۱۹۷۲ به American Staffordshire Terrier اصلاح شد. در این زمان پرورش دهندگان آمریکایی یک حیوان بزرگ‌تر و سنگین‌تر از نژاد اصلی Staffordshire Bull Terrier of England را توسعه دادند و بسیاری از مردم خواستند که سگشان را به عنوان یک نژاد مجزا از جدیدترین ثبت AKC از سگ Staffordshire Bull Terrier تشخیص دهند.

سایر پرورش‌دهندگان ترجیح دادند که نام اصلی آن یعنی American Pit Bull Terrier را حفظ کنند و در نتیجه این نژاد به دو بخش تقسیم شد. نژاد Pit Bull که توسط باشگاه United Kennel به ثبت رسید و نژاد Am Staff که توسط AKC به ثبت رسید. پیت بول بیش از ۵۰ سال به صورت مستقل از American Staffordshire Terrier پرورش داده شد. امروزه پیتبول ها مطیع و باهوش ، نگهبانان عالی و همچنین حیوانات خانگی فوق العاده ای هستند.

آنها به شدت بین آدمهای خوب و بد تمایز قائل می شوند. اعتبار فعلی پیت بول در ایالات متحده به Am Staff بر می گردد ، که البته همانطور که توضیح داده شد دارای یک تاریخ مشترک هستند و تنها در این کشور با نام های جداگانه شناخته می شوند. پیت بول های آموزش دیده بسیار مهربان و فوق العاده ملایم با بچه ها ، خانواده و دیگر حیوانات هستند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نژاد سگ وایمارانر

شخصیت :
پیت بول ها یک لکه ننگ همراه خود داشتند. آنها به سگهای جنگ بسیار وحشتناک معروف بودند و اغلب برنامه‌های خبر ، داستان‌هایی راجع به حمله پیت بول ها را برجسته می کردند، به‌گونه‌ای که شنیدن نام پیتبول باعث ایجاد ترس در قلب برخی مردم می شد. یک پیت بول به خوبی پرورش یافته و بزرگ شده در یک محل دوستانه ، کاملا مخالف این برنامه‌های است که در تلویزیون پخش میشد. پیت بول ها دوست داشتنی ، وفادار و همراهان عالی برای کسانی که یک شیوه زندگی فعال دارند هستند. آنها عاشق بودن با مردم بوده و می‌خواهند در تمام فعالیت های خانوادگی گنجانده شوند ، چه در اتومبیل سواری ، چه در قدم زدن در محله یا پارک. توصیفی که برخی از صاحبان این سگ از آن دارند این است که آنها را نوزادانی در بدن یک سگ

تشبیه می کنند.

الزامات فعالیت :

پیت بول ها نیازمند فعالیت های شدید هستند تا خوشحال باشند. پیاده روی های طولانی یا بازی های گوناگون با یک توپ در

حیاط خانه می تواند نیازهای حرکتی روزانه آنها را برآورده سازد .

پیت بول

، ورزشی کافی نداشته باشد مطمئناً شما را با حرکات مخرب خود مطلع خواهند ساخت .

آموزش و پرورش :
آموزش باید به زودی آغاز شود و همیشه توأم با یک روش کاملاً آرام و مطمئن باشد زیرا آنها به تنبیه شدن یا صدای خشن پاسخی نمی‌دهند. بهتر است آموزش ها در جلسات کوتاه و با توجه به میزان دقت پیت بول باشد. آن ها به سرعت بی علاقه می شوند حتی اگر به آنها پاداش دهید . آموزش یک پیت بول یک روند طولانی دارد و در هنگام انجام این امر باید صبور باشید . خانواده‌های دارای فرزند، باید

پیت بول نام نژادی از سگ است پیشتر نژادهای پیت بول تریر آمریکایی، استفوردشایر تریر آمریکایی، بولی آمریکایی یا امریکن بولی و استفوردشایر بول تریر هم به عنوان پیت بول دانسته می‌شدند. البته گاهی بولداگ آمریکایی هم در این رده جای می‌گرفت. بیشتر این نژادها در اصل سگ‌های مبارزه اند که از جفت‌گیری‌های ضربدری میان تریر و سگ‌های بولداگ بوجود آمده‌اند. پس از ممنوع شدن استفاده از سگ در ورزش‌های خونین، از این سگ‌ها به عنوان سگ نگهبان برای دامها (خوک و گاو)

و سگ شکاری استفاده شد و آنها مانند عضوی از خانواده شدند.

با اینکه نبرد خونین سگ‌ها در آمریکا ممنوع شده اما همچنان به صورت زیرزمینی ادامه دارد و پیت بول‌ها بهترین گزینه برای این

کاربردند.

بیشتربخوانید بیشتر بدانید

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ در خواب x بخوانید...