سگ گله

سگ گله

سگ گله


سگ گله

سلام عزیزان. هلث کده در ادامه مقالات خود به بررسی سگ گله و سگ های چوپان پرداخته. با ماباشید

 

نژاد سگ آناتولی

سگ چوپان آناتولی نوعی نژاد است که براساس قدیمی ترین سگ های شبه مستی مانند که بیش از هزاره در ترکیه زندگی کرده اند پرورش یافته است. این حیوان منحصراً کاری است که برای خدمت به انسان در نظر گرفته شده است و چنین حیوان خانگی نمی تواند بیکار باشد. با ورود چنین سگ به خانه ، شخص نه تنها یک دستیار را به دست می آورد بلکه مسئولیت سنگینی را نیز به همراه دارد. سگ برای مبتدیان مناسب نیست و نیاز به رویکرد ویژه دارد.

 

شایان ذکر است که این سگ ها چشم اندازی چشمگیر هستند. این جای تعجب آور نیست ، زیرا چوپان ریشه های خود را از ماست های خاورمیانه می گیرد ، که به اندازه بزرگ مشهور هستند. سگهای نر چوپان نر آناتولی به 79 79 سانتی متر و جرم 68 کیلوگرم در خزانه ها می رسند. جنس ماده ها از نظر اندازه کمی کوچکتر است ، حداکثر ارتفاع در تاج ها 76 سانتی متر و جرم آن 59 کیلوگرم است. چنین چوپانان حیواناتی بسیار قدرتمند هستند ، با این حال ، با وجود سنگینی و تحمل بیرونی ، آنها کاملاً آرام و اعتماد به نفس دارند.

شما می توانید سگ های این نژاد را با توضیحات زیر در مورد ظاهر تشخیص دهید:

  1. سگهای چوپان آناتولی یک سر بزرگ و نسبتاً گسترده دارند. بین گوش ها شکلی صاف دارد ، بین چشم ها یک خزنده بدون بیان وجود دارد. در حیوان سالم ، جمجمه متناسب با بدن است.
 1. بینی عمدتا به رنگ تیره است: سیاه یا قهوه ای تیره ، تلفظ شده.
 2. چشمان حیوان خیلی بزرگ نیست ، روی چنین پوزه بزرگی حتی کوچک به نظر می رسند. با این حال ، چنین نگاه مشتاقانه باعث می شود تا یک نگهبان توجه و مسئولیت پذیر به وجود بیاید. شکل چشم ها به شکل بادام است ، رنگ قهوه ای عمیق یا کهربا است. معمولاً چشمان عمیق تنظیم شده و از هم جدا هستند.
 3. سگهای چوپان آناتولی دارای گوشهای حلقوی مثلثی هستند که جلوی آن روی پوزه قرار می گیرند. طول گوش در حیوان به طور متوسط ​​است.
 4. گردن سگ به شکلی قوس دار ، بسیار قدرتمند و قدرتمند است.
 5. بدن سگ های چوپان متناسب است ، از شکل تا حدودی مربع است. حیوانات شکم محکم و سینه ای عمیق دارند. چوپانان آناتولی نیز با پشت عضلانی محکم ایستادگی می کنند.
 6. دم نمایندگان این نژاد طولانی و زیاد است ، با این حال ، اغلب آنها به صورت حلقه خورده می شوند.
 7. پاهای جلوی سگهای چوپان راست و پایدار است. پاهای عقب نیز به خوبی توسعه یافته و از استحکام بالایی برخوردار هستند.
 8. خود پنجه ها در این نژاد بیضی هستند. آنها دارای پنجه های قوی و انگشتان پایدار خم هستند.
 9. موهای چوپان آناتولی می توانند طول های مختلفی داشته باشند. نمایندگان این نژاد با موهای کوتاه از 2.5 سانتی متر وجود دارد ، همچنین حیواناتی با موهای بلند و دارای خز تا 10.5 سانتی متر نیز وجود دارد.یاد موهای چوپان ها مستقیم و مجعد نیست ، پالتوی مناسب نیز وجود دارد.
 10. رنگ در حیوانات این نژاد می تواند متنوع باشد. با این حال ، بیشترین گزینه ها رنگ مونوفونیک جامد با برنزه یا فاو در حضور ماسک و گوش تیره است.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  ضرب المثل های سگ

منشاء نژاد

در خانه ، نژادهای این سگ ها با نام آناتولی کرباش گفته می شود که ترجمه آن به صورت سر سیاه است. ریشه های آن به عمق قرن ها می رود ، اعتقاد بر این است که ظاهر اجداد این سگ ها 6000 سال پیش در منطقه ای رخ داده است که امروز ترکیه مدرن آن را اشغال می کند.

توسعه نژاد به روش طبیعی صورت گرفت ، حیوانات مجبور بودند به طور مستقل با شرایط سخت کوهستان سازگار شوند. چوپان آناتولی نوادگان قدیمی ترین نژادها – كنگالس ، آكباش است.

در دهه 70 ، پرورش دهندگان آمریکایی به این سگها علاقمند شدند. آنها فعالانه درگیر پرورش نژاد ، تدوین استاندارد و مراقبت از وراثت خوب بودند. آنها با نمایندگان سایر نژادها شروع به عبور از كنگال ترکیه كردند و نتیجه آن ظهور چوپان آناتولی بود.

در وطن ، این سگ ها به عنوان mestizos درک می شوند – ترکیبی از کانگال و آکباش ، یعنی در اینجا آنها شناخت خود را پیدا نکردند. اما به لطف چنین کارهایی ، تمام دنیا در مورد سگهای ترک یاد گرفتند و امروز بسیاری از پرورش دهندگان سگ این فرصت را دارند که چنین حیوان خانگی خارق العاده ای کسب کنند.

منشا نژاد

منشا نژاد

مراقبت و نگهداری از سگ چوپان آناتولی

مراقبت ویژه از چوپان آناتولی لازم نیست – فقط تغذیه ، پیاده روی ، فعالیت بدنی را فراهم کرده و به خوبی هنگام شستشو ، به خوبی شانه بزنید. با این حال ، نگهداری از چنین سگهایی نیاز به وقت آزاد ، فداکاری جدی ، صبر و عشق بسیار به حیوانات دارد. مانند هر سگ چوپان ، آناتولی نیز به آموزش احتیاج دارد ، کلاس ها نیز می توانند باشند ، یک حیوان با همان احساس مثبت آنها را درک می کند. نکته آخر این است که ذهن چوپان بسیار کنجکاو است ، نمایندگان این نژادها دوست دارند که یاد بگیرند ، مفید باشند و به هر وظیفه ای عمل کنند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ کوهستانی برنس

فقط دراز کشیدن روی مبل ، توله سگ آناتولی تبدیل به یک پرستار بچه ایده آل برای کودکان نمی شود ، یک سرپرست خانه ، محافظ خانواده و فقط یک همراه ، باید با این سگ سر و کار داشته باشید. با توجه به چنین ویژگی در محتوا ، اغلب شروع به کار کانگال برای افرادی که هیچ تجربه ای در پرورش سگ ندارند توصیه می شود ، با این وجود وجود تجربه بیشتر از کمک به شما آسیب می رساند ، زیرا تجربه در درجه اول کلیشه در درک است. اگر شخصی چوپان آلمانی زیادی پرورش داده باشد ، مهارتهای به دست آمده او را متوقف می کند ، و کانگال به طور مثال با تمایل به تصمیم گیری مستقل و نمایش رفتار “روبات مانند” کاملاً ناامید نخواهد شد. به ویژه ، این سگ تصمیم می گیرد که آیا کسی را به خانه اجازه دهد یا خیر ، و مالک فقط می تواند با نظر خود مطابقت کند. درمورد سلامتی ، حیوانات مستعد ابتلا به بیماری نیستند ، از بدو تولد ایمنی عالی دارند و تنها در صورتی که در طولانی مدت در یک پیش نویس قرار بگیرند از التهاب در گوش رنج می برند.

آموزش و استفاده

چوپان آناتولی بسیار باهوش است ، اما فوراً تواضع خود را با شخصی نشان نمی دهد. او باید اطمینان حاصل کند که با یک رهبر واقعی سر و کار دارد. در برخورد با او ، همیشه مهم است که بلافاصله کوچکترین تلاش برای تسلط متوقف شود. با کارباش باید یک دوره آموزشی اجباری را پشت سر بگذارید. به عنوان سگ اول ، او برای مبتدی مناسب نیست.

نمایندگان این نژاد جامعه پذیری اولیه بسیار مهم هستند ، در غیر این صورت زندگی در جامعه بشری برای آنها دشوار خواهد بود. همچنین چوپان به یک فشار روانی ثابت نیاز دارد.

آناتولی ها قادر به استدلال هستند – اگر به نظر آنها تیم مورد نیاز نباشد ، سگ تحت هیچ شرایطی آن را برآورده نمی کند.
به هر حال ، این نژاد همچنان توسط ترکها برای اهداف مورد نظر خود استفاده می شود. طبق یک رسم دیرینه ، گوش توله سگهای کرباس قطع می شود تا در هنگام نبرد با گرگها در آنها اختلال ایجاد نشود. سفارشی هنوز خود را فراتر از زندگی نکرده است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ تریر

در آفریقا از خصوصیات چوپان نیز برای محافظت از گله ها استفاده می شود ، اما نه از گرگ ، بلکه از یوزپلنگ. در روسیه ، اینها اغلب نگهبانان و همراهان خستگی ناپذیر هستند. در زیر عکس کانگال به طور مستقیم در کار به تصویر کشیده شده است.

تعامل با کودکان

سگهای چوپان آناتولی با کودکان صبور هستند ، اما نباید انتظار داشته باشید که یک سگ در بازی های سرگرم کننده برای یک کودک شریک زندگی شود. از این گذشته ، حتی در سنین پایین ، این نژاد مانند سایر توله ها مستعد بازی و شوخی نیست.

از نظر آناتولی ، کودک هدف محافظت است و کودک را می توان با خیال راحت تحت نظارت چنین مدافع هشدار قرار داد. سگ اجازه نخواهد داد کسی به کودک وارد شود یا او را از منطقه حفاظت شده بیرون بگذارد.

مطالب تصادفی برای شما:

رژیم غذایی

به دلیل انتخاب آن ، چوپان آناتولی نیازی به تغذیه خاصی ندارد. نکته مهم رژیم غذایی موفق گوشت است ، گوشت زیادی است که روزانه به او داده می شود. با این حال ، محصولات دیگر را فراموش نکنید – ماهی ، پنیر کلوچه ، غلات ، سبزیجات ، میوه. به یاد داشته باشید که سگ باید در سطح عمومی آب شیرین داشته باشد. اگر تصمیم دارید كنگال را با غذای خشک تغذیه كنید ، حتماً مواد غذایی با علامت “فوق العاده عالی” را انتخاب كنید.

این سگ های چوپان دوست دارند که به خوبی غذا بخورند ، بنابراین مهم است که اطمینان حاصل شود که سگ پرخوری نمی کند ، در غیر این صورت با چاقی روبرو خواهد شد. مانند توله سگ های همه نمایندگان بزرگ جهان سگ ، در طول رشد آنها بهتر است که محافظ محافظ را در رژیم غذایی قرار دهید تا از مفاصل محافظت شود.

بی ارزش است که چوپان آناتولی را به عنوان یک ساکن شهر به عنوان یک سگ کاناپه شروع کنید ، به هر حال او یک کارگر سخت کوش است و بدون کار از بین می رود. اما اگر این نژاد را دوست دارید ، پس از آن اوقات فراغت را برای سگ خود تهیه کنید ، در غیر این صورت آپارتمان شما را به یک بیابان تبدیل می کند.

سگ گله انگلیسی قدیمی (به انگلیسی: Old English Sheepdog)، نام یکی از نژادهای سگ است که خاستگاه آن به انگلستان بازمی‌گردد.

منبع:ویکی پدیا

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین نکات تقویت سگ x بخوانید...