سیب زمینی ترشی

سیب زمینی ترشی

سیب زمینی ترشی

سیب‌ زمینی ترشی گیاهی است از خانواده‌ی مرکبات که گل‌هایی شبیه به گل‌های آفتابگردان دارد. البته گل‌های این گیاه کوچک‌تر از آفتابگردان بوده و غده‌ی آن قابل مصرف است.

رنگ این سیبزمینی‌ها از زرد تا قرمز متغیر است. اصلی‌ترین ترکیب موجود در این ماده‌ی غذایی مانند سیبزمینی‌های معمولی نشاسته نیست بلکه کربوهیدراتی به نام «اینولین» است که برعکس نشاسته تأثیری در روی قند خون بیماران دیابتی ندارد.

سیب زمینی ترشی چیست

سیب‏زمینی ترشی در اغلب شرایط آب‏ و هوایی می‏روید و در مقابل خشکی مقاوم است. غده ‏های سیبزمینی ترشی در صورتی که برداشت نشوند بخوبی در زمین می‏مانند و سرمای تا ۱۵ درجه سانتی‏گراد زیر صفر را تحمل می‏نمایند. کاشت سیب زمینی ترشی از طریق کاشت غده‏های آن خیلی زود یعنی اوایل اسفند البته در روزهایی که رطوبت خاک مناسب برای به هم زدن و کاشت باشد صورت می‏گیرد. فواصل بوته‏ها ۷۰* ۶۰ سانتی‏متر و برای کاشت می‏توان از غده کامل یا از نصف غده استفاده کرد.

همین‏که گیاه سیب زمینی ترشی روییده و به ارتفاع ۳۵- ۳۰ سانتی‏متر برسد خاک دادن پای بوته‏ ها آغاز می‏شود. برداشت محصول سیب زمینی ترشی را می‏توان از اواخر مهر و اواسط آبان بسته به شرایط اقلیمی شروع کرد. در ایران در اغلب مناطق کاشته می‏شود. به ‏طور کلی سه رقم سیب زمینی ترشی کاشته می‏شود یک رقم با غده نخودی رنگ، یک رقم با غده صورتی رنگ و یک رقم با غده قرمز مانند سیب‏زمینی شیرین.

سیب زمینی ترشی با پوست

سیب زمین ترشی خام حاوی ویتامین‌های زیادی به خصوص ویتامین‌های A، C و 3B و عناصر دیگر می‌باشد. این ماده غذایی همچنین حاوی پتاسیم، آهن، تیامین، نیاسین، فسفر، مس، منیزیم، اسیدفولیک و اسید پانتوتنیک (ویتامین B5) است. اینولین موجود در سیب‌زمینی ترشی به فروکتوز تبدیل می‌شود و برای همین می‌تواند در افراد حساس باعث نفخ و باد شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  طرز تهیه آش دندونی

به عقیده متخصصان تغذیه، سیب‌زمین ترشی انرژی‌زا بوده و خواص ضدعفونی‌کنندگی دارد. این ماده غذایی همچنین می‌تواند باعث افزایش شیر خانم‌های شیرده شود. باید بدانید که میزان انرژی موجود در 100 گرم سیب‌زمینی ترشی حدود 76 کالری است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ماهی کیلکا x بخوانید...