سیمبالتین

سیمبالتین

سیمبالتین

نام تجاری :سیمبالتین ®

نام ژنریک :دلوکستین 20، 30 و 60 میلی گرم

طبقه‌بندی درمانی : ضد افسردگی، ضد نو رالژی ( ضد دردهای عصبی)

مکانیسم اثر :
مکانیسم عمل دقیق این دارو مشخص نیست اما عملکرد این دارو را می توان به افزایش سطح نوروترانسمیترهای سروتونین و نوراپی نفرین در نورون های پیش سیناپسی نسبت داد.

سیمبالتین ۲۰

موارد مصرف :

درمان افسردگی، کنترل درد با منشا عصبی

 

عوارض جانبی شایع :

عوارض شایع: بی اشتهایی، ضعف، کاهش اشتها، یبوست، سرفه، اسهال، گیجی، خشکی دهان، خستگی،سر درد، تعریق زیاد، بیخوابی، نازوفارنژیت، تهوع، گلودرد، تکرار ادار، استفراغ

عوارض با شیوع کمتر: اضطراب، سوءهاضمه، دیر انزالی، اختلال در نعوظ، احساس گرما و قرمزی صورت، گردن و بازوها، کاهش میل جنسی، شل شدن مدفوع، کرامپ عضلانی، درد عضلانی، ارگاسم غیر عادی، تب، لرزش، تاری دید، کاهش وزن

سیمبالتین ۲۰ دلوکستین

داروی دولوکستین از دسته داروهای ضد افسردگی است که در موارد ذیل کاربرد دارد:
– افسردگی های حاد و مقاوم به سایر داروها
-درمان اضطراب عمومی(GAD)
-کنترل دردهای سطحی عصبی دیابتیک(DPNP)
-کنترل فیبرومیالژیا(FM)
-کنترل دردهای مزمن عضلات اسکلتی(کمر درد مزمن – استئوآرتریت)

سیمبالتین 60

بخوبی از دستگاه گوارش جذب می‌شود. حداکثر غلظت پلاسمایی ۶ ساعت پس از مصرف خوراکی با معده خالی و ۱۰ ساعت با معده پر، غذا در معده جذب دارو را کم می کند.

عوارض سیمبالتین

سیمبالتا در درمان افسردگی و اضطراب استفاده می شود. علاوه بر این، دولوکستین برای کمک به تسکین درد عصب (نوروپاتی محیطی) در افراد مبتلا به دیابت و یا درد مداوم به خاطر شرایط پزشکی مانند آرتریت، درد مزمن، و یا فیبرومیالژیا (بیماری ای که باعث درد گسترده میشود) نیز مورد استفاده قرار میگیرد. راستینه در این مقاله اطلاعات بیشتری در مورد این دارو در اختیارتان قرار می دهد.

نام عمومی: دولوکستین HCL

سیمبالتا میتواند خلق و خوی، خواب، اشتها و سطح انرژی را بهبود بخشد و عصبانیت را کاهش دهد. این دارو همچنین می تواند درد ناشی از شرایط پزشکی خاص را کاهش دهد. دولوکستین به عنوان یک مهارکننده باز جذب سروتونین-نورپینفرین (SNRI) شناخته میشود. این دارو با کمک به بازگرداندن تعادل مواد طبیعی خاص (سروتونین و نوراپی نفرین) در مغز اثرگذار است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص تلفست

سایر کاربردها: این بخش شامل موارد استفاده این دارو که در برچسب های حرفه ای تایید شده برای دارو فهرست نشده اند اما ممکن است توسط افراد حرفه ای در مراقبت های بهداشتی تجویز شوند، می باشد. از این دارو تنها در صورتی برای بیماری هایی که در این بخش ذکر شده استفاده کنید که توسط فردی حرفه ای در زمینه مراقبت های بهداشتی تجویز شده باشد.

سیمبالتا میتواند برای کمک به درمان شرایط دردناک دیگر عصبی (درد نوروپاتیک) نیز مورد استفاده قرار گیرد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پوکساکیم 5 چیست x بخوانید...