شامپو کتوکونازول

شامپو کتوکونازول خوبه

شاید مهم ترین بخش در مراقبت از موها استفاده از شامپوی مناسب برای موهای سر است .شامپو ها انواع مختلفی دارند. برخی از آنها مناسب موی چرب و برخی دیگر مناسب موهای خشک یا معمولی هستند. در صورت بیماری های مختلف مانند شوره مو، ریزش مو و موارد دیگر نیز شامپو های مخصوصی توصیه می شود. شما باید شامپوی مورد نظر خود را با توجه به جنس موها میزان ریزش آنها، مدت زمان کثیف شدن دوباره مو و عواملی از این دست انتخاب کنید.

شامپو کتوکونازول

به جز شامپوهای معمولی که در بازار موجود هستند، انواع دیگری از شامپوها هم وجود دارند که اثرات درمانی قوی دارند. اثرات درمانی این شامپوها به دلیل ترکیبات خاص آنهاست. شامپو کتوکونازول نیز یکی از انواع شامپوهای درمانی است که فواید بسیاری برای مو دارد. در واقع شامپوی کتوکونازول برای از بین بردن عفونت های قارچی پوست سر تولید می گردد. شما با استفاده مداوم از این شامپو می توانید عفونت های موجود در پوست سر خود را درمان کنید و همچنین شوره سر را از بین ببرید.

شامپو کتوکونازول خارجی

 یکی از افرادی که کاندید استفاده از شامپو کتوکونازول هستند افراد مبتلا به بیماری پسوریازیس هستند. از عوامل مهم به وجود آمدن شوره سر می توان خشکی پوست سر را نام برد. در این موارد استفاده از شامپوی ضد شوره توصیف می شود. اما گاهی اوقات نیز این خشکی پوست به دلیل وجود نوعی قارچ در پوست سر است که شامپوهای ضد شوره معمولی تاثیر زیادی در درمان آنها ندارد. در این حالت نیز شامپوی کتوکونازول می‌تواند با کاهش دادن این قارچ در پوست سر باعث بهبود پوست و خلاص شدن از شر شوره ها شود.

شامپو کتوکونازول خوبه

بیماری پسوریازیس نیز یکی از بیماری‌ های پوستی است که باعث پوسته پوسته شدن پوست سر میشود و ایجاد قرمزی می کند. برای این افراد نیز استفاده از شامپو کتوکونازول به دلیل کنترل قارچ سر مناسب است. البته باید بگویم که این شامپو نیاز به تجویز پزشک ندارد و شما می توانید به صورت آنلاین و یا حتی بدون نسخه آن را خریداری کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  درمان موخوره شدید

شامپو کتوکونازول برای ریزش مو

از دیگر خواص شامپوی کتوکونازول می توان به افزایش رشد مو و کاهش ریزش آن نیز اشاره داشت. هر چند که این شامپو به صورت تخصصی در کاهش قارچ سر موثر است.
اگر پزشک این شامپو را برای شما تجویز کرد، بهتر است به دستور او برای مصرف این شامپو توجه کنید. در غیر این صورت دستور روی بسته بندی این شامپو را خوانده و طبق دستورالعمل روی آن عمل کنید. برای اثر بخشی بهتر این شامپو باید پس از شستن آن سر خود را به خوبی ماساژ دهید و اجازه دهید که این شامپو حداقل ۵ دقیقه بر روی پوست سر باقی بماند.

طریقه مصرف شامپو کوتوکونازول

شامپو کتوکونازول ۲ درصد

شامپو کتوکونازول در دو نوع ۱ درصد و ۲ درصد موجود است و میزان مصرف آن به تجویز پزشک بستگی دارد. ممکن است شما نیاز داشته باشید که به صورت روزانه موهای خود را با شامپو کتوکونازول شستشو دهید یا مانند موارد عادی هفته ای دو تا سه بار در حمام از این شامپو استفاده کنید.شامپو کتوکونازول یک درصد که اثربخشی ضعیف تری دارد را می توانید در همه جا بیابید؛ اما بهتر است شامپو کتوکونازول ۲ درصد را تنها با تجویز پزشک مصرف کنید.

شامپو کتوکونازول برای چیست

شرکت های زیادی شامپوی کتوکونازول را تولید می‌کنند که شما می توانید با مشورت پزشک یا دکتر داروخانه یکی از آنها را انتخاب کنید. پس از مصرف یک عدد از این شامپو در مورد میزان اثربخشی آن و ادامه روند استفاده از آن تصمیم گیری کنید.
از عوارض جانبی شامپوی کتوکونازول میتوان به تحریک پوستی اشاره کرد و ممکن است حتی برجستگی های جوش مانند در پوست سر به وجود بیاورد. همچنین در مواردی این شامپو باعث چربی یا خشکی موها می شود.
به طور معمول عوارض جانبی کوتاه مدت بوده و به زودی برطرف می شود؛ ولی اگر در حین مصرف این شامپو متوجه افزایش ریزش موی خود شدید حتماً با پزشک خود مشورت کنید. برای اثربخشی این شامپو حداقل دو تا چهار هفته زمان لازم است. اگر پس از یک ماه مصرف آن بهبودی در شرایط پوست و موی خود ندیدید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا شامپوی دیگری را جایگزین آن کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بتامتازون پماد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قرص رینوفکس 180 x بخوانید...