شربت آدی ژل اس

شربت آدی ژل اس

شربت آدی ژل اس

شربت آدی ژل اس با نام دیگر شربت آلومینیوم MGS از داروهای آنتی اسید و ضدنفخ است که به منظور رفع سوزش یا ترش
كردن معده، تجویز می‌شود.
یبوست از شایع‌ترین عوارض مصرف این دارو است.
سوزش معده یک درد همراه با سوزش در ناحیه سینه درست پشت قفسه سینه است، این درد اغلب در زمان دراز کشیدن یا خم شدن بیشتر می‌شود. شربت ادی ژل اس با نام دیگر شربت آلومینیوم MGS از داروهای آنتی‌اسید و ضدنفخ است که به
تسکین این درد کمک می‌کند.

شربت ادی ژل اس برای چیست

این داروحاوی آلومینیوم، منیزیم، سایمتیکون بوده و به منظور درمان علامتی سوزش معده ناشی از ترشح اسید، سوء هاضمه ناشی از اسید و ترش كردن معده، تجویز می‌شود. این دارو از طریق شیمیائی اسید معده را خنثی نموده و با کاهش کشش سطحی حباب‌های گاز در سطح مخاطی، از نفخ جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، سایمتیكون موجود در این فرآورده نیز اثر ضدنفخ دارد.

شربت آدی ژل اس ویکی پدیا

مقدار و نحوه مصرف
مقدار دقیق مصرف این دارو باید توسط پزشک، تعیین شود. به طور معمول به منظور پیشگیری از ترش کردن معده، مقدار ۵ الی ۲۰ میلی لیتر از شربت آدی ژل اس، ۲۰ دقیقه تا یک ساعت بعد از غذا، مصرف می‌شود. اثر این دارو در صورت مصرف قبل از غذا به عنوان ضد اسید، ۲۰ دقیقه تا یک ساعت باقی می‌ماند و در صورت مصرف یک ساعت بعد از غذا، اثر آن تا سه ساعت طول می‌كشد.

شربت آدی ژل اس در بارداری

مصرف این دارو در بارداری در صورتی مجاز خواهد بود که منافع آن بر عوارض احتمالی‌اش غالب باشد. بنابراین در بارداری تنها با تشخیص پزشک باید از آن استفاده کرد.
به نظر می‌رسد مصرف این داروی آنتی‌اسید برای مادران شیرده مشکل خاصی ایجاد نکند. با این وجود برای اطمینان بیشتر قبل از مصرف، با پزشک مشورت کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص ضد بارداری مارولون چیست؟

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پوکساکیم 5 چیست x بخوانید...