شربت برونسبان

شربت برونسبان

شربت برونسبان

شربت برونسبان Bronsban یک داروی خلط آور است که برای درمان التهاب تنفسی و درمان کردن سرفه های حاد مورد استفاده قرار می گیرد. برونسبان برای بیماری های رایج مانند برونشیت ، تنفس های کوتاه ، سوزش گلو و سرفه هم مناسب است. مصرف این دارو عوارض هم دارد و می تواند باعث بروز مشکلات گوارشی شود.
سرماخوردگی و سرفه در فصول سرد سال بسیار شایع است. این بیماری ممکن است چند روز طول بکشد و علائمی مانند سرفه ، آبریزش بینی ، گلو درد و تب داشته باشد. برای برطرف کردن این علائم ناخوشایند ناچار به استفاده از دارو هستید. دلیل ابتلا به سرفه های پشت سر هم را نمی توان گفت که سرما خوردگی است. بعضی از حساسیت ها هم می تواند باعث ایجاد سرفه شوند. استفاده از دارو  های خلط آور می توانند سرفه های مداوم را بهتر کنند. افزایش خلط می تواند باعث خروج انواه ویروس بیماری سرما خوردگی شود و سرفه ها هم به مرور کمتر می شوند و صدا به حالت عادی برمی گردد.

شربت برونسبان برای کودکان

میزان دقیق مصرف این دارو باید توسط پزشک مشخص شود. به صورت معمول مقدار این دارو برای درمان سرفه در بزرگسالان و افراد بالای 12 سال ، در حدود 1 قاشق غذا خوری پر و سه بار در روز است. این دارو برای کودکان 6 تا 12 سال هم باید در حدود یک قاشق غذا خوری نیمه پر و سه نوبت در روز باشد. این دارو بهتر است بعد از وعده صبحانه ، ناهار و شام استفاده شود.

شربت برونسبان در بارداری

شربت برونسبان در دوره بارداری و شیر دهی محدودیت مصرف ندارد.
دارو در دمای کمتر از 25 درجه سانتی گراد و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

عوارض شربت برونسبان

  • موارد مصرف دارو : درمان سرفه
  • عوارض دارو : مشکلات گوارشی
  • تداخل دارویی : تداخل دارویی گزارش نشده است
بیشتر بخوان بیشتر بدان  درباره عمق آب در اقیانوس هند و خلیج فارس

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشخصات سگ جک راسل تریر x بخوانید...