شستن کاغذ دیواری

شستن کاغذ دیواری

شستن کاغذ دیواری

در صورتی که در پوشش سقف و یا دیوارهای خانه خود از کاغذ دیواری استفاده نموده اید، دیر یا زود نیازمند تمیز کردن کاغذ دیواری و یا تعویض آن نیز خواهید بود. بسته به نوع، جنس لایه های کاغذ و همچنین چسب مورد استفاده در آن ها روش های متفاوتی برای شست و شوی کاغذ دیواری پیشنهاد می شود که توجه به آنها می تواند عمر کاغذ دیواری را افزایش داده و هزینه تعویض و نیاز به خرید مجدد کاغذ دیواری را رفع کنید.

شستن کاغذ دیواری با بخارشوی

توصیه می‌کنیم پیش از خرید کاغذ دیواری، حتما به ویژگی قابل شستشو بودن آن توجه کنید. با این حال در صورتی که کاغذ دیواری غیرقابل شستشو تهیه کردید، نگران نباشید. اگرچه شما نمی‌توانید کاغذ دیواری غیرقابل شستشوی را به سادگی کاغذ دیواری‌های دیگر بشویید، اما راه حل‌هایی برای تمیز کردن آن وجود دارد.

توصیه می‌کنیم اگر نمی‌خواهید کاغذ دیواری غیرقابل شستشوی‌تان کثیف شود، حتما هفته‌ای یک بار یا حداقل دو هفته یک بار آن را با یک دستمال حوله‌ای تمیز و خشک، گرد گیری کنید. این روش کمک می‌کند تا غبار روی کاغذ دیواری ماندگار نشود و دیوارتان سیاه و آلوده نگردد.

بسیاری بر این باورند که شما می‌توانید دیوارهای بلند را با جارو برقی تمیز کنید. در این صورت گرد و غبار روی کاغذ دیواری غیرقابل شستشو باقی نمی‌ماند. همچنین به جای جارو برقی می‌توانید از طی‌ حوله‌ای تمیز و خشک برای پاک کردن دیوار استفاده کنید. دراین صورت تمیز کردن کاغذ دیواری برایتان ساده‌تر می‌شود.

شستن کاغذ دیواری نی نی سایت

بسیاری تصور می‌کنند که اگر کاغذ دیواری قابل شستشو خیس شود، مشکلی پیش نمی‌آید. بهتر است بدانید اگر کاغذ دیواری قابل شستشو را با آب تمیز کردید، انتظار عمر بالا و کیفیت ماندگار از آن نداشته باشید، چرا که هیچ نوع کاغذ دیواری را نباید کاملا خیس کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  چاودار چیست

از این رو یک سطل را پر از آب گرم یا ولرم کنید و سپس مقداری مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. اسفنج را به ترکیب آب و مایع ظرفشویی آغشته کنید، آب اضافه آن را بگیرید تا مرطوب باشد. با کمک اسفنج مرطوب، کاغذ دیواری قابل شستشو را تمیز کنید. در پایان با یک دستمال نخی و خشک، کاغذ دیواری را تمیز و خشک کنید. البته مراقب باشید که کاغذ دیواری مرطوب باقی نماند.

یکی دیگر از روش‌های تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشو، استفاده از بخارشوی است. بخارشوی ساده‌ و سریع‌ترین روش پاک کردن دیوار می‌باشد. با این حال حتما مطمئن شوید که شستن کاغذ دیواری با بخارشوی، آسیبی به آن نمی رساند.

شستن کاغذ دیواری قابل شستشو

  • لکه ها را باید زود به زود از روی کاغذ دیوارى پاک کنید چرا که ممکن است لکه پایدار شود. خاک روى کاغذ دیوارى را حد الامکان زود تمیز کنید چرا ممکن است آن را بد رنگ کند و به مرور زمان آن را از جلا مى اندازد.
  • کاغذ دیواری را از پایین به بالا تمیز کنید. برای کاغذهای نازک استفاده از آب گرم تمیز بدون صابون، توصیه می‏شود. برای کاغذهای قابل شست‌ و شوی ضخیم تر، از محلول آب و صابون ملایم استفاده کنید.
  • معمولا لکه‌ها با آب ولرم و صابون ملایم از بین مى رود و بعد با آب پاکیزه آن را بشویید و با یک حوله آبگیر آن را خشک کنید، برای لکه‌هاى که عمیق تر است شما باید از پاک کننده‌هاى قوی تر استفاده کنید. حتما بعد از ماده پاک کننده شیمیایى از آب براى شست و شو استفاده کنید.

شستن کاغذ دیواری با بخارشو

مؤثرترین روش برای ازبین‌بردن گرد و غبار روی دیوار استفاده از جاروبرقی است. قبل از شروع، بُرس مخصوص تمیز کردن دیوار را روی جاروبرقی نصب کنید. بسته به طول لوله‌ی جاروبرقی شاید به یک نردبان برای دسترسی به نقاط بالاتر دیوار نیاز داشته باشید. این کار از خَش افتادن روی دیوار جلوگیری می‌کند. هر بار بخش کوچکی از دیوار را تمیز کنید و این کار را تا زمانی که کل دیوار تمیز شود ادامه دهید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ اشپیتز تریر

می‌توانید از جاروبرقی برای تمیز کردن کاغذ دیواری پارچه‌ای استفاده کنید، اما به‌شرطی که آن را روی دیوار نکشید.

شستن کاغذ دیواری

پارچه‌ای مخصوص گردگیری بردارید و آن را روی برس‌های جارو قرار دهید. جارو را به‌صورت چپ و راستی روی دیوار بکشید. این کار کمک می‌کند تا گرد و غبار گوشه‌ی دیوار را بگیرید. جارو را از بالا به پایین دیوار بکشید و گرد و خاک را تمیز کنید. با این روش مطمئن می‌شوید که همه‌جا به‌خوبی تمیز شده است.

  • اگر گرد و خاک روی زمین نشست، آن را جارو کنید.

شستن كاغذ ديواري

دیوار را مستقیم با دستمال تمیز کنید. اگر دیوارتان بلند است می‌توانید از نردبان برای تمیز کردن گوشه‌های دیوار استفاده کنید. از بالای دیوار شروع کنید و گرد و غباری که می‌بینید تمیز کنید. همان‌طور که به تمیز کردن ادامه می‌دهید مطمئن شوید که دستمال‌تان تمیز است. دستمال کثیف اثر لکه را روی دیوارتان باقی می‌گذارد.

روش شستن کاغذ دیواری

  • در صورت چکیدن شمع بر روی کاغذ دیواری، ابتدا شمع را با دقت فراوان و با نوک کارد از روی دیوار بکنید و سپس با مداد پاکن بقیه آن را خوب تمیز کنید.
  • برای پاک کردن لکه های مدادرنگی، از یک پارچه آغشته به مایع پاک کننده استفاده کنید و خواهید دید که به آرامی تمیز می شود. در صورت پررنگ بودن لکه های مدادرنگی می توانید با استفاده از یک مسواک و کمی خمیر دندان آن را تمیز کنید.
  • سعی کنید تا حد امکان بر روی کاغذ دیواری های غیر قابل شست و شو لکه ای ایجاد نشود، زیرا نمی تونید لکه ایجاد شده را به طور کامل از بین ببرید و کاغذ دیواری شیک و مدرن شما از نما می افتد! تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که با استفاده از یک گوش پاک کن تاحد امکان ذرات مواد قرار گرفته بر روی کاغذ را از روی آن برداشته و سپس توسط یک دستمال تمیز و خشک، لکه را پاک نمایید.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت بازی مومو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شستن کاغذ دیواری x بخوانید...