شکست عشقی برای دختر

شکست عشقی برای دختر

شکست عشقی برای دختر


شکست عشقی برای دختر

شکست عشقی برای دختر ها چگونه است؟ دختران پس از شکست عشقی چه حال و روزی دارند؟ چه کار کنند که حالشان بهتر شود؟ با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات را بگیرید.

شکست عشقی دختر

شکست عشقی یا ضربه روحی شدید مانند از دست دادن یکی از نزدیکان می‌تواند باعث احساس فشار بروی ناحیه قفسه سینه شود و احساس دردی شبیه حمله قلبی یا کم شدن حجم نفس‌ها و اختلال در کارکرد قلب شود.

طبق تحقیقاتی که در مجله علمی New England Journal of Medicine منتشر شده است نتایج بررسی‌ها بروی دختران ۱۹ ساله که سابقه بیماری قلبی نداشته اند، احساس سردرگمی و شکست عشقی می‌تواند باعث بهم خوردن هورمون‌های بدن و اختلال در کارکرد قلب و در نتیجه بدن را در مواجهه با خطر حمله قلبی قرار دهد.

زمانی فرا رسیده که شکست عشقی شما را تبدیل به فردی تنها کرده است و اساسا اینکه بخواهید تنهایی خود را دوباره با همان فرد رابطه قبلی تان که هر روز با او در ارتباط بوده اید پر کنید امکان پذیر نیست، خب راه حل این هست که تنهایی را باید کنار بگذارید. برای این کار به سراغ دوستان صمیمی خود بروید و با آنها معاشرت داشته باشید. به زودی روابط جدیدی را شکل خواهید داد که از احساس شکست عشقی دختر یا پسر شما می‌کاهد.

برای شروع درمان چه کنیم؟

هیچ راهی برای جلوگیری از جدایی در عشق وجود ندارد. قلب شما شکسته می شود اما این یک حس جسمانی حقیقی نیست. در حقیقت همه انسان ها می دانند که قلب واقعا نمی تواند شکسته شود اما یک درد فیزیکی در قفسه سینه عاشق به وجود می آید. تحقیقات اخیر نشان داده اند که ما یک زخم عاطفی را در خود احساس می کنیم. واژه هایی همچون “دلشکسته”، “روح زخمی” و “احساس درد” ساده نیستند. یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه میشیگان به تازگی عنوان کرده اند که درد احساسی همان بخش از مغز را فعال می کند که با درد فیزیکی تحریک می شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت عشقم

بنابراین برای شروع بپذیرید که شما زخمی هستید و باید از خودتان مراقبت کنید. باید صبور و مهربان باشید و در صورتی که بیماری جسمی دارید، خود را تقویت نمایید. این بدان معنا نیست که باید به رختخواب بروید و وقت تان را هدر دهید. این به شما کمک نمی کند اما اگر در محل کار یا مشغول تحصیل هستید به خودتان سخت نگیرید. اگر زندگی تان را به خاطر یک شکست عشقی متوقف کنید همیشه احساس درد و ناراحتی خواهید داشت. پس به یاد داشته باشید که زندگی ادامه دارد.

شکست عشق دختر

بدانید که شما تنها نیستید. طبق یک نظرسنجی در حوزه روانشناسی اجتماعی، 98% از ما حداقل یک بار دچار شکست عشقی شده ایم. از عواقب جدایی در عشق این است که شما احساس غم، اندوه، تنهایی و دل شکستگی می کنید. شما احساسی بد با شرمندگی را تجربه خواهید کرد و در نهایت عمیقا شروع به نگرانی می کنید که بسیار اشتباه است.

شما سوالاتی دردناک از خود می پرسید و ممکن است برای رسیدن به آرامش به خوردن غذا، بستنی و شیرینی روی آورید و مدام به خود خواهید گفت بله من یک زن چاق و پر خورم و شاید او به این خاطر است که مرا دوست ندارد. نیازی به غصه خوردن نیست. شاید شما دو نفر فقط برای اینکه شریک زندگی هم باشید مناسب نیستید. همین!

دلبستگی نا امن

سعی کنید درک کنید آیا دل بستن به کسی که هیچ علاقه ای به شما ندارد، تبدیل به یک عادت در زندگی شما شده است؟ روانشناسان معتقدند عشق ورزیدن به کسی که شما را رد می کند می تواند یک الگوی تکراری برای برخی از افراد باشد. این ممکن است ریشه در کودکی افراد داشته باشد به خصوص اگر “دلبستگی ناامن” را تجربه کرده باشند. این بدان معنی است که بزرگسالانی که به آنها وابستگی داشتند به طور مرتب در دسترس نبودند بنابراین چنین افرادی مدام طعم جدایی و به گونه ای شکست عشقی را از کودکی چشیده اند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  شکست عشقی به ترکی

یکی از راه های فکر کردن در این مورد این است که از خودتان بپرسید آیا قبلا هم پیش آمده کسی را دوست داشته باشید که شما را رد کرده است؟ سعی کنید صادقانه ارزیابی کنید تا ببینید نوعی عادت وجود دارد یا خیر. اگر چنین احساسی دارید سعی کنید به یک روانشناس مراجعه کنید تا مشکل حل شود.

شکست عشقی در دختر

از خودتان بپرسید آیا ترجیح می دهید هرگز هیچکسی را دوست نداشته باشید؟ به قول آلفرد لرد تنیسون “از دست دادن عشق بهتر از آن است که هرگز عاشق نشوید.”

شاید در لحظات پس از جدایی که درد شکست عشقی را پشت سر می گذارید فکر کنید نباید هرگز عاشق می شدید اما گاهی در چنین روزهایی، نکات زیبایی وجود دارد.

اینها دقیقا لحظات زندگی ما را می سازند.

شاید این نکته چندان سودمند نباشد اما شواهدی وجود دارد که اثبات می کند عشق نافرجام هم به عاشق و هم به معشوق آسیب می زند.

بررسی عاشق و معشوق

در یک مطالعه بیش از 200 نفر از طرفین شکست عشقی مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد معشوق هم پس از جدایی از احساس گناه و اضطراب رنج می برد و احساس قربانی شدن دارد.

در نهایت تلاش برای جستجوی پایان رابطه را تمام کنید.

یکی از سخت ترین قسمت های عشق نافرجام این است که طرف مقابل هرگز آنچه شما می خواهید را به شما نمی دهد.

شما شاید به دنبال شواهدی مبنی بر اینکه کار تمام شده باشید اما آنچه شما واقعا می خواهید اثبات این واقعیت است.

این ممکن است کمی سختگیرانه به نظر برسد اما در واقع دو راه حل وجود دارد:

یکی اینکه شما می پذیرید این در طولانی مدت تبدیل به عادت و الگوی زندگی شما شده و می خواهید با آن زندگی کنید. اگر به این نتیجه رسیدید سعی کنید راه هایی را پیدا کنید که با آن راحت باشید. دوم اینکه سعی کنید همه چیز را به راحتی پشت سر بگذارید بدون آنکه به رابطه قبلی فکر کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  شکست عشقی دکتر انوشه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نی نی سایت عشقم x بخوانید...