شکست عشقی در مردان

شکست عشقی در مردان

شکست عشقی در مردان


شکست عشقی در مردان

شکست عشقی در مردان بسیار دردناک است. هر مردی ممکن است در طول زندگی خود یک بار این درد را تحمل کند. در این مقاله می خواهیم به شکست عشقی در مردان بپردازیم.

شکست عشقی در مردان شعر

به حرمت نان و نمکی که با هم خوردیم

نان را تو ببر که راهت بلند است و طاقتت کوتاه!

نمک را بگذار برای من میخواهم این زخم همیشه تازه بماند

*************

می گویند : خوش به حالت!

از وقتی که رفته حتی خم به ابرو نیاوردی…!

نمی دانند بعضی دردها کمر خم می کنند، نه ابرو

*************

قلبی خاکی داشتم ، آدما خیسش کردند
گِل شد ، بازی کردند ، خشک شد ، خسته شدند
زدند شکستند ، خاک شد ، پا رویش گذاشتند ، رد شدند…

*************

نه هوا سرد نیست…

سرمای کلامت دیوانه ام میکند…

بی رحــــم! شوق نگاهم را ندیدی؟

تمام من به شوق دیدنت پر میکشید…

ولی همان نگاه بی تفاوتت

برای زمین گیر شدنم کافی بـــــــــــــود

*************

آغوش هیچ خیالی بوی آشنای بازوانت را نداشت

و نجوای هیچ بارانی همصدای لب های تو نبود

اینک تو را بی خیال و بی باران

کجای این شب حسرت جستجو کنم ؟

*************

فقط رفت بدون کلامی که بوی اشک دهد

فقط رفت بدون نگاهی که رنگ حسرت داشته باشد

فقط رفت و من شنیدم آرام گفت : آخیش راحت شدم!

*************

سخته از بغض گلو درد داشتن

سخته از گریه یه جفت چشم همیشه تر داشتن

سخته تو حسرت یک نگاه موندن

سخته عشق یک طرفه داشتن

*************

هنوز نیامده ای خداحافظ؟

تقصیر تو نیست

همیشه همین گونه بوده

برو اما من پشت سرت دست نه ، دل تکان می دهم

علائم شکست عشقی در مردان

شکست عشقی در مردان نیز شباهت چندانی با زنان ندارند. اما به دلیل بعضی شرایط سخت ممکن است مردان بیشتر از زنان تمام کنده ارتباط باشند.

فرق نمی کند که شما تمام کننده هستید یا طرف مقابل تمام کننده رابطه بوده به هر حال باید بدانید اگر هدف ازدواج یا حفظ آن را داشته باشید می توانید حتی بعد از شکست عشقی مجدد عشق خود را بازگردانید.

در پایان این مطلب مقالاتی در مورد بازگشت قرار داده ام.

به هر حال اگر تصمیم خود را گرفته اید و قصد دارید با پشت سر گذاشتن عشق سابق شکست عشقی خود را بهبود دهید پس این مطلب را تا انتها بخوانید.

تاثیر باورها در شکست عشقی

باورها نقش مخربی بر عبور از شکست عشقی در مردان بازی می کنند. البته همانطور که بیشتر اشاره کردم این موضوع فقط مربوط به مردان نیست بلکه مربوط به همه انسان ها است.

همه انسان ها رویدادهای گذشته را در ضمیر ناخودآگاه ذخیره می کنند تا ساختار باورها را تشکیل دهند.

شعرهای عاشقانه، فیلم ها و ترانه های رمانتیک به بخشی از زندگی تبدیل می شوند و دیدگاه های مختلف را درباره ی شکست عشقی در مردان، جدایی، روابط و عشق های بی هدف شکیل می دهند.
آهنگ ها یا فیلم های عاشقانه ذهن مردان را با باورهای جدید درباره ی شکست عشقی در مردان برنامه ریزی می کنند تا افراد تصور کنند جدایی از عشق سخت و غیرممکن است.

درحالی که مطالعات و تحقیقات علم روانشناسی نشان داده است هر کسی با دنبال کردن مراحل درست به راحتی می تواند از شکست عشقی عبور کند.

باوهای نادرست

مردانی که نتوانند در مدت کوتاه از شکست عشقی عبور کنند یا پس از مدتی مجدد به طرف مقابل فکر کنند مردانی هستند که ممکن است در رابطه خود نیز ضعیف باشند و اعتماد به نفس کافی را از خود نشان ندهند.

همین امر خود باعث چرخه بازگشت و جدایی می شود. یعنی این مردان چه موفق به بازگرداندن عشق خود شوند چه وارد رابطه ای دیگر، مجدد شکست عشقی را تجربه خواهند کرد.

در ادامه به باورهای غلطی اشاره خواهم کرد که در مردان موجب شکست عشقی می شود.

  • عشق غیر قابل پیش بینی است: مردان پس از شکست عشقی فکر می کنند عشق چیز جادویی است. این مردان تصور می کنند عشق فراتر از علم و منطق ایجادی می شود. مردانی که شکست عشقی دردناکی را تجربه می کنند این باور غلط را دارند که فراموش کردن معشوق و شکست بسیار دشوار و در بعضی موارد غیر ممکن است.
  • می توانید فقط عاشق یک نفر شوید: عشق واقعی فقط یک بار اتفاق می افتد و فراموش کردن عشق اول بسیار دشوار و غیر ممکن است. نیمه گمشده یکی از باورهای غلط مردان و در بسیاری موارد دختران در مورد شکست عشقی است.
  • جدایی همیشه با درد و رنج همراه است: این باور غلط هم در مردان و زنان دیده می شود. بعضی مردان پس از شکست عشقی تصور می کنند مانند فیلم ها شکست عشقی فرد را غمگین، افسرده و شکست خورده می کند و تا زمانی که معشوقش بازگردد باید به غصه خوردن ادامه دهدم

باورهای درست

براساس تعریف علمی عشق احساسی است که با آزاد شدن مواد شیمیایی خاصی در بدن تجربه می شود.

این مواد شیمیایی زمانی در بدن فرد آزاد می شوند که با شخصی مطابق با بیشترین معیارهای موجود در ضمیر ناخودآگاهش رو به رو شده و ارتباط برقرار کند.

این معیارها بر اساس تجربیات گذشته، موقعیت های مختلف زندگی و رابطه با خانواده در ضمیر ناخودآگاه شکل می گیرند.(نگاه کنید به روانشناسی عشق).

اگر مردان می خواهند از شکست عشقی خود عبور کنند باید با دلایل علمی و باورهای صحیح در مورد عشق رو به رو شوند.

در ادامه به حقایت علمی و حقایت روانشناسی در مورد عشق اشاره می کنم ( این واقعیت ها برای همه انسان ها مشترک است):

  • عشق واقعی ممکن است بازهم پیدا شود: اگر با فردی مطابق با معیارهای موجود در ضمیر ناخودآگاهتان ملاقات کردید به این معنی نیست که هیچ کس دیگری نمی تواند با معیارهای شما سازگار و مطابق باشد. یکی از کلید های اصلی موفقی در فراموش کردن معشوق و شکست عشقی این است که بدانید افراد زیادی در دنیا می توانند فرد دلخواه شما برای انتخاب شریک زندگی باشند.
  • عشق قوانین مشخصی را شامل می شود: همه ی ما عاشق افرادی می شویم که کامل کننده ی ضعف های مان بوده و در شرایط مشخصی رفتاری مشابه با رفتار خودمان نشان دهد. حتی اگر عشق به طرف مقابل بدون هیچ دلیلی به نظر برسد اما در حقیقت ذهن ما زمانی شروع به پردازش احساسات نسبت به یک فرد خاص می کند که در طرف مقابل سازگاری هایی با معیارهای ضمیر ناخودآگاه بیابد.
  • شکست عشقی تنها چندروز با درد و رنج همراه خواهد بود: احساسات بد و ناخوشایند بعد از شکست عشقی و جدایی امری طبیعی می باشد اما این احساسات باید تنها برای چند روز ادامه پیدا کند.

 

بیشتر بخوان بیشتر بدان  شکست عشقی پسر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نی نی سایت رمانتیک x بخوانید...