طبع گزنه

طبع گزنه

طبع گزنه

طبع گزنه جزو داروهای گیاهی پرخاصیت بوده که در طب سنتی کاربرد زیادی دارد.

استفاده از روغن گزنه، چای و دمنوش گزنه، و استفاده از برگهای خشک آن نیز خواص زیادی دارد.

از گزنه برای کنترل و درمان دیابت نوع ۲، و بزرگی پروستات استفاده می شود.

همچنین شما می توانید با نظر پزشک از فواید کپسول گزنه نیز بهره ببرید.

طبع گزنه چیست

گزنه حاوی ترکیباتی مانند تانن ، لسیتین ، اسید فرمیک ، نیترات پتاسیم و کلسیم ، آهن است و دارای ویتامین c و نوعی گلوکوزید می باشد که سبب قرمز شدن پوست می شود . ماده قرمز رنگی به نام اورتی سین از سرشاخه های این گیاه استخراج می گردد.

طبع گزنه در طب سنتی

بیشتربخوانید بیشتر بدانید

گزنه حاوی اسیدهای چرب است که سطح تستوسترون را بالا می برد و باعث افزایش میل جنسی می شود و با افزایش جریان خون میل جنسی را تقویت می کند.

گزنه حاوی منیزیم و آهن است افرادی که کم خونی دارند با نوشیدن دم کرده آن کم خونی را بهبود می دهند.

گزنه حاوی ویتامین ث است و رادیکال های آزاد پوست را از بین می برد و خواص قلیایی آن چربی پوست را تنظیم می کند.می توانید برگ گزنه را بجوشانید و آن را بکوبید و روی پوست ماسک کنید تا چربی پوست را تنظیم کنید.

طبع گزنه گرم یا سرد

گزنه به دلیل دارا بودن ویتامین ث، رادیکال‌ های آزاد در پوست را از بین برده و خواص قلیایی آن باعث می شود چربی صورت تنظیم شود

می توانید برگ گزنه را جوشانده و سپس آن را بکوبید و بر روی پوست بگذارید، علاوه بر این ترکیب آن با مواد دیگر برای تهیه ماسک خانگی در بهبود پوست چرب و تنظیم چربی موثر است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سیاه توسه

طبع گزنه چیه

بدن ما به دلیل مصرف شیرینی جات و مواد افزودنی، سموم دفع نشده زیادی را در بدن نگه می دارد دم کرده گزنه به باعث از بین رفتن یا کاهش این سموم به خصوص اوره می شود و نتایج درخشانی در این مورد حاصل شده است.

به طور کلی گزنه یک ماده سم زدای قوی است که به بهبود دستگاه لنفاوی در بدن کمک می‌کند و به کلیه برای سم زدایی کمک می کند، جوشانده گزنه برای سم زدایی بسیار مفید است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواص دمنوش مریم گلی x بخوانید...