طریقه رفتن به جزیره هندورابی

طریقه رفتن به جزیره هندورابی

طریقه رفتن به جزیره هندورابی

طریقه رفتن به جزیره هندورابی (هِندُرابی) یکی از جزایر خلیج فارس و از توابع جزیره کیش و در حد فاصل جزیره کیش و جزیره لاوان می ‎باشد. این جزیره در سال ۱۳۸۹ به همراه فارور کوچک و بزرگ به منطقه آزاد کیش الحاق شد. این جزیره بسیار بکر است و جمعیت اندکی در آن زندگی می‎کنند. طبق سرشماری سال ۱۳۹۶، ۱۹۱ نفر شامل ۵۰ زن و ۱۴۱ مرد در این جزیره زندگی می ‎کنند. آنها عرب تبار هستند و به زبان‎های عربی و فارسی صحبت می کنند.

از ویژگی های این جزیره زیبا باید به مسطح بودن آن اشاره کرد. بلند‎ترین نقطه هندورابی بیشتر از ۴۵ متر ارتفاع ندارد و در این جزیره تقریبا هیچ ارتفاعی نخواهید دید. یکی دیگر از ویژگی ‎های هندورابی که این جزیره را برای بازدیدکنندگان جذاب می‎ کند؛ وجود جاذبه ‎های تاریخی در کنار زیبایی‎ های طبیعی آن است.

طریقه رفتن به جزیره هندورابی

از مطالب زیر هم دیدن کنید

قبل از اینکه درباره جاذبه ‎های گردشگری هندورابی حرف بزنیم؛ باید درباره طریقه رفتن به جزیره هندورابی توضیح دهیم. درواقع اگر بخواهید زمینی سفر کنید؛ باید از جزیره کیش به هندورابی بروید. در پاسخ به این سوال که چگونه از کیش به هندورابی برویم باید گفت از طریق قایق ‎هایی که در اسکله ماهیگیری کیش موجود است باید به هندورابی رفت. وقتی سوار یکی از این قایق ‎ها شوید یک ساعت و نیم بعد در هندورابی خواهید بود. همچنین از بندر چیرویه نیز می‎توانید با قایق خود را به هندورابی برسانید. از چیرویه تا هندورابی تنها ۲۰ دقیقه فاصله است.

نحوه رفتن به جزیره هندورابی

از آنجایی که فرودگاه هندورابی در سال ۱۳۹۶ به بهره ‎برداری رسیده است؛ راه دوم رسیدن به این جزیره راه هوایی است. با این حال هنوز بیشتر گردشگران راه اول یعنی سفر زمینی را برای رسیدن به هندورابی انتخاب می کنند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  پارک جنگلی چاهکوتاه

در جزیره هندورابی یک روستا به همین نام وجود دارد. در این روستا خانه ‎هایی که از مرجان و سنگ و گچ ساخته شده اند؛ وجود دارد. یک مغازه کوچک به ‎عنوان سوپر مارکت در این روستا وجود دارد که گردشگرانی هم که خارج از روستا کمپ می ‎کنند؛ اگر نیاز به خرید داشته باشند به این مغازه مراجعه می کنند. یک نکته درباره مردم روستا این است که آنها به زبان عربی صحبت می کنند ولی اگر شما به زبان عربی مسلط نیستید؛ حتما می توانید در روستا کسانی که متوجه زبان فارسی می شود را پیدا کنید. در نزدیکی این روستا از دو روستای الدورات و الصراه که در قدیم پایگاه پرتغالی ‎ها در جنوب ایران بوده نیز نیز دیدن کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ییلاق گرسماسر x بخوانید...