طناب زدن لاغری نی نی سایت

طناب زدن لاغری نی نی سایت

طناب زدن لاغری نی نی سایت


طناب زدن برای لاغری

طناب زدن برای لاغری بی شک یکی از موثر ترین تمارین برای لاغری هست. در ایم مقاله هلث کده این مساله را کامل و علمی بررسی خواهیم کرد.

طناب‌زنی

طناب‌زنی ، طناب بازی یا طناب‌زدن یک ورزش ساده است که کودکان و نوجوانان برای بازی یا ورزش از روی طناب می‌پرند. در طناب‌بازی یک یا چند شرکت‌کننده طناب را طوری تاب می‌دهند که از زیر پاها و بالای سرشان بگذرد. ممکن است یک شرکت‌کننده طناب را بچرخاند و خود از رویش بپرد یا چند شرکت‌کننده (دست‌کم سه نفر) به ترتیب دو نفر طناب را بچرخانند و یکی از روی آن بپرد. شکل چند نفرهٔ این بازی را با دو طناب هم انجام می‌دهند.

طناب زنی از دید پزشکان

دکتر بورتز در مجله انجمن پزشکی آمریکا در سال ۱۹۸۲ گفته بود؛ در حال حاضر دارویی وجود ندارد که بتواند مانند تمرین‌های ورزشی ضامن سلامتی انسان در طول عمر او باشد. همچنین از بورتز سؤال می‌کنند که چه نوع تمرین ایروبیکی که مناسب و کم هزینه نیز باشد را برای مقابله با سالخوردگی پیشنهاد می‌کند؟ و او در پاسخ می‌گوید؛ طناب زدن. زیرا نه تنها یک ورزش خوب و قدیمی است بلکه هوازی نیز هست.

دکتر کوپر،

مؤسس انجمن تحقیقات هوازی در دالاس تگزاس و همچنین ابداع‌کننده سیستم امتیاز تأثیر ورزش‌های متفاوت می‌گوید: امتیاز طناب‌زدن از هیچ ورزش دیگری کمتر نیست. در حال حاضر میلیون‌ها نفر زن و مرد، پیر و جوان در تمام دنیا به طناب بازی مشغول اند و از آن لذت می‌برند. طناب بازی فعالیتی است که به شکل ساده اش برای کودکان ۴ تا ۵ سال و به صورت پیشرفته اش برای قهرمانان ورزشی مناسب است. در سال ۱۹۸۰ میلادی سازمان بین‌المللی طناب بازی و انجمن طناب بازی کانادا تأسیس شد و در سال ۱۹۹۱ میلادی فدراسیون جهانی طناب بازی تشکیل گردید.

از آنجا که طناب‌بازی هم ورزشی هوازی‌ست

و هم در حرکت پاها هماهنگی ایجاد می‌کند، در میان ورزشکاران حرفه‌ای به ویژه بوکسورها و کشتی‌گیران رواج دارد. تکنیک‌های پرش از روی طناب نسبت به سایر فعالیت‌های ورزش حرفه‌ای به سادگی آموخته می‌شود و از این رو افراد به صورت فردی یا گروهی، در سنین مختلف و با تناسب اندام متفاوت می‌توانند در آن شرکت کنند. بیشترین اثربخشی طناب‌بازی به عنوان ورزش در حالتی‌است که با دیگر فعالیت‌های هوازی نظیر پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و دویدن به شکل روزمره همراه شود.

اگر در هر دقیقه بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ طناب بزنید، در هر ساعت ۷۲۰ کالری می‌سوزانید و این میزان دو برابر سوخت کالری در ورزش‌هایی نظیر تنیس و والیبال است. به گفته دکتر لئونارد شوارتز (متخصص قلب و عروق)، اگر به جای حذف یک وعده غذا از برنامه روزانه بتوانید طناب بزنید ۹۰ درصد از آنچه که از دست می‌دهید چربی‌های اضافه خواهد بود. همچنین اگر بتوانید روزانه معادل ۱۵۰۰ کالری از طریق ورزش بسوزانید (که این میزان پنج برابر مقداری است که انجمن قلب آمریکا برای تناسب اندام تجویز می‌کند) با سرعت بسیار زیادی کاهش وزن خواهید داشت. حتی اگر هدف شما سوخت کالری نباشد، از طناب زدن مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد.

 

انواع طناب

با توجه به سطح شخص و اهداف فرد از طناب‌زدن، نوع طناب‌ها نیز متفاوت است.

انواع طناب

انواع طناب

طناب چرمی

این طناب بیشتر برای افزایش قدرت فرد مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین دلیل به طناب بوکس معروف است. این نوع طناب به علت اینکه برای چرخاندن آن باید قدرت بیشتری صرف کرد، برای افراد مبتدی مناسب نیست چون احتمال آسیب‌دیدگی وجود دارد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  خواص پاپ کورن

طناب PVC

بهترین نوع طناب‌های سرعتی برای بهبود مهارت پرش، این نوع طناب است. این نوع طناب از طناب‌های ضخیم پی‌وی‌سی ساخته شده‌است.

طناب کابلی

این طناب‌ها از جنس کابل نازک هستند و کشسانی بالایی ندارد. این نوع کابل برای تمرین‌های سرعتی مورد استفاده قرار گرفته اما احتمال خراب شدن‌شان زیاد است همچنین در سرعت‌های بالا احتمال اصابت به اعضای بدن وجود دارد و آسیب جدی به شخص وارد می‌کند.

طناب تزئینی

این نوع طناب از تیکه‌های پلاستیکی یا پنبه‌ای تشکیل شده‌است که به یکدیگر متصل شده‌اند و در مدارس و فضای آزاد مورد استفاده قرار می‌گیرد و با توجه به تنوع در وزن آن برای رده‌های سنی متفاوت قابل استفاده است.

طناب پنبه‌ای یا نایلونی

این طناب‌ها چرخش‌های آرام و بلندی دارند که برای ورزشکاران توصیه نمی‌شود و بیشتر توسط افراد عادی و مبتدی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

منبع:ویکی پدیا

 

بهترین ورزش چربی سوز چیست و چگونه کالری سوزی با ورزش را تجربه کنیم؟

شاید خیلی از افراد نتوانند به باشگاه بروند. حداقل در این روزهای کرونایی باید در خانه بمانیم و رفتن به باشگاه را کنار بگذاریم.  با این حال نباید ورزش کردن را ترک کرد.‌ دیگر نگران نباشید. راه‌های زیادی وجود دارد تا بتوانید در خانه ورزش کنید. چربی سوزی و کاهش وزن نیز برای همه ما مهم است. در این مقاله قصد داریم بهترین ورزش چربی سوز و کالری سوزی با ورزش را معرفی کنیم. با انجام هرکدام از این حرکات چربی سوز می‌توانید به وزن و اندام ایده‌آل برسید.

مطالب تصادفی برای شما:

در ۱۰ دقیقه ۱۰۰ کالری بسوزانید!

محققان به این نتیجه رسیده‌اند که دو یا سه مرتبه ورزش کوتاه ۱۰ دقیقه‌ای در طول روز می‌تواند به اندازه ورزش‌های بلند مدت تاثیر گذار باشد. کلید کار این است که روی شدت و زمان تمرینات تمرکز کنید. حال چطور می‌توانیم به تمرینات ورزشی شدت اضافه کنیم؟ فعالیت‌هایی که تاثیر گذاری بالایی دارند را امتحان کنید؛ از جمله دویدن، طناب زدن یا پلایومتریک. اگر از چنین ورزش‌هایی خوش‌تان نمی‌آید، می‌توانید ورزش‌هایی با شدت کمتر را امتحان کنید.

اما با انجام حرکات ورزشی با شدت کم

باید سرعت و دامنه حرکات را افزایش دهید تا سرعت ضربان قلب بالا برود. نمونه‌های ورزشی که در پایین به آنها اشاره می‎شود ایده‎هایی برای ورزش‎ هوازی و قدرتی هستند تا به شما کمک کنند بیشترین استفاده را از ورزش ببرید.

به خاطر داشته باشید مقدار کالری که می‌سوزانید بر اساس سن، وزن، ترکیب بدن، سطح شدت تمرینات و دیگر موارد تعیین می‌شود؛ پس ممکن است همه افراد به طور یکسان ۱۰۰ کالری کم نکنند. مدت گرم کردن در این ورزش‌ها بسیار کوتاه است.

اگر برای جلوگیری از آسیب دیدگی بدن‌تان به زمان بیشتری برای گرم کردن احتیاج دارید عجله نکنید. برای گرم کردن، زمان کافی بگذارید و در پایان ورزش، سرد کردن را فراموش نکنید. تمرینات هوازی برای چربی سوزی

۱- ورزش چربی سوز؛

اسکیت اسکیت یک ورزش‌ چربی سوز قوی است. با نیم ساعت اسکیت حدودا ۴۲۵ کالری می‌سوزانید. این کالری سوزی از حرکت عضلات ران و باسن سرچشمه می‌گیرد. در اسکیت، عضلات اصلی بدن برای نگه داشتن تعادل درگیر می‌شوند. چه چیز از این بهتر؟

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت طب سوزنی لاغری

بدون آن که به زانوها و مفاصل فشار بیاورید، کالری می‌سوزانید. کلاه ایمنی، محافظ زانوها و دیگر وسائل ایمنی را فراموش نکنید.

۲- ورزش چربی سوز؛

دویدن با ۳۰ دقیقه دویدن در روز می‌توانید ۳۲۴ کالری بسوزانید. اندام دونده‌ها متناسب و قلمی است؛ زیرا دویدن، عضلات پا، باسن و عضلات اصلی را درگیر می‌کند.

این عضلات کالری سوزترین بخش بدن هستند. برای اینکه در هر گام کالری بیشتری بسوزانید بدن را به جلو خم نکنید، دست‌ها را نزدیک به بدن و پاها را نزدیک زمین نگه دارید. برای کاهش فشار روی پا، پای خود را روی زمین فرود بیاورید و با استفاده از سر انگشتان، قدم بردارید. برای افزایش چربی سوزی، سرعت خود را کند و سپس سریع کنید و یا از تپه بالا بروید.

۳- ورزش چربی سوز؛

طناب زدن با ۳۰ دقیقه طناب زدن ۳۴۰ کالری می‌سوزانید. طناب زدن یکی از بهترین ورزش‌های این لیست است. طناب زدن ورزش مورد علاقه‌ بوکسورهاست. برای اینکه در هر پرش بیشتر کالری بسوزانید از طنابی استفاده کنید که وقتی در وسط آن قرار می‌گیرید دسته‌های طناب فقط تا زیربغل‌تان بالا بیاید.

بسیاری از مردم درگیر جزئیات می‌شوند و مدتی بعد از اینکه ورزش و تمرین را شروع می‌کنند، خسته شده و کار را رها می‌کنند. اگر تجربه استرس شغلی و یا به صورت کلی استرس و اضطراب را دارید، یک طناب بخرید. طناب زدن یک ورزش عالی است که اضطراب، افسردگی و استرس را کاهش می‌دهد.

این موارد را هنگام طناب زدن رعایت کنید:

پاها کمی از هم جدا باشد. بدن صاف باشد. پرش‌ها نزدیک به زمین باشد. طناب ندارید؟ همین حرکت را بدون طناب هم انجام بدهید کافیست. برای اینکه کالری سوزی را تقویت کنید هنگام طناب زدن سرعت خود را کم و زیاد و یا مدل طناب زدن را عوض کنید. در ادامه چند حرکت متنوع با طناب را بررسی می‌کنیم.

۱- گام زدن کار را با یک گرم کردن ساده شروع می‌کنیم

تا ضربان قلب بالا برود و ذهن و بدن برای ورزش آماده شوند. اگر زیاد در طناب زدن با تجربه نیستید، سعی کنید به یک موسیقی گوش دهید و خود را با ضربه‌های آن هماهنگ کنید. بدون طناب، پاها را یکی پس از دیگری بالا و پایین ببرید .اگر این کار برایتان به اندازه کافی شدید نیست، دو بار پشت سر هم یک پا را بالا ببرید. اگر می‌خواهید خود را به چالش بکشید سرعت را بالا و برای هر سمت ۱۰۰ مرتبه پا را بالا و پایین ببرید.

۲- ایجاد دایره در اطراف بدن

با اینکه طناب زدن فشار زیادی را روی پایین تنه می‌آورد، همچنان باید به فکر گرم کردن بالا تنه نیز باشید. برای به کار گرفتن عضلات شانه از یک طناب استفاده کنید. دو دسته طناب را در دست راست بگیرید. طناب را به سمت بیرونی سمت راست بدن بگیرید. با طناب شروع به دایره ساختن کنید.

همین که ریتم گرفتید، دست را به سمت جلو بیاورید تا بتوانید در سمت دیگر خود دایره رسم کنید. در نهایت، دست راست در جهت دیگر بدن دایره می‌کشد. ۵۰ مرتبه این کار را با دست راست انجام دهید و قبل از اینکه به سراغ تمرین بعدی بروید ۵۰ مرتبه نیز با دست چپ تکرار کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت و لاغری شکم

۳- پرش بلند

حالا زمان آن رسیده که شدت ورزش را افزایش دهید. بهترین مزیت این حرکت آن است که از وزن بدن خود استفاده ‌کنید تا مقاومت شما افزایش پیدا کند و حرکات شما سخت‌تر شود. پس به جای پرش‌های کوچک، بلندتر می‌پرید. ابتدا با انجام چند حرکت طناب ساده خود را آماده کنید.

سپس طناب زدن ساده را به طناب زدن با پرش بلند تبدیل کنید. تا جایی که می‌توانید پاها را بالا ببرید. سعی کنید با هر پرش، انرژی خود را افزایش دهید تا بتوانید بلندتر بپرید. این حرکت را ۲۵ تا ۵۰ مرتبه تکرار کنید .

۴- پایین آوردن پا

حالا می‌خواهیم با انجام یک تمرین ساده به پرش‌ها، استراحت دهیم. در حالی که طناب در دست‌تان است روی زمین دراز بکشید. پاهای خود را صاف نگه دارید. پاها را تا جایی که عمود بر زمین باشد، بالا بیاورید. اگر نمی‌توانید تا این اندازه آنها را بالا بیاورید مشکلی ندارد. طناب را دور پای چپ بیاندازید و از طناب برای نگه داشتن پا در هوا کمک بگیرید.

پای راست را پایین بیاورید و با مقداری فاصله از زمین نگه دارید. سپس دوباره پا را به حالت عمود بالا ببرید. در تمام مدت، کمر خود را به صورت ثابت روی زمین قرار دهید. اگر وقتی پای خود را پایین می‌آورید، کمرتان از زمین جدا می‌شود؛ دفعه بعد پا را تا آن حد پایین نیاورید. سعی کنید در تمام طول تمرین پای خود را صاف نگه دارید. با هر پا این حرکت را ۱۰ مرتبه تکرار کنید.

۵- پرش با

یک پا پرش با یک پا از حرکت قبلی دشوارتر است؛ چون باید طناب را سریع‌تر تکان بدهید تا بتواند پا به پای پرش‌های شما پیش برود. وقتی طناب زیر پای‌تان می‌آید با پای راست بپرید. سپس با پای راست فرود بیایید و وقتی به پای چپ رسید نیز همین کار را انجام دهید. آهنگ حرکت به این شکل است: طناب، راست، طناب، چپ. این حرکت را ۲۵ تا ۵۰ مرتبه انجام دهید.

۶- طناب زدن با یک پا

در این تمرین فقط کار با یک پا است. پرش و فرود روی یک پا قدرت، انرژی، تعادل و هماهنگی زیادی لازم دارد، مخصوصا وقتی طناب دور بدن‌تان می‌چرخد. هر بار که طناب می‌چرخد با یک پا بپرید و فرود بیایید. برای هر پا ۵ تا ۱۰ مرتبه حرکت را تکرار کنید. پاها را عوض کنید، سپس دو دور دیگر این حرکت را تکرار کنید.

۷- کشیدن قطر به صورت طاق باز قبل از پایان ورزش،

باید با چند تمرین بدن‌تان را سرد کنید. انتهای دو طرف طناب را در دست‌تان بگیرید و به پشت روی زمین دراز بکشید. پای خود را روی هوا بالا بیاورید، آن را خم کنید و دست‌ها را بالا ببرید. به آرامی نفس را خارج کنید و کمر را به زمین فشار دهید. دست‌ها را به طرف زمین پایین بیاورید تا با طناب روی سراسر بدن خود قطر بکشید.

کف دست راست باید به سمت زمین و در کنار ران راست باشد. دست چپ باید بالای سر و به طرف خارج بدن قرار بگیرد. این حالت را به اندازه‌ی ۵ بار نفس کشیدن نگه دارید؛ سپس جهت خود را عوض و دوباره حرکات را تکرار کنید. دو مرتبه دیگر کل حرکات را انجام دهید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نی نی سایت لاغری شکم و پهلو x بخوانید...