عرق خارخاسک

عرق خارخاسک

عرق خارخاسک

عرق خارخاسک را می‌توان یک گیاه علفی یک‌ساله از خانواده اسپند با ساقه‌های خوابیده از انشعابات گسترده بر روی سطح زمین دانست. این گیاه علفی با داشتن گل‌های زرد و کوچک ساخته شده از 5 گلبرگ که به‌صورت انفرادی از هم قرار گرفته‌اند، در کنار برگ‌ها و برگچه هایی کوچک و ریز به زیبایی دیده می‌شود. ساقه این گیاه از کرک‌های ابریشمی پوشانده شده است. میوه خارخاسک به اسامی تخم کافشه، خسک دانه و تخم کاجیره هم مشهور است. به‌طورکلی از تمامی بخش‌های گیاه خارخاسک از جمله میوه، دانه، برگ، ریشه می‌توان استفاده نمود. اما اکثراً از میوه این گیاه برای درمان به کار گرفته می‌شود. میوه‌های گیاه خارخاسک را در اواخر فصل تابستان و یا اوایل فصل پاییز جهت استفاده جمع‌آوری می‌کنند.

عرق خارخاسک برای چی خوبه

از نظر شکل میوه خارخاسک ظاهری گرد و سه پهلو دارد که از پنج قسمت تشکیل شده است و اطراف میوه را خارهای تیزی در برگرفته است. در ضمن رنگ میوه‌های این گیاه سبز مایل به زرد، بدون بو و با طعم مشخص است. در نگاه اول شاید شما فکر کنید علف هرز است اما با دقت بیشتر بر روی گیاه می‌توان خارخاسک را از علف هرز تشخیص داد.

از جهت بومی و جغرافیایی، گفته می‌شود این گیاه به دلیل مقاومت خوب در برابر کم‌آبی می‌توان آن را در اغلب نواحی معتدل و یا کویری هم یافت. به عنوان مثال مناطقی نظیر قم، تهران، خوی گرفته تا دامغان، سبزوار، خراسان و در مرکز ایران اراک و اصفهان و در نهایت شیراز. می‌توان نتیجه گرفت این گیاه خود را از جهت اقلیمی با بسیاری مناطق در ایران و جهان سازگار کرده است و شما می‌توانید آن را به‌راحتی در هر منطقه ای پیدا کنید.

عرق خارخاسک برای کلیه

عرق خارخاسک دارای خواص و فوایدی برای حفظ سلامت کلیه‌ها است. عرق خاخاسک دارای خاصیت ادرارآوری است و با افزایش دفعات ادرار موجب سلامت کلیه‌ها می‌شود. علاوه بر این عرق خارخاسک خواص ضد عفونی کنندگی نیز دارد. این دو خاصیت عرق خارخاسک موجب سلامت سنگ کلیه می‌شود. از جمله دارو‌های تجویزی برای درمان سنگ کلیه قطره سنکل است که یکی از ترکیبات موجود در قطره سنکل خارخاسک است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نازایی در نی نی سایت

عرق خارخاسک و سنگ کلیه

عرق خارخاسک سرشار از مواد مغذی و معدنی بسیار مفیدی برای بدن است. عرق خارخاسک دارای خاصیت ضد انگل بوده و با داشتن این خاصیت می‌تواند برای درمان سنگ صفرا یک گزینه درمانی مناسب باشد.

عرق خارخاسک برای لاغری

عرق خار خاسک از آنجایی که طبع گرم و خشکی دارد می تواند سبب بالا بردن سوخت و ساز بدن شود. در صورتی که سوخت و ساز بدن افزایش یابد می تواند سبب چربی سوزی شود. بنابراین توجه داشته باشید که می توانید عرق خار خاسک را برای چربی سوزی همراه با ورزش برای لاغری استفاده کنید. همچنین این عرق می تواند سبب کاهش اشتها شود. درست است که عرق خارخاسک می تواند برای لاغری موثر باشد اما توجه داشته باشید که این عرق به تنهایی نمی تواند تغییرات قابل توجهی را برای شما ایجاد کند. بنابراین برای آنکه تغییرات شگرفی در خودتان مشاهده کنید لازم است رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و همچنین انجام فعالیت ورزشی نیز مهم است.

عرق خارخاسک و تستسترون

مصرف عرق گیاه خارخاسک ترشح هورمون تستوسترون (TH) متعادل می کند این عمل باعث می شود تا ویژگی های ثانویه مردانه جلوگیری شود. این گیاه باعث تنظیم ترشح هورمون LH می شود که علایم یائسگی بانوان مانند گرگرفتگی را کاهش می دهد. این گیاه باعث افزایش هورمون های جنسی می شود . هم چنین این گیاه میل جنسی را افزایش می دهد و در گذشته از این گیاه به صورت دمنوش قبل از رابطه جنسی استفاده می کردند.

این عرق حاوی یک ماده به نام پروتودیوسین است. می توان گفت عرق خارخاسک می تواند سبب درمان ناباروری در مردان شود. این عرق می تواند سبب جلوگیری از کاهش سلول‌های اسپرم ساز در مردان شود. همچنین می تواند تعادل را در هورمون های جنسی مردانه ایجاد کند. همچنین یکی از خواص عرق خار خاسک این است که می تواند لذت یک رابطه جنسی را بیشتر کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مازوخیسم در روانشناسی

عرق خارخاسک برای کبد

این عرق گیاهی خواص و فواید بسیار زیادی دارد. شما می توانید برای درمان و بهبودی بسیاری از بیماری های خود از عرق خارخاسک استفاده کنید. فواید این عرق گیاهی شامل درمان مشکلات جنسی، کاهش دردهای دوران قاعدگی، بهبود مشکلات کلیوی مانند سنگ کلیه، درمان بیماری کبد چرب، بهبود مشکلات پوستی، تقویت سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از سرطان پروستات است.

شما همچنین می توانید از این عرق گیاهی هنگام ورزش نیز استفاده کنید. عرق خارخاسک به دلیل داشتن ترکیبات مفید باعث بهبود عملکرد ورزشی می شود. در طب سنتی مصرف عرق گیاهی خارخاسک برای تقویت عملکرد قلب نیز توصیه می شود. شما با مصرف در حد اعتدال این عرق گیاهی، می توانید از فواید بسیار زیاد آن بهرمند شوید.

عرق خارخاسک گره بان

قدمت استفاد ه از گیاهان دارویی به اندازه زندگی انسان ها بر روی زمین است. از مهلک ترین بیماری هایی که زندگی بشر را تهدید کرده است ، سرطان است . برای درمان سرطان ، روش های مختلفی وجود دارد که از مؤثرترین آن، استفاد ه از گیاهان دارویی است.خارخاسک یک گیاه دارویی مفید برای درمان سرطان است. در حقیقت، یک مطالعه نشان داد که خارخاسک قادر به وادار کردن سلول ها به مرگ و توقف گسترش سلول های سرطانی کبد است.

عرق خارخاسک طریقه مصرف

عرق خارخاسک را هر روز به اندازه دو فنجان به همراه آب قبل از وعده غذایی میل کنید.

عرق خارخاسک فواید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قرص رینوفکس 180 x بخوانید...