علائم اولیه حاملگی در روزهای اول

علائم اولیه حاملگی در روزهای اول

علائم اولیه حاملگی در روزهای اول


علائم اولیه حاملگی در روزهای اول

آیا می دانید که علائم اولیه حاملگی در روزهای اول چیست؟ و چگونه می توان حاملگی را خیلی سریع تشخیص داد؟ در این پست با ما همراه باشید.

تشخيص ms

علائم اولیه حاملگی چیست

حساس و متورم شدن سینه ها از نشانه های بارداری:

سینه ها ممکن است یکی از اولین علائم بارداری را نشان دهند.تغییرات هورمونی ممکن است بلافاصله دو هفته پس از باروری، سینه های شما را حساس، سوزن سوزن و یا دردناک کند.یا ممکن است ، احساس کنید که سینه های پرتر و سنگین تری دارید.

احساس خستگی های بیش از حد:

در طول دوران اولیه بارداری ، سطح هورمون پروژسترون افزایش می یابد. پروژسترون، در دوزهای بالا می تواند خواب شما را افزایش دهد.در عین حال، سطح قند خون را پایین، فشار خون را پایین و تولید خون را بالا می برد، که انرژی شما را در دوران بارداری فراهم می کند.

علائم تشخیص ایدز

تأخیر در پریود:

عقب افتادن عادت ماهانه اولین علت باردار بودن خانم‌هایی است که برای بارداری اقدام کرده‌اند. بهتر است یک هفته پس از تأخیر پریودتان یک بیبی‌چک تهیه کنید یا خیلی بهتر است اگر برای انجام آزمایش خون به پزشکتان مراجعه کنید.

تهوع بارداری:

 تهوع همراه با استفراغ یا بدون استفراغ نیز یکی از دلایل و علائم باردار بودن شماست که البته در تمام مادران باردار به یک اندازه و شدید نیست.

لکه‌بینی یا خونریزی: 

خونریزی خفیف یا لکه‌بینی در مورد همهٔ خانم‌های باردار رخ نمی‌دهد. برای اینکه اطلاعات کاملی در مورد این اتفاق داشته باشید، می‌توانید مطلب ما در مورد لانه‌گزینی جنین را مطالعه کنید.

تکرر ادرار:

افزایش و تکرر ادرار یکی از دلایل مشخص و شناخته‌شده در بارداری است که اغلب از حدود هفتۀ ششم بارداری آغاز می‌شود.

تشخيص سرطان سينه

علایم بارداری: بیزاری از غذا

اگر جدیدا باردار شده باشید، کاملا عادیست که از بوی ساندویچ سوسیس دودی یا یک فنجان قهوه حس بدی داشته باشید و یا رایحه خاصی موجب حالت تهوع شما ‌شود. گرچه این امر قطعیت ندارد، با این وجود می‌تواند ناشی از عوارض جانبی افزایش سریع میزان هورمون استروژن در بدن شما باشد. همچنین ممکن است به طور ناگهانی از غذای محبوبتان کاملا بیزار شوید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  علائم پریود سنگین

علایم بارداری: نوسانات خلقی

در طی بارداری تغییر حالات روحی بسیار رایج است، بخشی از آن ناشی از تغییرات هورمونی است که سطوح انتقال دهنده‌های عصبی (پیام‌رسان‌های شیمیایی در مغز) را تحت تاثیر قرار می‌دهد. افراد مختلف به شیوه‌های متفاوتی به این تغییرات پاسخ می‌دهند. برخی از زنان باردار دچار احساسات شدید، هم خوب و هم بد می‌شوند؛ و برخی دیگر احساس اضطراب و افسردگی می‌کنند.

توجه داشته باشید: اگر احساس ناراحتی و ناامیدی داشتید یا احساس ناتوانی در مسولیت‌های روزمره‌تان، یا دچار افکار آسیب‌رسان به خودتان شدید، فورا با پزشک خود تماس بگیرید.

علایم بارداری: نفخ شکمی

تغییرات هورمونی در اوایل بارداری ممکن است باعث احساس نفخ شود، مشابه احساسی که برخی از زنان درست قبل از عادت ماهانه دارند. به این علت برخی از لباس‌هایتان ممکن است تنگ‌تر از حالت معمول گردد، حتی در همان اوایل که رحم هنوز نسبتا کوچک است.

نکات نهایی درباره علائم اولیه بارداری

چه زمانی که زنی سعی می‌کند تا باردار شود و چه زمانی که می‌خواهد از بارداری جلوگیری کند، این انتظار دو‌هفته‌ای پس از زمان تخمک گذاری تا شروع پریود می‌تواند آزاردهنده باشد.
بعضی افراد با کنترل نشانه‌های جسمانی یا با کیت تخمک‌گذاری، دوره تخمک‌گذاری‌شان را پیگیری می‌کنند. اما نکته خیلی مهم این است که تنها راه تشخیص تخمک‌گذاری، آزمایش پزشکی است.
هیچ نشانه‌ای به‌تنهایی نمی‌تواند شروع بارداری را تأیید کند، و افراد زیادی هستند که اصلاً علائم اولیه بارداری را تجربه نمی‌کنند. تنها راه اثبات بارداری، تست حاملگی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نی نی سایت علائم بارداری پوچ x بخوانید...