علائم بارداری تب

علائم بارداری تب

علائم بارداری تب

علائم بارداری تب زنان باردار با چالش های بسیاری در حین بارداری خودشان مواجه هستند که یکی ازاین مشکلات رایج تب است که تعداد بسیاری از زنان باردار را تحت تاثیر قرار می دهد، بنابراین، بهتر است که از آن غفلت نکرده و آن را مسئله ای جدی بدانید و به هیچ وجه تب دائمی را در دوران بارداری نادیده نگیرید، چرا که باعث ایجاد خطرات جدی برای مادر و جنین می شود.

علائم بارداری تب و لرز

اگر دمای بدن زنی آبستن از ۳۷ درجه بالاتر برود ، تب می‌کند. چنین تبی نشان از مبارزه‌ی بدن او با عفونت دارد. به‌ همین‌ خاطر باید سریع دست‌ به‌ کار شود و به‌دنبال درمان باشد. مطالعه‌ای که اخیرا روی حیوانات و جنین‌شان صورت گرفت ، نشان داد که تب شدید مادر می‌تواند موجب نقص در قلب و آرواره‌ی کودک بشود. برای اینکه مشخص بشود، تب به‌ تنهایی عامل ایجاد نقص عضو جنین است یا عفونت ناشی از آن چنین اثراتی می‌گذارد، باید تحقیقات بیشتری صورت بگیرد. اگر در ۳ ماهه‌ی اول بارداری هستید و تب‌تان بالای ۳۸/۹ درجه است، سریعا اوضاع را پیگیری کنید . این پیگیری می‌تواند مانع از بروز و پیشرفت مشکلات بعدی برای جنین بشود .

بیشتر بدان، بیشتر بخوان

تب علائم بارداری

علت فیزیولوژیکی تب در دوران بارداری در اوایل بارداری ، افزایش سطح پروژسترون است اما سیستم ایمنی مادر ،شکننده و تاثیرپذیر است ؛ ایمنی زن پس از تخمک گذاری کاهش می یابد، تا تخمک بارور شده را رد نکنند (می توان برای یک بدن خارجی تفسیر شود) و پس از آن جنین در حال رشد، مواد مغذی زیادی را از بدن مادرانش می گیرد . به همین دلیل است که زن باردار به آسانی می تواند بیمار شود. تب می تواند ناشی از:
  • عفونت ها و التهاب ها
  • اختلالات غدد درون ریز
  • بیماری های خون (مانند کم خونی در دوران بارداری)
  • آلرژی
  • بیماری های خود ایمنی
  • استرس
بیشتر بخوان بیشتر بدان  علائم بارداری اولیه

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیماری واریکوسل x بخوانید...