علائم بارداری هفته هشتم

علائم بارداری هفته هشتم

علائم بارداری هفته هشتم

در هفته هشتم از بارداری هفته به هفته تغییراتی در شما ایجاد شده است؛ علائم بارداری هفته هشتم تغییرات بدنی، هورمونی، عاطفی و … که شما را به سمت مادر شدن می‌برد. هفته هشتم و ماه دوم بارداری زمانی حیاتی به حساب می‌آید، زیرا زمانی است که شما می‌توانید صدای ضربان قلب جنین را بشنوید و آزمایش‌هایی در تایید بارداری سالم انجام دهید. شما باید بدانید در ادامه بارداری به چه نکاتی باید توجه داشته باشید و چطور این دوران طلایی را به سلامت طی کنید.

نشانه های بارداری هفته هشتم

اگرچه هنوز شکم شما برآمده نشده است، اما با بسیاری از عوارض اولیۀ بارداری درگیر هستید. مواردی مثل دردهای شکمی، بیزاری از مواد غذایی یا هوس غذایی خاصی در این هفته وجود دارد. تغییرات معمول که بیشتر زنان باردار طی این هفته با آن مواجه هستند شامل موارد زیر است:

  • تهوع
  • سردرد
  • خستگی
  • تکرر ادرار
  • تغییرات خلق‌وخو
  • حساسیت پستان‌ها

علائم بارداری هفته نهم

علائم بارداری که مادران در هفته نهم بارداری تجربه می‌کنند

نفخ و خروج گاز
افزایش وزن
سوزش سر دل
سوء هاضمه
تهوع و استفراغ
یبوست
ویار
بزاق بیش از حد
خستگی
تکرر ادرار
تغییرات پستان و افزایش حساسیت به لمس

با افزایش سطح پروژسترون و استروژن، ممکن است برخی علائم مانند حالت تهوع بین هفته‌های هشت تا ۱۲ افزایش و پس از آن کاهش پیدا می‌کند.

همچنین شاهد تغییرات خلق و خو باشید و بیماری تهوع صبحگاهی را بیشتر تجربه کنید، چای زنجبیل و میل کردن موادغذایی در وعده‌های بیشتر، اما کم به کاهش علائم می‌تواند کمک کند.

افزون بر این سردرد ناشی از تغییرات هورمونی را ممکن است تجربه کنید.

اگر سابقه ژنتیکی بیماری یا ناهنجاری خاصی در خانواده خود دارید این مسئله را با پزشک در میان بگذارید چرا که در این صورت غربالگری اولیه معمولا بین هفته‌های ۹ و ۱۳ انجام می‌شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  علائم بیماری سوزاک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نی نی سایت و بارداری پسر x بخوانید...