علائم بارداری هفته 7

علائم بارداری هفته 7

علائم بارداری هفته 7

ر طول این هفته ممکن است بیشتر نیاز به ادرار کردن داشته باشید. به این دلیل که خون بیشتری از مسیر کلیه‌ها می‌گذرد و منجر به تولید مقدار بیشتری ادرار می‌شود. همچنین با رشد رحم، فشار بیشتری بر مثانه وارد خواهد شد که می‌تواند احساس نیاز به ادرار کردن به دفعات بیشتر را ایجاد کند. شاید متوجه شوید که غذاها طعم عجیبی دارد و همچنین ممکن است علاقۀ شما به غذاهایی که قبلاً دوست داشتید نیز تغییر کند.

در این هفته تغییرات عاطفی بزرگی ایجاد نخواهد شد. ممکن است هنوز باور کردن بارداری برایتان مشکل باشد. اگر دوستانی دارید که در حال تلاش برای بارداری هستند اما موفق نبوده‌اند، ممکن است کمی احساس گناه کنید. به احساسات آنها توجه داشته باشید، اما سعی کنید هیجان خودتان را نیز کاهش ندهید.

قبول و باور بارداری ممکن است همین هفته برای شما اتفاق بیفتد. داشتن فرزند و فکر بزرگ کردن او شاید دلهره‌آور باشد، اما سعی کنید در زمان حال متمرکز شوید و به توانایی‌های خود اعتماد داشته باشید. اگر می‌توانید با مادر خود یا سایر خانم‌هایی صحبت کنید که فرزندی دارند و احتمالاً احساسات مشابهی را تجربه کرده‌اند.

علائم بارداري هفته هفتم

هفته هفتم، گردن رحم در اثر بارداری دچار تغییراتی می‌شود.
در این هفتمین هفته توده مخاطی (mucous plug) در دهانه رحم تشکیل می‌شود; و به منظور حفاظت از رحمان را می‌پوشاند.
این توده مخاطی در هنگام زایمان طبیعی و باز شدن دهانه رحم از بین می‌رود.
با کاشته شدن محکم رویان به دیواره رحم ممکن است مقدار کمی خونریزی و درد ایجاد شود.

دردهای شکمی در هفته هفتم غالباً مربوط به تغییرات سایز رحم و آغاز بارداری بوده که خطرناک نیست; ولی گاهی می‌تواند به دلیل سقط باشد.
در ضمن ممکن است این دردها به ضایعات تخمدانی یا حاملگی خارج رحم یا به‌ندرت وجود حاملگی خارج رحم همزمان با حاملگی رحمی مربوط باشد.
بنابراین در صورت خونریزی حتماً به پزشک مراجعه کنید.
مادر عزیز در صورت داشتن هرگونه خونریزی واژینال و لکه بینی و دردهای شکمی و رحمی به پزشک خود مراجعه نمایید; و با انجام سونوگرافی می‌توانید از سلامت جنین آگاه شوید.
اگر سونوگرافی شما خوب باشد استراحت کافی داشته باشید; و بهتر است رابطه جنسی نداشته باشید و به توصیه پزشکتان گوش کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  علائم بارداري يك هفته بعد از نزديكي

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نی نی سایت چسبندگی رحم x بخوانید...