علائم بیماریهای تنفسی حیوانات

علائم بیماریهای تنفسی حیوانات

علائم بیماریهای تنفسی حیوانات


علائم بیماری تنفسی عروس هلندی

اگر حیوان خانگی دارید پس می دانید که شناخت علائم بیماریهای تنفسی حیوانات بسیار ضروری است. در این مطلب شما را با این علائم آشنا خواهیم کرد.

علائم بیماری ثانویه

علائم بیماری تنفسی چیست

دستگاه تنفس شامل قسمت های مختلفی است که در عمل تنفس دخالت دارند.

این بخشها عبارتند از: بینی، دهان و قسمت های داخلی از قبیل نای و برنش ها وریه ها. مشکلات تنفسی ممکن است از هر یک از قسمت های فوق منشا بگیرد.

علائم بیماری های تنفسی شامل ترشحات بینی، عطسه، سرفه، تنفس پر سر و صدا و تنفس با سختی، حالت های غیرطبیعی تنفس می باشد. هر تغییری که در کیفیت صدا وجود داشته و یا هم چنین شنیدن صدا های غیر عادی ممکن است بیانگر مشکلات دستگاه تنفس باشند.

 

علائم بیماری جنون

علائم بیماری تنفسی گربه

علايم سرما خوردگي مي تواند بر اساس عامل یا عوامل ايجاد كننده ان متفاوت باشند.
معمولا شروع علائم 3 تا 7 روز بعد از الوده شدن در گربه دیده می شوند.

بيشتر اين عوامل كم و بيش يك سري علايم باليني مشتركی همانند بي اشتهايي ،تب ، ضعف ، عطسه ، سرفه ، ترشحات شفاف تا چركي از بيني و چشم، صدای گرفته ، تورم و قرمزی چشم ، کوچک شدن چشم و به هم چسبیدن پلکها ( موارد شديد) ،زخم هاي زبان و دهان و تورم غدد لنفاوي مي توانند داشته باشند.

گهگاه این عفونتها می توانند باعث ایجاد علائم مزمن مثل التهاب لثه ، التهاب ملتمحه چشم ،خشکی چشم ، سینوزیت مزمن و احتقان بینی شوند. با این که علل ایجاد عطسه در گربه زیاد اند اما اصولا عطسه کردن بیشتر از 2 روز در گربه های واکسینه نشده می تواند به وجود عفونت دستگاه تنفسی فوقانی اشاره داشته باشد.
ايجاد عفونت ریه یا ذات الریه در اثر اين عوامل به ندرت ديده مي شود (مگر وقتی که بیماری بسیار پیشرفت کرده باشد). اصولا نوع هرپس ويروسی سرما خوردگی علائمش شديدتر از نوع كلسي ويروس است .

بیشتر بخوان بیشتر بدان  علائم بارداری سگ ژرمن

دوره

دوره بيماري هرپس ويروس حدود 2-4 هفته و كلسي ويروس 1-2 هفته به طول مي انجامد. اغلب بچه گربه ها ي واكسينه نشده دچار اين بيماري می شوند . ترشحات باعث بسته شدن بيني شده و حس بويايي را در گربه كاهش مي دهند.چون بيشتر غذا خوردن گربه ها به واسطه تحريك بويايي است اختلال در بويايي در اثر بسته شدن بینی موجب بي اشتهايي و غذا نخوردن گربه مي شود.

نخوردن اب و غذا باعث ضعف و ناتواني گربه گشته و در موارد شديد حتي میتواند باعث مرگ (بيشتر در بچه گربه ها) شود.در گربه هاي بالغ هرپس ويروس ممکن است باعث التهاب و تورم چشمها بدون ايجاد علايم ديگر سرما خوردگي شود.تشخیص آزمایشگاهی این ویروسها بسیار زمان بر و هزینه بردار هستند به همین خاطر دامپزشک معمولا با دیدن علائم بیماری و با توجه به تاریخچه وشرح حال گربه میتواند تشخیص را بر وجود این نوع عفونت ها بگذارد.

علائم بیماریهای تنفسی حیوانات

علائم بيماري جذام

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نی نی سایت چسبندگی رحم x بخوانید...