علائم بیماریهای روحی

علائم بیماریهای روحی

علائم بیماریهای روحی


علائم بیماریهای روحی و روانی

گاهی اوقات بیماری های جسمی، مشکلات خانوادگی و .. می توانند موجب اختلالات روانی فرد بشوند و روان او را به هم بریزند. بنابراین لازم است علائم بیماریهای روحی را به خوبی بشناسید تا از پیشرفت آن جلوگیری کنید.

علائم بیماری ریه ها

درمان بیماری روحی و روانی

اگر برای بیش از دو هفته احساس ناراحتی می‌کنید، به پزشک مراجعه کنید و اگر به فکر خودکشی می‌افتید، حتما از فوریت‌های پزشکی برای درمان سریع، کمک بگیرید. حتما این نکته را ذکر کنید که آیا این احساس غم، در عملکرد شما، انجام فعالیت‌های مربوط به زندگی روزمره یا تجربه‌‌های شاد، تداخلی ایجاد می‌کند یا نه. با یک متخصص مثلا روانشناس یا مشاور حرفه‌ای یا هر فرد معتمد دیگری در این مورد صحبت کنید. صحبت کردن در مورد شرایطی که دارید، اولین قدم مفید برای کشف علت آن است.

اگر مبتلا به ناراحتی روحی باشید، تغییرات کوچک در سبک زندگی می‌تواند حال روحی شما را بهبود بخشد:

  • با اطرافیان خود ارتباط برقرار کنید. با دیگران تماس بگیرید، در کلاس یوگا شرکت کنید یا به یک تیم و باشگاه ورزشی بپیوندید یا هر گروه دیگری که به فعالیت در آن علاقه دارید.
  • هر روز، برای یکی از فعالیت‌های موردعلاقه‌ی خود، زمان مشخصی در نظر بگیرید.
  • فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی شاد و جذاب ببینید یا کتاب‌های طنز و بانشاط بخوانید.
  • در فعالیت‌های فیزیکی و انواع ورزش ها شرکت کنید.
  • اگر به حیوانات علاقه دارید، زمانی از روز را صرف آنها کنید.
  • با الکل یا داروهای مختلف، خوددرمانی نکنید.
  • خودتان را با تغذیه سالم و خواب کافی، درمان کنید.
  • اگر برای خوابیدن مشکل دارید، قبل از خواب، دوش آب گرم بگیرید یا با توصیه‌ی پزشک، داروی خواب مناسب مصرف کنید.

علائم بیماری روماتیسم

پنج نشانه اختلال شخصیت چیست؟

کسی که دچار بیماری اختلال‌شخصیت است در درک کردن اتفاقات و ارتباط با افراد جامعه دچار مشکلات بزرگ است. اختلال‌شخصیت نوعی بیماری است که در آن فرد بیمار اخلاق و رفتار ناسالم و متغییری دارد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  علائم بارداري بعد از 4 ساعت نزديكي نی نی سایت

هر فردی، در شرایط مختلف، به‌شکل متفاوتی می‌اندیشد، رفتار می‌کند و واکنش نشان می‌دهد. شخصیت هر فرد به عوامل متعدد بستگی دارد، همچون نحوه بزرگ‌شدن، تاثیر ژن‌ها، محیط پیرامونی و تجربه‌های زندگی. اختلال شخصیت به‌این‌خاطر اتفاق می‌افتد که فرد طبق هنجارهای پذیرفته‌شده‌ جامعه نمی‌اندیشد و رفتار نمی‌کند و اعتقاداتی غیر از اعتقادات پذیرفته ‌شده دارد.

ابتدا بفهمید اختلال‌ شخصیت چگونه شکل می‌گیرد. اختلال ‌شخصیت معمولا ریشه در کودکی دارد و ناشی از باور نادرست است که خودش را در بزرگسالی آشکار می‌کند. فرد به مدت طولانی از الگوهای رفتاری‌ پیروی کرده و تجربه‌هایی شخصی اندوخته که با هنجارها تفاوت فاحشی داشته‌اند. نتیجه این می‌شود که فرد بزرگسال نمی‌تواند روابط شخصی درستی برقرار کند، نمی‌تواند خودش را با بعضی موقعیت‌های خاص تطبیق دهد و نمی‌تواند خودش را با تغییر هماهنگ کند. با نقش ژن‌ها آشنا شوید.

علل بیماری های روانی

تحقیقات نشان داده بعضی از ویژگی‌هایی را که از طریق ژن منتقل می‌شوند می‌توان علت اختلالاتی همچون اضطراب، پرخاشگری، و ترس دانست. از تاثیرات منفی آزار زبانی آگاهی پیدا کنید. در تحقیقی که روی ۷۹۳ مادر و کودک انجام شد معلوم شد کودکانی که مورد آزار زبانی قرار می‌گرفته‌اند سه‌برابر بیش از دیگران احتمال ابتلا به اختلال شخصیت را داشتند. این اختلالات شامل نارسیسیم(خودشیفتگی)، پارانویا(بدگمانی شدید)، وسواس فکری و عملی می‌شود، اغلب تا بزرگسالی نیز ادامه پیدا می‌کند. درضمن رابطه قوی با دوستان، معلم، یا یکی از اعضای خانواده می‌تواند بعضی از آثار مخرب آزار زبانی را خنثی کند.

افسردگی شایع‌ترین اختلال‌روانی ایران

افزایش آمار آسیب‌ها و بیماری‌های روانی در ایران در سال‌های اخیر شتاب نگران‌ کننده‌ای داشته است. مطالعات دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال‌های ۱۳۷۸ و ۱۳۸۷ نشان می‌دهد که میزان شیوع اختلال‌های روانی در میان ایرانیان در فاصله‌ ۹ سال ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده و به اندکی بیش از ۳۴ درصد رسیده است. بحران اقتصادی، تغییر و تحولات سریع اجتماعی، استرس یا فشار روانی پیوسته و نداشتن امید به آینده از جمله عواملی هستند که به افزایش آمار اختلال‌های روانی در یک جامعه دامن می‌زنند.

علائم بیماری دو قطبی

تشخيص مشکل

براي تشخيص رفتارها و اعمالي که از تلقي لکه ننگ بيماري‌هاي رواني پشتيباني مي‌کند، از معيار “توقف” استفاده کنيد. خيلي ساده است. از خود بپرسيد چيزي که مي‌شنويد:

• باعث مي‌شود افراد مبتلا به بيماري‌هاي روحي و رواني را يک کليشه تبديل مي‌کند تا افرادي با شخصيت‌هاي متفاوت؟

• افراد مبتلا به بيماري‌هاي روحي و رواني يا خودِ بيماري را خوار و خفيف مي‌کند؟

• با رنجاندن افراد مبتلا به اين بيماري‌ها، موجب آزار آنها مي‌شود؟

• با اين تفکر که افراد مبتلا به اين بيماري‌ها به خوبي بقيه افراد نيستند، بر آنها سلطه مي‌کند؟

اگر چيزي در رسانه‌ها مي‌بينيد يا مي‌شنويد که از معيار “توقف” عبور نمي‌کند، عنوان کنيد. با نويسنده يا تهيه‌کننده آن برنامه يا مطلب تماس بگيريد و درمورد آن مسئله با او حرف بزنيد. به آنها کمک کنيد درک کنند که اين کلمات بر افراد مبتلا به بيماري‌هاي روحي و رواني تاثير منفي دارد.

علائم بیماریهای روحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

علائم بارداری نی نی سایت x بخوانید...