علائم بیماری اعصاب

علائم بیماری اعصاب

علائم بیماری اعصاب


علائم بیماری اعصاب محیطی

آیا می دانید علائم بیماری اعصاب چیست؟ و برای درمان باید چه کار کرد؟ این مطلب را تا انتها دنبال کنید تا با بیماری اعصاب بیشتر آشنا شوید.

علائم بیماری اچ پیلوری

علائم بیماری اعصاب در کودکان

1- آنها اغلب خشمگین هستند

علائم بیماری قلبی

2- اضطراب آنها به مرور زمان بیشتر می شوند

3- اغلب افسرده هستند

4- مواد مخدر بلای جان نوجوانان درگیر مشکلات روانی

5- عملکرد موفقی ندارند

بیماری های اعصاب و روان به ۱۵ طبقه کلی تقسیم می شوند:

 1. دوره های نوباوگی، کودکی یا نوجوانی: اختلال هایی که ابتدا در این دوره ها آشکار می شوند. مانند عقب ماندگی ذهنی، اختلالات طیف اتیسم، اختلال بیش فعالی و نقص توجه یا همان ADHD و …
 2. گم گشتگی، زوال عقل، یاد زدودگی و سایر نارسایی های شناختی: در این بیماری ها کارکرد مغز مختل می شود.
 3. مصرف مواد: اختلالاتی که از مصرف مواد ناشی می شوند.
 4. طیف اسکیزوفرنی: گروهی از اختلال ها با ویژگی های مختل شدن حس واقعیت سنجی، اختلال بارز اندیشه و تفکر،رفتار عجیب و غریب. در بعضی از موارد بیمار تقریبا همیشه توهم و هذیان دارد.
 5. هیجان یا خلق: اختلالاتی که با هیجان یا خلق مرتبط است. شخص ممکن است به شدت افسرده یا بر عکس به طور غیر معمول خوشحال باشد و یا بین حالت های شادی و غم نوسان داشته باشد.
 6. اضطرابی و وسواسی: شامل اختلال هایی است که در آن ها یا اضطراب نشانه اصلی اختلال است یا وقتی شخص نتواند از موقعیت های ترس آور اجتناب کند یا وقتی در برابر میل به انجام دادن کارهای خاصی یا فکر های سمج مقاومت کند ( وسواس فکری – عملی ) دچارش می شود.
 7. جسمانی شکل: وقتی نشانه های اختلال جسمانی وجود دارد اما هیچ گونه مبنای عضوی برای آن ها نمی توان یافت. به نظر می رسد نقش اصلی با عوامل روانی باشد.

 8. گسستی: تغییرات موقت در کارکردهای هشیاری، حافظه یا هویت شخصی به علت اختلال های هیجانی.
 9. روابط جنسی: شامل اختلال در هویت جنسی مثل نارضایتی جنسیتی. اختلال عملکرد جنسسی نظیر ناتوانی جنسی، انزال زودرس . اختلال هدف گیری جنسی مانند علاقه جنسی به کودکان، دیگر آزاری یا خود آزاری.
 10. عادات غذا: شامل بی اشتهایی و پر اشتهایی عصبی.
 11. خواب: شامل کم خوابی مزمن، خواب آلودگی شدید، وقفه تنفسی. خواب گردی و حمله خواب.
 12. ساختگی: ابراز عمدی نشانه های جسمانی یا روانشناختی برای وانمود به بیمار بودن.( این بیماری از تمارض متفاوت است. در تمارض فرد عمدا و با هدف به دست آوردن نفع مشخصی مثلا فرار از سربازی یا دریافت غرامت ادعای بیماری می کند.
 13. کنترل تکانه: شامل دزدی مرضی ( دزدیدن چیزهایی که شخصی نیازی به آن ها ندارد.) قمار و آتش افروزی عصبی .
 14. شخصیت: الگوهایی دیرپا از رفتار غیر انطباقی شامل شیوه های ناپخته و نامناسب برای حل و فصل فشار روانی یا حل مشکلات.
 15. توجه بالینی: شامل بسیاری از مشکلاتی که مردم را به کمک خواهی وا می دارد. مانند مشکلات زناشویی، تعارضات والدین و نوجوانان و …..
بیشتر بخوان بیشتر بدان  علائم بیماری زونا

علائم بیماری روانی

درمان ضعف اعصاب

تجویز دارو تنها در صورتی علایم طبی را تخفیف می‌دهد که به طور همزمان با مداخله روان درمانی همراه شود.
بیمار باید استرس‌های زندگی و روش کنار آمدن با آنها را بشناسد.
این بیماران به خوددرمانی و استفاده نابجا از دارو تمایل دارند، ولی باید دانست انتخاب داروی مناسب و دستور مصرف باید حتما زیر نظر روانپزشک باشد.

اولین گام در درمان «درخواست کمک» است. باید بدانید اگر مبتلا به هرکدام از این اختلال‌ها هستید، در ابتدا بیماری را باید به‌رسمیت بشناسید و با سازوکار بیماری و روش درمانی مختص به‌ آن آشنا شوید و راهنمایی پزشکان و مشاوران و روان‌کاوان حرفه‌ای را با دستورالعمل‌ها و داروهای تجویزی دنبال کنید و پیشرفت‌های درخورتوجه در روند درمان خود را شاهد باشید.

فرایند درمانی برمبنای وضعیت‌های مختلف اعم از محیط زندگی و مسائل مالی و گذشته‌ی هر فرد پیشنهاد می‌شود که در بُروز بسیاری از بیماری‌های سلامت روان دخیل هستند. بنابراین، جمع‌آوری اطلاعات و سرنخ‌های اساسی از وضعیت به‌وسیله‌ی متخصص حرفه‌ای مهم و کاربردی است. باید بدانید انواع بیماری‌های اعصاب و روان به‌ناگهان در زندگی شما بُروز نکرده‌اند و راه درمان طولانی و دشوار است؛ اما پایانی خوش و آرامش‌بخش دورازانتظار نیست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نی نی سایت چسبندگی رحم x بخوانید...