علائم بیماری چشمی

علائم بیماری چشمی

علائم بیماری چشمی


علائم بیماری چشمی

چشم یکی از اعضای بسیار حساس و حیاتی بدن است، که در صورت آسیب، اثرات جبران ناپذیری به همراه دارد. به همین منظور در این پست علائم بیماری چشمی را برایتان توضیح داده ایم.

علائم بيماري چربي خون

علائم بیماری چشمی csr

یکی از  بیماری های چشم که منجر به اختلالات بینای موقت می شود رتینوپاتی سروز مرکزی یا بیماری csr است که با عنوان کوریورتینوپاتی مرکزی نیز شناخته می‌شود. زمانی که بیماری فعال است، با نشت مایع در زیر شبکیه با تمایل به تجمع در در زیر لکه زرد مرکزی (ماکولا)، مشخص می‌شود. وجود یک نقطه تار یا خاکستری در مرکز میدان دید در زمان جدا شدن شبکیه، شایع است. کاهش بینایی ممکن است پس از جذب مایع، همچنان باقی بماند.

علائم بيماري دو شخصيتي

از علایم اولیه شامل کاهش بینایی، محو دیدن ، کج دیدن و اختلال دید رنگی است.
در حدود سی درصد احتمال عود وجود دارد.معمولا یک طرفه می باشد.
از علل این بیماری مصرف داروی استرویید و استرس است.

اکثرا چشم افراد در مرکز تیره تر میبیند و اطراف دید معمولی دارد در برخی نیز دید محدب و برخی دگر دید رنگی. انگار یک ابر تیره ای وسط چشمتان میبینید.

علت ایجاد بیماری

بطور خیلی ساده میشه گفت یه سری مویرگ بسیار ریز در چشم دچار اختلالی میشوند که پس از هر ضربان قلب میزانی از مایع داخل بافت انتهای چشم باقی میماند و به سیستم عروق برنمی گردانند و باعث نقص و ایجاد تورم بین ناحیه شبکیه چشمی می شوند.و همین تورم کوچک باعث می شود که شبکیه ازجای خود خارج شود اگر بیش از حد به داخل کشیده شود دچار پارگی شبکیه چشم و در نتیجه نابینایی میشود .

پس نتیجه میگیریم اگر پس از هر مدل درمانی شبکیه به سر جایش برگردد اگر طی این تورم آسیبی دیده باشد آسیب دایمی و همیشگی خواهد بود و برگشتی ندارد . ولی اگر ورم بخوابد و آسیب ایجاد نشده باشد. مشکلی پییش نیامده.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  علائم ظاهری بیماری دیابت در افراد غالبا چیست

درمان:

این بیماری خطرناک نبوده و در اکثر مواقع خودبخود بدون هیچ درمانی خوب می شود و مایع زیر شبکیه جذب می شود پرهیز از استرس و مصرف داروهای کورتون توصیه می شود.
درمان در صورتی توصیه می شود که بیماری بعد از ۴-۳ ماه از بین نرود و کاهش دید هم باقی مانده باشد و در عکس برداری انجام شده و مایع زیر شبکیه دیده شود.
با تاباندن لیزر در محل نشست مایع یا با حرارت درمانی از راه مردمک (PDT) می توان مواردی که لازم به درمان است را کمتر کرد.
توجه داشته باشید که این بیماری عود کننده است و در صورت تکرار ممکن است اندکی از علائم ذکر شده مثل کج بینی تصاویر باقی بماند حتی اگر دید بیمار کامل باشد.

علائم بیماری چشم کودکان

می‌گوید اجسام را تار می‌بیند

این یعنی وضوح بینایی کودک شما دچار مشکل است. علائمی که ممکن است تجربه کند عبارتند از: مات یا کدر شدن بینایی، تماشای اشیا و تلویزیون از فاصله‌ای بسیار نزدیک و… در برخی مواقع ممکن است حتی بعضی اسباب‌بازی‌ها را هم از فاصله‌ای خاص نبینند و در سایر موارد، کودک وقتی می‌خواهد چیزی بخواند یا روی چیزی تمرکز کند، چشمانش را ریز می‌کند.

زیاد سردرد می‌گیرد

سردرد و خستگی چشم تنها علائمی نیستند که بیانگر خطاهای انکسار نور باشند. اگر اغلب اوقات این مشکل بعد از مطالعه یا تماشای تلویزیون رخ می‌دهد، می‌تواند نشانه چپ‌چشمی یا نامتقارن بودن عضلات چشم باشد.

به چشم‌های فرزندت نگاه کن

تورم پلک‌ها، آبریزش، ترشح چرک و نورهراسی نشان‌دهنده بروز عفونت در چشم‌ها و مژه‌هاست. نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که با اینکه در آلرژی‌های چشمی میزان ترشح چرک می‌تواند خفیف باشد، اما اگر عفونت سریعا پخش شود میزان آن بیشتر خواهد بود. در برخی مواقع عفونت چشم می‌تواند با بالا رفتن تب هم مرتبط باشد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  علائم بارداری لانه گزینی

قرنیه چشمش سفید شده است

وجود تیرگی مایل به سفید روی قرنیه می‌تواند نشان از جراحت قرنیه‌ای باشد که ناشی از عفونت یا ضربه بوده یا به خاطر سایر مشکلات ارثی چشم رخ داده است. این نوع مشکلات ممکن است در کودکان یا نونهالان با تیرگی دید نسبت به اشیا در فاصله دور مرتبط باشد.

بینایی‌اش مختل شده؟

شاید کسانی که پوست، مو و مژه‌های سفید رنگ دارند را دیده باشید. سفیدی پوست و مو و جنبش حدقه چشم می‌تواند نشانه آلبینیسم باشد، نوعی بیماری که به‌خاطر نبود رنگدانه‌هایی رخ می‌دهد که مسئول رنگ پوست، مو و چشم هستند. چنین کودکانی دچار مشکل نورهراسی و اختلال در بینایی هستند.

چشمان نامتقارن

این بیماری نشان‌دهنده عدم برابری اندازه تخم چشم‌ها یا تفاوت در وضعیت پلک چشم است. در‌واقع افتادگی پلک بالایی ممکن است مادرزادی بوده یا به‌خاطر آسیب چشمی رخ دهد. این مشکل را می‌توان با یک جراحی مختصر برطرف کرد و اگر درمان نشود ممکن است به عود کردن و پیشرفت مشکلات انکساری یا تنبلی چشم بینجامد.

چشم‌هایش بیش از اندازه حساس شده!

آبریزش چشم و نورهراسی با تیرگی بخش مرکزی چشم یا با تغییر رنگ مایل به آبی کره چشم مرتبط بوده و میزان پیشرفت بیماری آب سیاه مادرزادی را نشان دهد. اگر این بیماری خیلی زود درمان شود، می‌تواند از نابینایی دائمی به‌خاطر آسیب به عصب‌های چشم پیشگیری کند.

مردمک چشم‌هایش می‌لرزد

کودکان مبتلا به لوچی یا لرزش تخم چشم یا آنهایی که تمایل دارند سرشان را به یک طرف نگه دارند، احتمالا در حرکت دادن چشمان‌شان مشکل دارند. این مسئله می‌تواند نشانگر یک مشکل چشمی یا مغزی باشد. چپ‌چشمی در اغلب مواقع نشان‌دهنده بیماری‌هایی مثل آب‌مروارید، مشکلات انکسار نور، تنبلی چشم و… است.

طاقت نور زیاد را ندارد؟

عدم توانایی در باز کردن چشم‌ها در برابر نور روشن می‌تواند نشان‌دهنده گلوکوما، عفونت‌های چشمی، زالی یا سایر مشکلات شبکیه باشد. یک آزمایش به‌موقع می‌تواند به تشخیص این بیماری‌ها و افزایش قابلیت بینایی کودک کمک کند.

علائم بیماری کبد چرب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

علائم بارداری نی نی سایت x بخوانید...