عوارض پارافین تراپی

عوارض پارافین تراپی

عوارض پارافین تراپی

عوارض پارافین تراپی یک نوع روش حرارتی عمیق است. موم پارافین مایع در جذب و نگهداری گرما بسیار موثر هست. هنگامی که دست یا پای خود را به عنوان مثال، داخل پارافین فرو می برید، انتقال حرارت از موم به منطقه آسیب دیده مانند واکسن، واکنش نشان می دهد. گرما گردش خون را افزایش داده و درد و سفتی را کاهش می دهد. همچنین باعث نرم شدن پوست شده و خونرسانی به پوست را افزایش می دهد، در حالی که مواد معدنی و رطوبت را هم به پوست می رساند. پارافین، خون رسانی به پوست را افزایش می دهد و به این دلیل، باعث نرم شدن پوست می گردد. در حالی که همچنین مواد معدنی و رطوبت را هم به پوست می رساند.

عوارض پارافین پا

روش پارافین پا مانند روش پارافین تراپی دست انجام می شود. اما درجه حرارت دهی به پارافین معمولا ۵۰ درجه سانتی گراد است. در این روش، ابتدا پاها را شسته و کاملا خشک می کنند. سپس با حرارت دادن پارافین در دستگاه مخصوص، پارافین نرم شده و پا را درون موم پارافین غوطه ور می کنند.

عوارض پارافین صورت

موم پارافین در آزمایشگاه آزمایش می شود تا ایمنی و بهداشتی بودن آن برای بدن کاملا تایید شود. پارافین یک ماده تقریبا کم خطر و دارای نقطه ذوب پایین است، به این معنی که می توان آن را در دمای کم، بدون ایجاد سوختگی و به راحتی روی پوست اعمال کرد.
با این حال، در پارافین تراپی صورت ممکن است عوارضی ایجاد شود. این عوارض عبارتنداز:

بیشتر بدان، بیشتر بخوان

اگر شما پوست بسیار حساسی دارید، موم پارافین ممکن است باعث بروز خارش شود.
انتقال گرما باعث بروز قرمزی در پوست شده و همین موضوع سبب خارش و تحریک بیشتر پوست می شود.
توصیه می شود در مواردی هم برخی افراد از پارافین تراپی استفاده نکنند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سيتالوبرام

عوارض پارافین برای پوست

موارد منع پارافین تراپی صورت و پا عبارتند از:

گردش خون ضعیفی حس شدن دست یا پا
بیماران دیابتی
هر گونه بثورات یا زخم های باز روی پوست
اگر به مواد شیمیایی حساسیت دارید، ممکن است پس از پارافین تراپی کمی التهاب و تورم در پوست داشته باشید. این موضوع به این دلیل است که پارافین از فرآورده های نفتی مشتق شده است. توصیه می شود در منزل اقدام به حرارت دادن موم پارافین نکنید، زیرا ممکن است آتش بگیرد. هنگام شروع درمان، حرارت نباید بیش از 51.7 درجه سانتیگراد باشد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلومیفن x بخوانید...