فالوده یزدی

فالوده یزدی

فالوده یزدی

مواد اصلی فالوده یزدی
نشاسته
۱/۲ لیوان
تخم شربتی
۴ قاشق غذا خوری
گلاب
۱/۲ لیوان
زعفران آب کرده
۲ قاشق غذا خوری
شکر
۱ لیوان
آب (برای حل کردن نشاسته)
۲.۵ لیوان
آب (برای درست کردن شربت)
به مقدار لازم

فالوده یزدی طرز تهیه

1.ابتدا نشاسته را در نصف لیوان آب سرد حل کرده و خوب هم می زنیم تا نشاسته در آب حل بشه و ذراتش مشخص نباشه بعد دو لیوان دیگر آبی که داشتیم را روی حرارت میگذاریم تا به جوش بیاد .
۲.وقتی آب به جوش اومد نشاسته ی حل شده را داخل آب جوش ریخته و یه جوش که خورد زود حرارت را خاموش می کنیم چون اگه زیاد بمونه روی حرارت خیلی سفت میشه.
۳.بعد از روی حرارت برمی داریم کمی که خنک شد داخل یک ظرف می ریزیم و توی یخچال می گذاریم تا نشاسته بسته بشه    ۲۴ساعت اگر داخل یخچال بمونه بهتره ولی اگه عجله داشته باشید زودتر هم میتونی بردارید و استفاده کنید . وقتی بسته و سفت شد.
۴.زمانی که می خوایم این فالوده را درست کنیم و نشاسته بسته شده باید تخم شربتی را تمیز شسته و داخل آب جوش بریزیم تا حسابی دانه های تخم شربتی بزرگ بشند بعد داخل ظرف بزرگی تخم شربتی و شکر و زعفران آب زده و گلاب را می ریزیم و مخلوط می کنیم.

فالوده یزدی خانگی

۵.نشاسته را از یخچال خارج کرده و از قالب درمی یاریم و با یک نخ برش های عمودی و افقی روی نشاسته قالبی می زنیم تا به ذرات ریز تبدیل بشه بعد این نشاسته ها را به موادی که داخل ظرف داشتیم اضافه می کنیم و هر مقدار آب که دوست داریم به شربت اضافه می کنیم بستگی به خودتون داره که غلیظ بخواید یا رقیق.

فالوده یزدی

زمان آماده سازی موادحدود۱۰دقیقه طول میکشه وزمان بستن نشاسته حدود۲۴ساعت هست یعنی هرچه توی یخچال بمونه بهترهست ولی اگه عجله داشته باشیم بعدازسفت شدن نشاسته هم میتونیم ازیخچال خارج کنیم وفالوده رادرست کنیم ولی وقتی نشاسته بسته شدبرای درست کردن شربت وشستن تخم شربتی ومخلوط کردنش حدود۲۰دقیقه یاکمترطول میکشه ولی من توی زمان پخت ۲۰دقیقه نوشتم زمان بسته شدن نشاسته راجزء زمان پخت ودرست شدن حساب نکردم میزان شکر و گلاب و زعفران وتخم شربتی وآب دراین فالوده سلیقه ای هست وبستگی به ذائقه ی خودتون داره میتونیدکم وزیادش کنید.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  طرز تهیه آش دندونی

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سالاد لبو x بخوانید...