فرق قهوه و نسکافه

فرق قهوه و نسکافه

فرق قهوه و نسکافه

تفاوت قهوه و نسکافه (قهوه فوری) در موارد مختلفی می باشد که مهمترین آن در آنچه که آنها ساخته می شود نهفته است، در اصل هر دو قهوه آسیاب شده و قهوه فوری، قهوه هستند.

قهوه یک دسته از دانه های قهوه می باشد که به اندازه کافی و مناسب آسیاب شده اند، طبق سفارشی که شرکت های مختلف می دهند دانه های قهوه به همان اندازه آسیاب می شوند و درون بسته بندی های مختلف قرار می گیرند و در اختیار مصروف کننده قرار می گیرند.

فرق قهوه و نسکافه چیست

در حالی که در مورد نسکافه و قهوه فوری این موضوع متفاوت است، در تهیه این نوع قهوه طبق فرایند های مختلف ابتدا قهوه آسیاب شده را در یک برج بزرگ تهیه قهوه فوری دم کرده و این قهوه دم شده را به دو روش خشک کرده و این کار به گونه ای انجام می شود که قهوه تهیه شده با ترکیب رطوبت دوباره طعم و عطر قهوه را از خود خارج می کنند.

به طور خلاصه نسکافه از قهوه آسیاب شده ای تهیه می شود که قبلا دم کشیده است، به همین خاطر می توان گفت که قهوه دارای طعم بسیار بیشتر با عمق بیشتر و رایحه وسیع تر نسبت به نسکافه می باشد.

البته این موضوع بسیار وابسته به دانه های قهوه استفاده شده در تهیه هر دو نوع قهوه دارد، و به همین دلایلی که گفتیم قهوه فوری (نسکافه) اصولا دارای قیمت کمتری نسبت به قهوه آسیاب شده دارد.

فرق قهوه و نسکافه و کاپوچینو

قهوه (قهوه آسیاب شده) اغلب کافئین بیشتری نسبت به قهوه فوری و نسکافه دارد و این مربوط به دو مورد بسیار مهم است که هنگام دم کردن قهوه اتفاق می افتد.

کافئین را باید از دانه های قهوه و قهوه آسیاب شده استخراج کنید، و این کار زمانی اتفاق می افتد که قهوه شما در معرض گرما قرار گیرد، به همین خاطر وجود آب گرم به همراه قهوه شما باعث بیرون کشیدن کافئین از قهوه شما می شود و هرچقدر این زمان بیشتر باشد این اتفاق بیشتر می افتد و کافئین بیشتری استخراج می شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  دتاکس

و همین موضوع باعث می شود که شما در مورد قهوه خود قدرت کنترل داشته باشید در مورد میزان کافئین، به طور مثال قهوه ترک یا فرنچ پرس به خاطر نحوه دم کردن و میزان ارتباط با گرما دارای کافئین بالا می باشند.

فرق قهوه و نسکافه در چیست

در حالی که این موضوع در مورد نسکافه و قهوه شما کاملا متفاوت است و اصلا در اختیار شما قرار ندارد و فقط وابسته به شرکت سازنده نسکافه می باشد که اکثرا سعی در تهیه قهوه با کافئین بالا دارند.
البته بعضی افراد بر این عقیده اند که با استفاده بیشتر از نسکافه می توانند به کافئین بیشتری دسترسی پیدا کنند که این امر دارای معایبی همچون تلخی بیش از حد نوشیدنی و همچنین مشکلات سلامتی به همراه دارد.

فرق قهوه و نسکافه

نسکافه بر اساس اطلاعات موجود در طب سنتی،

دارای طبع گرم می باشد و افرادی که از طبع گرمی برخوردار هستند

باید توجه زیادی به مصرف آن داشته باشند.

مصرف نسکافه، شما را سالم نگه می دارد، به هضم غذا کمک کرده ،

چشم درد، سردرد، سرما خوردگی، سرفه و آب ریزش بینی را برطرف می کند

و در درمان بسیاری از بیماری ها از جمله سل،

نقرس و خون ریزی لثه، یک نوشیدنی مؤثر و مفید به شمار می آید.

مصرف نسکافه همچنین باعث هوشیاری بیشتر مغز و سیستم عصبی می شود،

خستگی عضلات و ماهیچه ها را از بین می برد ، اشتها را کاهش می دهد،

باعث رفع یبوست می شود، مرکز تفکر را تحریک کرده

و بر قدرت قضاوت و نیروی حافظه شما می افزاید،

به انسان تیزهوشی همراه با آرامش می دهد

و گاهی در بعضی افراد عامل تحریک قوای جنسی نیز می باشد.

فرق قهوه و نسكافه

تفاوت قهوه و نسکافه در روش تهیه اینه که: تهیه نسکافه برخلاف قهوه بسیار ساده هست. برای تهیه نوشیدنی نسکافه فقط کافیه پودر نسکافه رو به یک لیوان آب داغ اضافه کنین و خوب هم بزنین تا پودر نسکافه کاملاً در آب حل بشه، درحالی‌که تهیه قهوه کمی پیچیده‌تره چون قهوه مدل‌های مختلفی داره مثلاً اسپرسو، قهوه ترک و… همه زیرمجموعه قهوه به شمار میان و تهیه هر کدوم ابزار و دستورالعمل خاص خودش رو داره.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت ظرف مسی

تفاوت قهوه و نسکافه

کافئین موجود در قهوه در طولانی مدت و بر اثر استفاده بی رویه می تواند اعتیادآور و مضر باشد،

اما چون این نوع اعتیاد زیان آور نیست، مصرف آن در میان مردم همچنان رواج دارد.

کافئین در طول روز به شکل های گوناگون از راه نوشیدن

انواع نوشابه های گازدار، شکلات ها و قهوه وارد بدن می‌شود.

کافئین موجود در یک فنجان قهوه حدود 150 سی سی است. قهوه ای که با آب جوش قطره ای تهیه می‌شود، 60 تا 180 میلی گرم کافئین دارد. قهوه ترک دارای 40 تا 170 میلی گرم کافئین و میانگین 100 میلی گرم است. نسکافه فرانسوی (قهوه آماده) دارای 30 تا 120 میلی گرم کافئین و میانگین کافئین 75 میلی گرم است. نسکافه فرانسوی بدون کافئین دارای یک تا پنج میلی گرم کافئین است. امروز پژوهشگران درباره کافئین موجود در قهوه، نظریات مختلف و گاهی حتی متضاد ابراز می‌کنند.

گروهی از پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند

که قهوه موجب پیدایش سرطان در انسان می‌شود

و گروهی نیز معتقدند که کافئین باعث تحریک بیماران روانی می‌شود.

اما در 1998 یک نشریه پزشکی مدعی شد

که بر اساس آزمایش های انجام شده، قهوه با تحت تاثیر قرار دادن

سلول های سرطانی، باعث توقف رشد این سلول ها می‌شود

و علاوه بر این بر تیزهوشی و آرامش نوشندگان نیز می‌افزاید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مانی پلو x بخوانید...