فواید نگهداری سگ

فواید نگهداری سگ

فواید نگهداری سگ


فواید نگهداری سگ

سلام سلام. دوستان امروز با یه مقاله جالب در مورد فواید نگهداری سگ در خدمت شما هستیم.با هلث کده همراه شوید

 

چند دلیل مهم برای نگهداری سگ

با ارزشترین استفاده‌های انسان از سگها را می‌توان چندین قسمت کرد که بر اساس تربیت طبقه‌بندی می‌شوند.

  • سگ پلیس

سگ پلیس یکی از پرکاربردترین و با ارزشترین رشته در تربیت سگ می‌باشد. سگ پلیس آموزش می‌بیند که چگونه جستجو، دفاع، تعقیب، شناسایی، و توانایی درک و کمک در عملیات تاکتیکی، گروگان گیری کند. این آموزش از دوران تولگی بعد از ۸ هفتگی شروع شده و تا آخر عمر در خدمات پلیس به انسان خدمات کند.

سگ زنده یاب جهت کشف اجساد و افراد زنده بعد از زلزله و سیل و حادثه‌های طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این آموزش ۲ سال به طول می‌انجامد و قیمت هر سگ زنده یاب حدود ۲۰۰۰۰$ می‌باشد. آموزش این سگها به این صورت است که افراد مربی و کمک مربی در زیر آوار یا در آب یا در زیر برف یا در جایی که انسان ناتوان و سگ توانا باشد قرار گرفته و سگ با آموزش از قبل شروع به جستجو می‌کند و فقط به بوی انسان چه مرده و چه زنده حساس است و با پیدا کردن پارس می‌کند، این نمونه در آتشنشانی‌ها و سازمانهای اورژانسی و صلیب سرخ خدمت می‌کنند.

بیشتربخوانید بیشتر بدانید

  • سگ کشف مواد مخدر

این گونه جهت کشف مواد مخدر در خدمت پلیس و سازمانهای مبارزه با مواد مخدر، در بین راه‌ها، فرودگاه‌ها و کشتی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، تربیت این گونه به صورتی است که با پیدا کردن محلی که مواد مخدر مخفی شده با دست زدن مأموران و مسئولان را کمک می‌کند.

  • سگ راه یاب برای نابینایان

یکی از با ارزشترین سگها که با تمامی قوانین زندگی حرکت در خیابانها شناسایی مغازه‌ها و منازل فرد نابینا را راهنمایی می‌کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مشخصات سگ شتیزو

منبع:ویکی پدیا

 

چند مورد از فواید نگهداری سگ برای همه سنین

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که دیگران هنگامی که می‌ بینند شما از حیوانات خانگی (به خصوص از سگ ها) نگهداری می کنید، شما را سرزنش کنند. در این مواقع آن ها به شما می گویند، این دیگر چیست ، مریضی می آورد ، خطرناک است و غیره. هنگامی که شما این سخنان را می شنوید بسیار دل آزرده می شوید و دلتان می‌خواهد چیزهایی که شما از فواید نگهداری از سگ و یا سایر حیوانات خانگی درک می کنید، آن ها هم بتوانند درک کنند. بنابراین تصمیم گرفته ایم که در این پست از مجله ی پزشکی آسان طب به فواید نگهداری سگ بپردازیم.

نگهداری از سگ

نگهداری از سگ  و سایر حیوانات خانگی یمی‌تواند  برای انسان ها بسیار آرام بخش و مفید باشد. سگ ها به عنوان یک همراه و یا دوست به حساب می آیند. سگ ها با بازیگوشی خود و روحیه ی پر جنب و جوشی که دارند می توانند صاحبان خود را تحت تاثیر قرار بدهند. به همین علت نگهداری از سگ ها نه تنها عمل پسندیده و زیبایی می باشد، بلکه فواید بسیاری برای انسان ها نیز خواهد داشت. در ادامه ی مطلب به چندمورد از فواید نگهداری سگ ها می‌پردازیم.

فواید نگهداری سگ: احساس امنیت بیشتر

یکی از فواید نگهداری سگ ها احساس امنیت بیشتر می باشد و سگ ها برای حفاظت از شما و حتی اموالتان بهترین پیشنهاد ممکن می باشند. در هنگام سرقت زمانی که سگ شما پارس کند سارقین از منزل شما دور خواهند شد. مطمئن باشید که سگ شما، بو و صداهای نا آشنا را سریعا تشخیص می دهد و در هر حالتی که باشد شما را با پارس کردن آگاه می کند.

فواید نگهداری سگ: تنظیم ضربان قلب

بر طبق تحقیقات انجام شده، از فواید نگهداری سگ ها تنظیم ضربان قلب به خصوص در مردان می باشد و مطمئناً اشخاصی که در نزدیکی خود از سگ ها نگهداری می کنند ، ضربان قلب منظم تری دارند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  خواب سگ

فواید نگهداری سگ: کاهش آلرژی مخصوصا در کودکان

کودکانی که از بدو تولد خود در کنار سگ ها بزرگ شده باشند کمتر دچار آلرژی خواهند شد، و همین طور سیستم ایمنی قوی تر و مقاوم تری نسبت به سایرین خواهند داشت.

فواید نگهداری سگ: استرس کمتر

بازی کردن، مراقبت و رسیدگی به سگ ها باعث این خواهد شد که ذهن شما بیشتر درگیر سگ ها باشد، بنابراین کمتر نگران خواهید شد و به همین علت ترشح هورمون استرس در شما کاهش خواهد یافت.

فواید نگهداری سگ: کاهش ابتلا بیماری ها

بر طبق تحقیقات انجام شده یکی دیگر از فواید نگهداری سگاین است که اگر با آنها در ارتباط باشید از کلسترول و تری گلیسیرید کمتری نسبت به سایر افراد برخوردار خواهید بود. میکروب هایی که از بدن سگ به انسان ها منتقل می گردند باعث تقویت و قوی تر شدن سیستم دفاعی بدن انسان ها می شوند و در حقیقت این وجود سگ ها می باشد که بیماری های رایج در میان انسان ها را کاهش می دهد.

فواید نگهداری سگ: سلامتی سالمندان و دوستی با آنها

این حیوانات (سگ ها) ، حتی در دوران سالمندی با انسان دوست و همراه می باشند. آنها نه تنها موجب بهبود نسبی آلزایمر می شوند ، بلکه باعث  بهبود عصبانیت و پرخاشگری در افراد بیمار سالمند خواهند شد.

   فواید نگهداری سگ: سلامتی سالمندان و دوستی با آنها


فواید نگهداری سگ: سلامتی سالمندان و دوستی با آنها

فواید نگهداری سگ: تعامل اجتماعی بیشتر

هنگامی که سگ خود را به گردش ببرید با افراد جدید تری آشنا خواهید شد و بدین ترتیب اطلاعاتی در مورد سگ خود رد و بدل می کنید و تعاملات اجتماعی شما بیشتر می شود.

فواید نگهداری سگ: تشخیص به موقع سرطان توسط سگ ها

شاید باورتان نشود اما سگ ها شامه فوق العاده قوی دارند که شگفت انگیز است. بر طبق تحقیقات انجام شده برخی از صاحبان سگ ها اعلام کرده اند که دارای خال هایی بوده اند که سگ شان آن خال ها را بیشتر لیس می زد و پس از گذشت مدتی متوجه شده بودند که آن خال ها، خال هایی سرطانی بودند. احتمال این وجود دارد که سگ شما بتواند با بو کشیدن خود، جان شما را نجات بدهد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ ولگرد

فواید نگهداری سگ: افزایش ورزش و تناسب اندام

هنگامی که شما سگ خود را برای فعالیت بدنی حداقل ۳۰ دقیقه در روز بیرون می برید، خودتان هم مجبور به ورزش می شوید. بنابراین اگر خودتان هم حوصله ورزش ندارید، حداقل برای پیاده روی سگ خود را بیرون بیاورید تا فعالیت بدنی روزانه و لازم خود را انجام بدهد. بدین صورت شما هم فعالیتی خواهید داشت که موجب تناسب اندام شما خواهد شد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین نکات تقویت سگ x بخوانید...