قرص آزیترومایسین 250 برای چیست

قرص آزیترومایسین 250 برای چیست

قرص آزیترومایسین 250 برای چیست

آزیترومایسین نوعی آنتی‌بیوتیک ماکرولید است که در درمان طیف وسیعی از عفونت‌های باکتریایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو بر روی عفونت‌های ویروسی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا اثری ندارد.

,طریقه مصرف قرص آزیترومایسین 250 برای چیست

استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها در زمانی که به آنها نیازی نیست باعث می‌شود اثربخشی دارو در مواقع نیاز از بین برود.

برای مصرف صحیح داروی آزیترومایسین لازم است از اطلاعات روی جلد دارو به دقت پیروی کنید و در صورت لزوم با دکتر عفونی خود مشورت کنید. این دارو را به صورت دهانی و به اندازه‌ای که پزشک تجویز کرده مصرف کنید. اگر دچار دل‌درد شدید این دارو را غذا مصرف کنید. دوز مصرف داروی آزیترومایسین به سن، وضعیت بیماری، و پاسخگویی بدن شما به درمان بستگی دارد و برای کودکان این دوز مصرفی بر اساس وزن تعیین می‌شود.

شربت آزیترومایسین را قبل از مصرف تکان دهید و از پیمانه‌ی مخصوص استفاده کنید. از قاشق غذاخوری و به دلیل دقیق نبودن میزان دوز مصرفی استفاده نکنید. اگر کودکان در روز اول تا ۳۰ دقیقه پس از مصرف این دارو دچار تهوع شدند با پزشک تماس بگیرید.

برای اثر بهتر داروی آزیترومایسین آن را در ساعات مشخص بخورید تا میزان دارو در بدنتان ثابت بماند. مصرف این دارو را تا میزانی که پزشک تجویز کرده ادامه دهید حتی اگر احساس کردید علائم عفونت از بین رفته است. قطع این دارو موقع درمان ممکن است باعث شود عفونت باکتریایی دوباره رشد کند و مشکل‌ساز شود.

اگر ضداسیدهایی که حاوی آلومنیوم یا منیزیم هستند با این دارو مصرف شوند ممکن است سرعت جذب آزیترومایسین را کاهش دهند. اگر از قرص‌های ضد اسید استفاده می‌کنید حداقل ۲ ساعت قبل یا بعد آن آزیترومایسین را مصرف کنید.

قرص آزیترومایسین 250 برای چیست نی نی سایت

از داروی آزیترومایسین در موارد زیر نباید استفاده کرد و یا باید طبق تجویز و نظر پزشک متخصص باشد :

بیشتر بخوان بیشتر بدان  خواص هندوانه و سرماخوردگی

در صورتی که بیماری کبدی دارید

در صورت ابتلا به بیماری کلیوی

در صورت ابتلا به اختلالات ریتم قلب

اگر سطح پتاسیم در خون شما پایین است

در صورت ابتلا به بیماری میاستنی گراویس

در صورتی که باردار هستید و یا قصد بارداری دارید

در صورتی که در دوران شیردهی هستید

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تاریخچه ساز تار x بخوانید...