قرص آمی تریپتیلین

قرص آمی تریپتیلین

قرص آمی تریپتیلین

قرص آمی‌ تریپتیلین برای درمان مشکلات روحی–روانی مثل افسردگی استفاده می‌شود. آمی‌تریپتیلین ممکن است به بهبود روحیه، سلامت روحی، تسکین اضطراب و تنش و بهبود خواب کمک کند. هم‌چنین این دارو سطح انرژی را افزایش می‌دهد. آمی‌ تریپتیلین از خانواده‌ی داروهایی است که از آن‌ها با نام ضدافسردگی‌های سه‌حلقه‌ای یاد می‌شود.

قرص آمی تریپتیلین ۱۰

پیش از مصرف آمی‌ تریپتیلین یا مصرف مجدد دارو راهنمای مصرف آن را از دکتر داروخانه بخواهید.

داروی آمی‌ تریپتیلین دارویی خوراکی است. این دارو را روزی یک تا چهار بار، طبق دستور روانپزشک، مصرف کنید. اگر فقط روزی یک عدد آمی‌تریپتیلین مصرف می‌کنید، بهتر است آن را قبل از خواب استفاده کنید تا به برطرف شدن بی‌خوابی شبانه‌تان کمک کند. دوز مصرف داروی آمی‌تریپتیلین به سن، وضعیت بیماری، و پاسخگویی بدن شما به درمان بستگی دارد.

برای کاهش خطر ابتلا به عوارض جانبی آمی‌تریپتیلین، مانند خواب‌آلودگی، خشکی دهان و سرگیجه، ممکن است پزشک، برای شروع، دوز کم‌تری را تجویز کند و آن را به مرور زمان افزایش دهد. از دستورالعمل‌های پزشکتان با دقت پیروی کنید.

قرص آمی تریپتیلین خواب آور است

خواب‌آلودگی، گیجی، خشکی دهان، تاری دید، یبوست، افزایش وزن و مشکل در ادرار از جمله عوارض جانبی مصرف آمی‌تریپتیلین هستند. اگر این تاثیرات برای مدتی طولانی ادامه داشت یا وخیم‌تر شد به سرعت موضوع را با پزشک خود یا دکتر داروخانه در میان بگذارید. هنگامی که نشسته‌اید یا دراز کشیده‌اید، برای کاهش خطر سرگیجه، به آرامی از جای‌تان بلند شوید.

قرص آمی تریپتیلین 10 برای چیست

از آنجا که این دارو بر روی سیستم عصبی تاثیر دارد، مصرف آن باید به صورت مداوم و تحت نظر پزشک باشد.اگرچه ممکن است در چند هفته ی ابتدایی درمان احساس بهبودی در شما ایجاد نشود، با این حال درمان خودرا ادامه دهید و طبق برنامه ی منظم به پزشک خود مراجعه کنید و همچنین برای بهبود روند درمان کلیه ی مشکلات و سوالات خودرا از پزشک یا داروساز خود سوال بفرمایید .

بیشتر بخوان بیشتر بدان  خواص معجون سرماخوردگی

قرص آمی تریپتیلین

قطع این دارو به صورت ناگهانی و بدون نظر پزشک، می تواند عوارض نامناسبی برای بیمار در برداشته باشد که اصطلاحا به آن سندرم محرومیت دارو می گویند و عوارضی همچون سردرد، تهوع، ضعف، حملات ترس و بی حالی در بر دارد. از آنجا که این دارو می تواند در عملکرد داروهای دیگر در بدن اختلال ایجاد کند لازم است پیش از شروع مصرف لیستی از کلیه ی داروهای مصرفی خود (خصوصا سایر داروهایی که تاکنون و در یک ماه اخیر برای درمان افسردگی و خواب استفاده نموده اید) در اختیار پزشک یا داروسازتان قرار دهید.

قرص آمی تریپتیلین 25

اگر آمی تریپتیلین به صورت یک نوبت در روز تجویز شود بهترین زمان مصرف آن شب ها پیش از خواب می باشد. با این حال دارو را همانطور که پزشکتان برای شما تجویز کرده مصرف نمایید.

ممکن است پزشک شما درمان را با مقدار داروی کم شروع کند و پس از عادت کردن بدن، مقدار داروی شمارا افزایش دهد تا احتمال بروز عوارض ناشی از دارو کمتر شود.این دارو با غذا تداخلی ندارد و می توانید آن را قبل یا بعد از غذا مصرف نمایید.به دلیل این که مسمومیت با ضد افسردگی های سه حلقه ای بسیار خطرناک است دارو را به همان مقدار تجویز شده مصرف کنید و دور از دسترس اطفال نگهداری کنید. در صورت مصرف بیش از حد یا ناخواسته ی دارو حتما با مرکز کنترل مسمومیت تماس بگیرید.

قرص آمی تریپتیلین ۱۰

قرص آمی تریپتیلین ۱۰ برای چیست

درصورتی که پزشک داروی آمی‌تریپتیلین را برای شما تجویز کرده است مطمئن باشید فوائد آن بیش از مضراتش بوده است. همچنین لازم است بدانید اکثر افرادی که داروی آمی‌تریپتیلین را مصرف کرده اند، عوارض جدی این دارو را تجربه نکرده اند.

اگر دچار کبودی، کوفتگی، خون‌ریزی، سوزش معده به طور مداوم، لرزش، ماسکه شدن یا تغییر فرم و بی‌حس شدن صورت، اسپاسم عضلانی، درد شدید معده یا شکم، کاهش توان یا میل جنسی و تورم و درد پستان‌ها شُدید به پزشک خود اطلاع دهید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  شربت دکسترومتورفان برای کودکان

قرص آمی تریپتیلین ۲۵

اين دارو پس از تجويز خوراكي به سرعت و به‌طور كامل جذب مي شود. داراي متابوليسم گذر اول كبدي بوده و متابوليت فعال آن نورتريپتيلين مي‌باشد. راه دفع دارو از طريق كليه است. زمان شروع اثر دارو 3-2 هفته و نيمه عمر دارو 26-10 ساعت مي‌باشد. اين دارو به ميزان زياد به پروتئين پلاسما متصل می شود.

قرص آمی تریپتیلین برای دندان درد

آمی تریپ تیلین می تواند سبب تقویت آثار بی حس کننده های موضعی شود و احتمالا این به دلیل شباهت اثر آن با بی حس کننده ها روی کانال های سدیمی است. لذا نقش موثری جهت تکمیل اثرات بی حس کننده های موضعی می تواند داشته باشد.

قرص آمی تریپتیلین ۲۵ چیست

آمی تریپتیلین معمولاً به شکل قرص در مقادیر 10، 25 و 50 میلی‌گرمی در بازار موجود است. اغلب توصیه می‌شود که این دارو را پیش از خواب مصرف کنید چراکه اثرات خواب‌آوری بالایی دارد و مصرف در طول روز باعث خواب آلودگی شما خواهد شد. اگر هنگام بیدار شدن از خواب هنوز هم احساس خستگی دارید بهتر است دارو را کمی زودتر مصرف کنید.

مصرف این دارو می‌بایست دقیقا مطابق با مقدار و دستورالعمل پزشک برای مصرف باشد. حداقل مقدار مصرف این دارو برای افراد 10 میلی‌گرم در روز است و بر اساس صلاحدید پزشک ممکن است این دوز چندین بار در طول روز تکرار شود. همچنین حداکثر مقدار مجاز برای مصرف آمی تریپتیلین در یک روز 75 میلی‌گرم می‌باشد. بااین‌حال اگر از این دارو برای پیشگیری از میگرن استفاده می‌کنید احتیاج به مصرف مقدار بیشتری از آن هست.

مصرف آمی تریپتیلین در کودکان زیر 12 سال نیز با توجه به وزن و شدت بیماری تعیین می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قرص رینوفکس 180 x بخوانید...