قرص اسنترا

قرص اسنترا

قرص اسنترا

آسنترا یا سرترالین و یا زولوفت، یکی از پرمصرف‌ترین داروهای ضد افسردگی (از خانوادۀ SSRIها) است. مکانیسم اثر این دارو، جلوگیری از جذب مجدد سروتونین و در نتیجه افزایش سطح این انتقال‌دهنده عصبی در مغز می‌شود. سرتونین موجب تنظیم خواب، تنظیم سیستم اعصاب مرکزی، تنظیم خلق وخو و… می‌گردد. بنابراین برای درمان افسردگی، وسواس و زود انزالی تجویز می‌شود. اما احتمال اعتیاد و سوءمصرف داروی زولوفت بالاست. پس توصیه می‌شود که هرگز بدون نظارت متخصص، دارو را مصرف یا قطع نکنید.

قرص آسنترا چیست

در درمان افسردگی، وسواس اجباری، اختلالات پانیک و اختلالات خلقی کاربرد دارد.
سلول های مغزی که نورون نامیده می شوند،مواد شیمیایی مختلفی را جهت ارتباط با سایر نورون ها ترشح می کنند.این یعنی یک سری تکانه الکتریکی بین نورون ها مسئول کارکرد های بخش های مختلف مغز می باشند. آسنترا سطح سروتونین را در فضای بین نورون ها افزایش می دهند.این کار کمک به برطرف سازی علائم افسردگی و حملات ترس و بسیاری از اختلالات دیگر مربوط به خلق و خو در برخی از افراد می شود. سرترالین به علت کاهش میل جنسی در درمان انزال زودرس نیز کاربرد دارد

قرص اسنترا سرترالین

عوارض جانبی

خواب آلودگی ،ضعف و خستگی
– احساس تهوع، سوء هاضمه، یبوست یا اسهال
– سردرد
– غییرات خلق و خو مانند احساس اضطراب ،پریشانی ،بی قراری و فراموشی و احساس لرزش
– خشکی دهان
– کاهش اشتها یا تغییر وزن ناگهانی ،درد ،احساس گزگز انگشتان ،مشکلات جنسی ،زنگ زدن گوش ،ضربان‌ نامنظم ، آبریزش بینی

قرص اسنترا 50 چیست

دارو های مهار کننده ی پمپ جمع کننده ی سروتونین (داروهای SSRIs )که سرترالین یکی از آنها می باشد ،سطح سروتونین را در فضای بین نورون ها افزایش می دهند.این کار کمک به برطرف سازی علائم افسردگی و حملات ترس و بسیاری از اختلالات دیگر مربوط به خلق و خو در برخی از افراد می شود. سرترالین به علت کاهش میل جنسی در درمان انزال زودرس نیز کاربرد دارد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص برای پرش پا

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زولپیدم چیست x بخوانید...